Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Carrefour, Çin’de yeni yatırımlar planlıyor

Editör
Carrefour Asya İcra Direktörü Thierry Garnier
Abone Ol:

Carrefour, teknoloji devi Tencent ortaklığı ile geçtiğimiz ay Şanghay’da ilk yüksek teknoloji mağazasını açtı.

Carrefour Asya İcra Direktörü Thierry Garnier, yeni mağazaların önümüzdeki aylarda Shenzhen’de açılacağını söyledi.

Carrefour, Tencent yardımıyla daha hızlı ödeme işlemini yapmaya yardımcı olmak içini yüz tanıma teknolojisini kullanmayı planlıyor. Bu uygulamaya, Çin’de “çok olumlu” bakılıyor. Garnier, Çin pazarı için önemli yatırımların olacağı müjdesini de verdi.

Şirket, Tencent’in popüler sosyal medya uygulaması wechat tarafından desteklenen cashierless kullanımını Şangay merkezinde Carrefour Le Marche mağazasında başlattı.

Garnier, “Shenzhen’de önümüzdeki aylarda 2 mağaza daha açacağız. Bu Çin’de gelecekteki büyümemiz için önemli bir göstergedir” dedi.

Carrefour için, Tencent ile olan ortaklık, Çin’de satışlarının artmasına neden oluyor. Tencent, Alibaba ile de bir yarış içinde bulunuyor.Alibaba’nın Çin’deki Hema süpermarket zinciri bulunuyor.Carrefour, Çin’de satışların%5’ini gerçekleştiriyor. Carrefour satışları, 2018 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre%6.6 düşüş gösterdi.Çin’de ilk mağazasını 1995 yılında açan Carrefour, ülkede 220 hipermarket ve 39 Easy mağazası işleterek 2017 yılında 4.619 milyar euro satış gerçekleştirdi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku

POPÜLER