Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

2015, BSH’nin ’Rekor’ yılı oldu!

Editör
Abone Ol:

BSH Ev Aletleri Grubu, 2015 yılında gelirini yaklaşık 12,6 milyar Euro’ya yükseltti.

BSH Ev Aletleri, 2015 yılında toplam gelirlerinin yüzde 10,8’lik artışla 12,6 milyar Euro’ya yükseldiğini açıkladı. Faaliyet gösterilen tüm bölgeler, ürün kategorileri ve markalar, şirket tarihinin en başarılı mali yılına katkıda bulundu.

BSH Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Karsten Ottenberg, 2015 yılı finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “2015, BSH tarihinin en başarılı yılı oldu. Bu başarıdan özellikle gurur duyuyoruz; büyümeyi sürdürmekle kalmadık, aynı zamanda artırdık. 2025’te 20 milyar Euro’luk gelire ulaşmak için doğru yoldayız. Bunun için işimizi dijital çağ tüketicilerinin ihtiyaçları ve zorluklarına uyumlu hale getirmeye devam edeceğiz” dedi.

BSH’nin büyümesi, dünya çapında 3.300 yeni istihdam olanağının yaratılmasını sağladı. BSH Grubu, 2015 yılsonu itibarıyla 16.986’sı Almanya’da olmak üzere toplamda 56.500 kişiye istihdam sağladı.

BSH Grubu, oldukça doymuş bir pazar olan Avrupa’da, son mali yılda gelirini %6 oranında artırarak pazar liderliğini pekiştirdi. Premium ürünlere yönelik güçlü talep sayesinde Kuzey Amerika bölgesinden elde edilen gelir %26 arttı. Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve BDT bölgesinin geliri, bölgedeki Rusya-Ukrayna gerginliği gibi zorlu koşullara rağmen istikrarını sürdürdü. BSH, ilgili yerel kurlar açısından bu bölgede %3,3 büyüme gösterdi.

Özellikle Hindistan’da pozitif bir performansla canlanan BSH, Asya/Pasifik bölgesindeki gelirini %11,6 oranında artırdı. BSH, Çin’deki ekonomik durgunluğa rağmen gelirini yerel kurla %5,2 oranında artırmayı başardı.

BSH Grubu, 2015 yılında AR-GE yatırımlarını bir önceki yıla göre yüzde 20,6 oranında artırarak toplam 450 milyon Euro yatırım yaptı. Bu yatırım tutarı, şirket gelirin %4’üne karşılık geliyor.

BSH’nin yatırımları, bölgelerde büyümeyi güçlendirmenin yanı sıra dijitalleşme ve bağlanabilirliğe odaklandı. BSH stratejisi, ürün geliştirme ve pazarlamanın hedefe yönelik bölgeselleşmesini temel alıyor. Ürün serisini ilgili bölgelerdeki tüketicilerin ihtiyaçlarına sistematik olarak uyarlamak, bir yandan da yerel arz ve talebi daha etkin bir şekilde yönetmek hedefleniyor. Gelecekte BSH yalnızca ilgili pazarlar için yerel olarak daha çok ürün üretmekle kalmayacak, aynı zamanda bu ürünleri yerel olarak geliştirecek.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas’a En Etkin CFO Ödülü

Editör

Yazar:

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar, Türkiye’nin “En Etkin 50 CFO” Listesinde yer aldı. Data Expert iş birliğiyle BMI Business School tarafından yürütülen ve şirketlerin finans fonksiyonunu en üst düzeyde temsil eden finans liderlerinin belirlendiği “En Etkin CFO” listesi açıklandı.

Sektör uzmanları ve akademisyenlerden oluşan Araştırma Danışma Kurulu tarafından seçilen performansları ile dikkat çeken 50 finans liderine ödülleri, 21 Mart Salı günü Mandarin Oriental Bosphorus’ta gerçekleşen CFO Summit 2023’te verildi.

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar CFO Summit 2023 kapsamında “Halka Arzlar ve Şirket Birleşmelerinde Riskler Fırsatlar” konulu panelde katılarak, Securitas’ın yaptığı yerel ve uluslararası şirket satın almalarındaki deneyimlerini paylaştı.

Ilgar paneldeki konuşmasında satın alam süreçlerinde stratejik planlar, yer alınan sektörde lider olma yolunda atılan adımların finans, vergi, hukuk ve operasyon gibi pek çok bileşeni olduğuna dikkat çekti. Securitas’ın bu süreçlerde kendi yazılımı olan SMART ( Security Management Art) ile entegrasyon sürecini nasıl kolaylaştırdığını gerek markaya yeni dahil olan şirketin yönetsel tüm fonksiyonlarının gerekse devralınan müşterilerin eş zamanlı şeffaf süreç takibini nasıl sağladıklarını anlatan Hakan Ilgar, planlanan strateji kapsamında bir satın alma durumu yoksa şirket kurarak sistemin gelişmesine nasıl destek olduklarını paylaşarak, buna da en güzel örneğin de Securitas İtfaiye Hizmetleri olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER