Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

CVS Health’ten dev satınalma hamlesi

Editör
Aetna'nın CEO'su Mark Bertolini
Abone Ol:

ABD’li eczane zinciri CVS Health, sağlık sigortası alanında faaliyet gösteren Aetna’yı 69 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Habertürk’ün haberine göre CVS Health geçtiğimiz günlerde Aetna’yı satın almak için bir teklif götürmüştü. Yapılan görüşmelerin ardından anlaşma sağlanırken, Aetna 69 milyar dolar karşılığında CVS Health’in oldu. Anlaşma uyarında Aetha hissedarları her bir hisse için 145 doları nakit ve 62 doları da hisse olmak üzere toplam 207 dolar alacak.

Söz konusu anlaşma, 2017 yılı içerisinde ABD’de gerçekleşen en büyük satın alma olarak kayıtlara geçti. ABD’de sigorta şirketleri giderek düşen medical maliyetlerin baskısı altında bulunurken, perakendeciler de yoğun rekabet baskısı altında.

Anlaşmanın tamamlanmasının ardından Aetna’nın CEO’su Mark Bertolini’nin de aralarından olduğu üç yönetici, CVS’in Yönetim Kurulu’na katılacak.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER