Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Carrefour Polonya’da tıklama ve toplama hizmetini genişletiyor

Editör
Carrefour Polonya Direktörü Marek Lipka
Abone Ol:

Carrefour Polonya, ülkedeki franchise mağazalarında çevrimiçi satın alma işlemleri için toplama istasyonlarını getiriyor.

Yeni tıklama ve toplama servis noktaları, Carrefour hipermarketlerinde ve süpermarketlerde mevcut olanlara ek olarak kurulacaktır.

Bu hizmet, Carrefour’u daha küçük, franchise alan mağazalarda toplama noktalarını dahil eden ilk Polonya’daki perakendeci olacak. Bu hareketle şirket, çevrimiçi satışlarını artırmayı ve diğer perakendecilere göre avantaj elde etmeyi amaçlıyor.

Carrefour Polonya Direktörü Marek Lipka, “Şu anda tıklama ve toplama servis noktalarının franchise mağazalarına dahil edilmesini test ediyoruz” dedi. “Bu hareket sadece Carrefour’un bakış açısı ve çevrimiçi mağazasından değil aynı zamanda franchise’lardan da yararlanacak.”

Buna ek olarak, Carrefour Polonya, mağazalarında Mart 2017’de bir ‘ortak ekonomi’ projesi başlattı. Program, tüketicilerin alışveriş listesini çevrimiçi veya Carrefour uygulamasına yüklemelerine izin veriyor. Diğer müşteriler daha sonra ihtiyaç duydukları öğeleri satın alabilir ve fişler ve indirimler karşılığında seçilen bir adrese teslim edebilir.

Lipka “Carrefour’un stratejisi sadece büyük mağazalarda değil, perakende pazarına yenilikçi bir yaklaşım. Carrefour’un kendi süpermarketlerinde ilk test edilen ve uygulanan çözümlerin birçoğu franchise edilen yerlere tanıtılıyor” diyor.

Carrefour, Polonya genelinde 800’den fazla süpermarket işletiyor; bunların 500’ü bayilik yöntemiyle çalışıyor. Perakendeci, 2017 sonuna kadar 100’den fazla franchise mağazası açmayı planlıyor.

Lipka “Franchise mağazaları, Carrefour’un Polonya’daki kalkınma stratejisinin önemli bir parçasıdır. Ocak ayından bu yana 50 yeni mağaza açtık ve bu temponun korunması için çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER