Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

75.000 m2’ye ulaşan “Maltepe Park” ziyaretçilerini karşılamaya hazır

Editör
Abone Ol:

Maltepe Park, 2005 yılındaki açılışından bu yana yöneten ECE Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann değişen sosyal ve ekonomik yapıya uyum sağlayabilmek için iyi bir AVM yatırımının CarrefourSA Maltepe Park’ta olduğu gibi esnekliğinin olması gerektiğini söyledi.

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Maltepe Park Alışveriş Merkezi, 21 aydır devam eden inşaatın ardından, yarın yepyeni yüzüyle kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Hayata geçirilen büyüme projesi ile alışveriş merkezinin kiralanabilir alanı, 31.000 m2’den 75.000 m2’ye çıkartıldı. Üç kat üzerinde faaliyet göstermekte olan mağaza, kafe ve restoranların sayısı 250’ye ve otopark kapasitesi de 3.500’e ulaştı. Alışveriş Merkezi’ne yeni eklenen bölümün inşaatı devam ederken faaliyette olan kısım tamamen yenilendi ve iki bölümün entegrasyonu sağlandı. CarrefourSA, 70 milyon avro tutarındaki büyüme projesine yatırımcı olarak imzasını attı.
CarrefourSA Genel Müdürü, Mehmet T. Nane “Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nin büyütülmesine yönelik olarak yapmış olduğumuz bu yatırımdan büyük mutluluk duyuyoruz. 2005 yılından bu yana başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdürmekte olan Maltepe Park, doğru strateji ve zamanlama ile değişen pazar şartlarına, talep ve ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde genişletilmiş ve yenilenmiştir. Böylelikle Maltepe Park, İstanbul Anadolu yakasının en güçlü alışveriş destinasyonlarından biri haline gelmiştir.“ dedi.
Projenin tamamlanması ile alışveriş merkezlerinin genişletilmesi ve yenilenmesi alanındaki uzmanlığını bir kez daha kanıtlayan ECE Türkiye’nin Genel Müdürü Andreas Hohlmann: “ECE Grubu olarak, birinci ve ikinci jenerasyon alışveriş merkezlerinin büyütülmesi ve yenilenmesi alanlarında önemli bir potansiyel görüyoruz. Maltepe Park’ın genişletilmesi ve kapsamlı modernizasyonu, Türk perakende sektöründe gerçekleştirilen en önemli projelerden biridir. Proje, aynı zamanda CarrefourSA ve ECE Türkiye’nin 10 yıla yaklaşan örnek işbirliğinde bir mihenk taşıdır“ dedi.
Alışveriş Merkezi’nde aralarında Apple, C&A, CarrefourSA Hipermarket, Cinemaximum, Inditex Grubu (Zara, Oysho, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Zara Home), Koton, LC Waikiki, Sephora, (içerisinde 1.500 m2’lik bir D&R’ın da bulunduğu) TeknoSA Exxtra, Victoria’s Secret ve çok katlı mağaza YKM’nin de yer aldığı 250 ulusal ve uluslararası marka yer alıyor.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AVM

TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü!

Editör

Yazar:

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten

TerraCity, Stevie Awards / International Business Awards 2021’de en iyi “Toplumsal Katılım Etkinliği” dalında bronz ödül kazandı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı yılbaşı döneminde, takipçileri ile iletişimine ara vermeden devam etmek amacıyla TerraCity tarafından özel olarak planlanıp hayata geçirilen New Year City etkinliği büyük ilgi topladı. YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştiren yayın ile yeni yılı evlerinde kutlayan genç izleyicilere ulaşan etkinlik, beş DJ’in canlı performansına ev sahipliği yaptı. Alışveriş merkezinde yılbaşı dekoruyla birlikte gerçekleştirilen etkinlik, canlı yayın sonrası DJ’lerin performanslarının ayrı birer video olarak YouTube kanalından paylaşılmasıyla izleyicilerle buluşmaya devam etti. Hem canlı yayında hem de daha sonraki paylaşımlarla büyük bir ilgi toplamayı başaran New Year City etkinliği, TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü’nü kazandırdı.

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “TerraCity olarak salgın döneminde de hedef kitlemizle iletişimimizi kesmedik. Doğru kanallardan onlara ulaşmaya devam ettik. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde hayata geçirdiğimiz yeni yıl etkinliği ile ‘Toplumsal Katılım’ dalında ödül almak bizim için büyük bir mutluluk! Bu etkinlikle kazandığımız uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklemiş olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

TerraCity, daha önce de New Year City etkinliği ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde “Canlı/Sanal Etkinlik” ve “Pandemi Uygulamaları” kategorilerinde en büyük ödül olan Platin Ödül’ü kazanmıştı.

Devamını Oku

AVM

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuşuyor

Editör

Yazar:

Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 26 Kasım’da kapılarını açacak. Kenti gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturacak olan AVYM’de E-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den Flo’ya, Defacto’dan Karaca’ya, English Home’dan AtasunOptik’e, BurgerKing’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Abdullah Kığılı’ya, Playland’den Toyzshop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği markalar yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca AVYM bünyesindeki 11 restoranda Türk ve dünya mutfağının lezzetlerini de tadabilecek.

Misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayacak olan Park Karaman AVYM, şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet verecek.

Devamını Oku

AVM

AVM yasağı kalktı

Editör

Yazar:

LPG’li araçların alışveriş merkezlerinin (AVM) kapalı otoparklarına girmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM’lerin, “Ticari faaliyet amaçlı park yerleri” için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM’lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

LPG’li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, birinci bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG’li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek. Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER