Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

2017 hedefi 20 milyon ziyaretçi

Editör
Grand Pera Genel Müdürü İhsan Salar
Abone Ol:

Madame Tussauds Müzesi, Emek Sahnesi ve sinema salonlarıyla 2017’de 20 milyon ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor. İstanbul’un değerli tarihi binalarından, İstiklal Caddesi’ndeki Cercle d’Orient’ı restorasyon ile eski ihtişamına kavuşturan Grand Pera projesinin 2017 hedeflerini paylaşan Grand Pera Genel Müdürü İhsan Salar, perakende sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Beyoğlu’nun ziyaretçi sayısının yılda 500 milyona ulaştığını belirten İhsan Salar, “Projeyi hayata geçirirken, ‘tarihe saygı’ ve ‘mimari, sosyal ve kültürel dokuya uyum’ en önemli önceliğimiz oldu. Kalite odaklı bir yaklaşımla, tarihi dokuyu çağdaş bir deneyimle bütünleştirdik. Misafirlerimize, modayı, lezzeti, alışverişi, eğlenceyi, kültürü, sanatı, sinemayı yüksek kalite standartlarında sunmayı hedefledik. Grand Pera’nın, zengin etkinlik programı, Madame Tussauds Müzesi, Emek Sahnesi ve sinema salonları gibi mıknatıs etkisi yaratan değerleriyle İstanbul’un en işlevsel yaşam merkezi olacağını düşünüyoruz. Kültür sanat odaklı iş modelimizle, 2017’de 20 milyon ziyaretçiyi Grand Pera’da ağırlamayı hedefliyoruz. 20 milyon ziyaretçinin en az %15’lik kısmının müze, sinema, tiyatro, konser gibi, bileti önceden satın alınan etkinlikler aracılığıyla Grand Pera’ya geleceğini düşünüyoruz” dedi.

2016’nın zorlu bir yıl olduğunu, İstiklal Caddesi’nin de mevcut gündemden etkilendiğini ifade eden İhsan Salar, “Cadde üzerindeki mağazaların genellikle bireysel mal sahipleri var, ticari anlamda kurumsal bir yapıdan söz etmek mümkün değil. Mal sahiplerinin, zorlu ekonomik koşullarda markaları desteklemesi de ne yazık ki gerçekçi değil. Belirli bir finansal gücü ve tecrübesi olan Grand Pera gibi kurumsal yapılar, zor günlerde markalara çok daha esnek davranabilir, ticaretin kesintisiz bir şekilde devam etmesine zemin yaratabilir. Diğer taraftan Grand Pera olarak, sektördeki tecrübemizle, mağaza kiralamak isteyen bir markanın kira/ciro fizibilitesini ayrıntılı bir şekilde yapabiliyoruz. Örneğin bir kitapçı, bir restoran ya da hızlı tüketime yönelik bir markanın ciro potansiyelinin birbirinden çok farklı olduğunu biliyor ve kiralama sürecindeki değerlendirme kriterlerimizi bu doğrultuda belirliyoruz” dedi.

Salar, “Grand Pera, 5 bin metrekaresi Cercle d’Orient olmak üzere toplamda 20 bin metrekarelik bir alandan oluşuyor. Toplam metrekarenin yaklaşık %40’lık bölümü kültür-sanat faaliyetlerine ayrılmış durumda. Mevcut durumda kiralanan toplam alan ise 10 bin 500 metrekareye ulaşmış durumda” dedi.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AVM

TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü!

Editör

Yazar:

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten

TerraCity, Stevie Awards / International Business Awards 2021’de en iyi “Toplumsal Katılım Etkinliği” dalında bronz ödül kazandı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı yılbaşı döneminde, takipçileri ile iletişimine ara vermeden devam etmek amacıyla TerraCity tarafından özel olarak planlanıp hayata geçirilen New Year City etkinliği büyük ilgi topladı. YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştiren yayın ile yeni yılı evlerinde kutlayan genç izleyicilere ulaşan etkinlik, beş DJ’in canlı performansına ev sahipliği yaptı. Alışveriş merkezinde yılbaşı dekoruyla birlikte gerçekleştirilen etkinlik, canlı yayın sonrası DJ’lerin performanslarının ayrı birer video olarak YouTube kanalından paylaşılmasıyla izleyicilerle buluşmaya devam etti. Hem canlı yayında hem de daha sonraki paylaşımlarla büyük bir ilgi toplamayı başaran New Year City etkinliği, TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü’nü kazandırdı.

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “TerraCity olarak salgın döneminde de hedef kitlemizle iletişimimizi kesmedik. Doğru kanallardan onlara ulaşmaya devam ettik. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde hayata geçirdiğimiz yeni yıl etkinliği ile ‘Toplumsal Katılım’ dalında ödül almak bizim için büyük bir mutluluk! Bu etkinlikle kazandığımız uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklemiş olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

TerraCity, daha önce de New Year City etkinliği ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde “Canlı/Sanal Etkinlik” ve “Pandemi Uygulamaları” kategorilerinde en büyük ödül olan Platin Ödül’ü kazanmıştı.

Devamını Oku

AVM

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuşuyor

Editör

Yazar:

Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 26 Kasım’da kapılarını açacak. Kenti gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturacak olan AVYM’de E-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den Flo’ya, Defacto’dan Karaca’ya, English Home’dan AtasunOptik’e, BurgerKing’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Abdullah Kığılı’ya, Playland’den Toyzshop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği markalar yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca AVYM bünyesindeki 11 restoranda Türk ve dünya mutfağının lezzetlerini de tadabilecek.

Misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayacak olan Park Karaman AVYM, şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet verecek.

Devamını Oku

AVM

AVM yasağı kalktı

Editör

Yazar:

LPG’li araçların alışveriş merkezlerinin (AVM) kapalı otoparklarına girmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM’lerin, “Ticari faaliyet amaçlı park yerleri” için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM’lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

LPG’li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, birinci bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG’li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek. Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER