Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Dekor Raf, perakende de gelecek gördü, yatırımlarını arttırdı

Editör
Abone Ol:

1990 yılında kurulduğu küçücük atölyeden, bugün 2 bin 500 metrekarelik fabrikaya sığamayan Dekor Raf, yeni yatırım kararları aldı.

90’lı yılların başında bakkallarla çalıştıkları ve bir gün önce aldıkları siparişleri bir gün sonra yetiştirip montaj yaptıklarını ifade eden Dekor Raf Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Arslan, “35 metrekarelik imalathaneden 1995 yılında 2 bin 500 metrekarelik fabrikaya taşındık. O yıllarda perakende sektöründe gelecek görünce yatırımları arttırdık. İki katlı fabrikadan dört katlı bir yapıya dönüştük. Şimdi bize burası bile yetmiyor” dedikten sonra şunları söyledi:

“Tepeören bölgesinde 10 dönümlük arsa bakıyoruz. Buraya fabrika kurarak kapasiteyi arttırmayı hedefliyoruz. Müşteri bize çok güveniyor. Dürüstlük ve kaliteden asla taviz vermedik. Gece montaj yaptığımız günler oldu. Her müşteri, bizlere yeni müşteriler kazandırdı.”

10 kişilik satış kadrosu

Anadolu’da bayilerinin olmadığını, birlikte iş yaptıkları mimarlarla güç ve yeni müşteriler kazandıklarını kaydeden Arslan, “Satış kadromuzla ülke geneline ulaşıyoruz. Elektronik ürünler ve soğutucular hariç perakendecilere tüm destekleri veriyoruz. Kriz var diye de hiçbir personelimizi işten çıkarmadık. Hatta yeni elemanlar alarak işleri büyüttük. Yeni yatırımlarla kapasitemizi arttırdık. Şu anda tam kapasite çalışıyoruz. AVM sektöründe de varız. Bu konuda Tchibo ile birçok alışveriş merkezinde de çalışmalar yaptık” dedi.

Krizle birlikte yatırım maliyetlerinin düştüğünün, bunun da perakendecilere büyük kolaylıklar sağlandığının altını çizen Arslan, şu bilgileri verdi:

“Yeni yatırımlarla birlikte yurt dışına da açılmayı hedefliyoruz. Almanya’daki Euroshop Fuarı’nda mutlaka yer alacağız. Kalitemizi dünyaya göstereceğiz.”

Dekor Raf Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Arslan, yönetim kurulu üyesi olan ortağı Yaşar Kök ile büyüme yolunda da önemli adımlar atmayı hedefliyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER