Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Aldi, Avustralya’da yatırımını artırıyor

Editör
Abone Ol:

Almanya’da da rakibi olan Kaufland, Aldi Süd’ü Avustralya’da yeni yatırımlara zorluyor. 2001 yılından bu yana Avustralya’da faaliyetini sürdüren Aldi Süd 540 şubeye ulaştı.

Avustralya’da genişlemeyi planlayan Kaufland, 450 miyon Avustralya dolarlık (275 milyon avro) ilk yatırımının daha artacağı tahmin ediliyor. Victoria ve Güney Avustralya eyaletlerinde mağaza açma planı olan Aldi Süd, Melbourne’de ki en büyük indirim marketlerine sahip. Mickleham’ın kuzeyinde devam eden dağıtım merkezi inşaatının tamamlanmasından bir yıl sonra 10 yeni şube açılması planlanıyor. Sonraki dört yıl içinde de 15 mağaza daha açma planları var.

Aldi Süd hala 5. sırada

Avustralya’da brüt satışları itibarıyla 1. sırada 38,2 milyar avro ile Woolwort; 2. sırada 26,7 milyar avro ile Coles; 3. sırada 15,9 milyar avro ile Wesfarmers; 4. sırada sırada 12,0 milyar avro ile Metcash yer alırken Aldi Süd’de 6,6 milyar avroluk ciroya sahip. Aldi Süd, genişleme hızını yükseltmeyi başararak 2030 yılına kadar birinci sıraya geçmeyi planlıyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER