Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Jeff Adams Tesco Kipa CEO’su oldu

Editör
Jeff Adams
Abone Ol:

Türkiye’de 175 mağaza ve 35 alışveriş merkezi ile hızla büyüyen Tesco Kipa’nın İcra Kurulu Başkanı olarak Jeff Adams göreve başladı. Kipa Yönetim Kurulu, Adams’ın Yürütme (İcra) Kurulu Başkanlığı ve Şirket Genel Müdürü (CEO) görevlerini devralmasına karar verdi.

Avrupa, Asya ve Amerika Birleşik Devletleri’ni kapsayan geniş bir çalışma deneyimine sahip olan Jeff Adams, Türkiye’deki görevini resmi olarak devraldı. Perakende satış sektöründeki deneyimi yirmi yılı aşkın bir süreyi ve pek çok ülkeyi kapsayan Adams, Tesco’daki kariyerine 1993 yılında kurduğu Lotus adlı şirketin Tesco tarafından satın alınmasıyla başladı. Adams, “Tesco Kipa olarak hem yeni mağazalar açma hem de müşterilere kusursuz hizmet sunmaya odaklanarak büyümeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl online market alışverişi başlatarak sadakat kartımız ‘Clubcard’ı ulusal olarak dijital bir platformda sunacağız. Ayrıca, Alışveriş Merkezi Danışmanlığı hizmetleri geliştirec

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER