Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Auchan, Portekiz’de Jumbo hipermarket markasını değiştirdi

Editör
Abone Ol:

Perakende grubu Auchan, 2018 sonuna kadar Jumbo hipermarket markasını Portekiz’de bırakmayı düşünüyor.

Fransız perakendecisinin amacı, varlığını güçlendirmek için yeni bir stratejinin parçası olarak Auchan adını, faaliyet gösterdiği 17 ülkenin çoğunda kabul görmesini sağlamak. Geçen yıl şirket, afişlerini aşamalı olarak daha homojen hale getirdi ve Auchan markasına daha fazla önem vermeyi planladığını açıkladı.

Auchan CEO’su Wilhelm Hubner, Moskova’daki gazetecilere yaptığı konuşmada, “Dijitalin ticaretin gelişimine öncülük ettiği anda, müşterinin tanıması daha kolay olması için tek bir markanın olması önemlidir; doğal olarak karışıklık yaratır ” diyor.

Jumbo markası ortadan kalkacak mı diye sorulduğunda, Hubner, “Değişikliğin değerlendirilmesinin tüm ülkelerde yapıldığını ve marka üzerinde etkisi olup olmadığını anlamak için” yapıldığını söyledi.

İtalya örneğinde, Sonuç, Simply markasının iyi bilinememesi ve böylece grubun bu pazardaki tüm operasyonlarının Auchan olarak değiştirilmesi idi.

Grubun Jumbo markasıyla hipermarket segmentinde faaliyet gösterdiği Portekiz’de ve aynı zamanda Pão de Açúcar ve My Auchan semtindeki mağazalarına sahip olan Portekiz’de kısa bir süre içerisinde bir karar açıklanacak. Bununla birlikte, Hubner, Portekizli müşterilerin “zaten Auchan markasını bildiklerini” kaydetti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku

POPÜLER