Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

A’dan Z’ye Alışveriş Merkezi Yönetimi

Editör
Engin Yıldırım
Abone Ol:

Engin Yıldırım, ilk günkü gibi heyecanla sevdiği AVM sektörüne ahde vefa nedeniyle ve sektörde özellikle yeni yetişen yöneticilere katkıda bulunmak amacıyla yazdığını ifade ediyor.

Engin Yıldırım, AVM sektöründeki 19.yılında Engin Yıldırım A’dan Z’ye Alışveriş Merkezi Yönetimi isimli kitabını yayımladı.  Kitabın içeriği, Yıldırım’ın uzun yıllar avm sektöründe edindiği bilgi ve tecrübelerin yanı sıra, yurt içi ve yurt dışında konuyla ilgili yayınlanmış birçok kitap, dergi, gazete, internet sitesi vb. kaynaklardan alıntılar yapılarak hazırlanmıştır.
Yıldırım, kitabında AVM Yönetimine dair ‘Enerji Tasarrufundan Mülkün değerini artırmaya’; ‘Teknikten Kiralamaya’; ‘Muhasebeden Reklam & Halkla İlişkilere; ‘Güvenlikten Temizliğe’; ‘Markalaşmadan Sosyal Medya’ya; ‘Planlama ve Stratejiden Eğitime’,  ‘İletişimden Satış Artırmaya’, vs. A’dan Z’ye birçok önemli konuya değinmiştir.
Yazarın 3. kitabı olan A’dan Z’ye Alışveriş Merkezi Yönetim isimli kitabı da, ilk kitabı ‘Alışveriş Merkezi Yönetim Sırları ‘ ve İkinci Kitabı ‘Alışverişin mARKA Bahçesi’  isimli kitapları gibi ücretsiz temin edilecektir.
Engin Yıldırım, ilk günkü gibi heyecanla sevdiği avm sektörüne ahde vefa nedeniyle ve sektörde özellikle yeni yetişen yöneticilere katkıda bulunmak amacıyla yazdığını ifade ediyor.
1. Baskısı 5000 adet basılan A’dan Z’ye Alışveriş Merkezi isimli kitabın imza günlerinin ilki 8 Kasım’da PerAModa 2014 Ödül Töreni esnasında gerçekleştirildi. Önümüzdeki aylarda da AVM ve Perakende sektöründeki yöneticilerin biraraya geldiği sektörel etkinliklerde Yıldırım kitabının imza günlerine devam edecek.
Yazar Engin Yıldırım hakkında
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni derece ile bitiren ve yine aynı fakültede yüksek lisansını tamamlayan Engin YILDIRIM, ICSC Uluslar arası Mesleki Gelişim Okulu’nun her iki sınıfını da başarıyla tamamladı. Kariyerine 19 yıldır alışveriş merkezleri sektöründe devam eden YILDIRIM, Capitol Alışveriş Merkezi, Olivium Outlet Center ve Metro Group’ta ( M1 Alışveriş Merkezleri ) üst düzey yönetici olarak çalıştı. Tepe Nautilus ve Flyinn Alışveriş Merkezi’ nde Genel  Müdür, Multi Turkmall’de ise Senior Center Manager olarak görev aldı.
2007 yılında MallArt Alışveriş Merkezi ve Perakende Danışmanlık şirketini kuran Engin YILDIRIM, aynı zamanda MallArt Danışmanlık’ında Genel Müdürlüğünü yürüttü. Ocak 2012 itibariyle Sapphire Çarşı’nın Genel müdürlüğünü üstlenerek profesyonel hayata geri dönen YILDIRIM, 2013’ten itibaren Plato AVM’de Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.
Engin YILDIRIM, Alışveriş Merkezleri sektöründe ‘Yönetim’ alanında ilk kitap olan ‘Alışveriş Merkezi Yönetim Sırları’ ile ikinci kitabı olan ‘Alışverişin mARKA Bahçesi’ isimli kitaplarının da yazarıdır. Çeşitli üniversitelerde ‘İşletme’ ve ‘Pazarlama’ dersleri  vermekte, sektörel dergilerde ve Ulusal basında  köşe yazıları yazmaktadır.
AVM, Hazır Giyim, Moda, Gıda, Sinema, Oyuncak, Eğlence, Gıda Marketi, Yapı Marketi, Elektronik, Mücevherat … kısacası tüm perakende alanlarında kariyerlerine devam eden yöneticleri bir araya getirip bir business network oluşturabilmek ve sinerji yaratmak amacı ile PerAModa Group Engin YILDIRIM tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Firmalardan

A101 Hadi uygulaması, ilgi odağı oldu

Editör

Yazar:

A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin, 2023 yılında kullanımına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Müşterilerin mağazadaki harcamalarında daha fazla tasarruf yapmasını sağlayan ve ihtiyaçları olan kampanyaları zamanında sunan A101 Hadi uygulaması, yenilikçi ve bütçe dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor. A101 Hadi ile A101 mağazalarında gerçekleştirilen alışverişlerde kazanılan bakiyeler ve özel kupon kampanyaları aracılığıyla, tüketiciler 2023 yılında ortalama 500 TL tasarruf ederken, bazı kullanıcılar ise etkileyici bir şekilde 11 bin TL üzerinde tasarruf etmeyi başardı. 2023 yılında A101 Hadi’nin en fazla kullanıldığı ilçe Bornova olurken, en fazla alışveriş 26 Ekim günü yapıldı.

Konuyla ilgili A101 Pazarlama Genel Müdürü Cüneyt Şahin; “A101 olarak müşterilerimizin her alanda yanında olmaya devam ediyoruz. A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin 2023 yılında çok sevilmesi bizleri çok mutlu etti. Müşteri sadakatini artırmaya odaklı inovatif uygulamalarımızı gelecekte de sürdürmeyi planlıyoruz. A101 olarak, müşterilerimize kaliteli ve bütçe dostu alışveriş deneyimleri sunma taahhüdümüzü sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER