Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Altavia, perakende sektörünün referans ajansı olmayı hedefliyor

Editör
Abone Ol:

Altavia Group ve Altavia Türkiye, yıllardır perakende sektörü başta olmak üzere birçok alanda hizmet veriyor.

Global Müşterileri arasında Shell, Watsons, Peugeot gibi markalar, yerelde ise CarrefourSA, Arzum, Ariston, Başak Grouprama, Sephora gibi gruplar yer alıyor.

Yıllardır çok sayıda perakende markasıyla çalışıyor olmak Altavia’yı farklı bir konumlandırmaya itmiş. Altavia artık kendini perakende sektörünün pazarlama ve reklam ajansı olarak görüyor.

Kendini perakende sektörünün uzmanı olarak konumlandıran Altavia, mağazanın mimari şeklinden kartvizitine kadar her türlü detayıyla ilgilenen bir sistem geliştirmiş. Altavia Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Necipoğlu, “Müşterilerimizin müşterisi bizim müşterimizdir mantığında bakıyoruz. Müşterilerimiz de bizden bunu bekliyor. Sektörün içinde yaşayan, onlar gibi düşünen ve onların açısından bakarak konuya destek sağlayacak birilerini arıyorlar. Onun adı da ajans değil. Verdiğimiz hizmet ise pazarlama desteği” dedikten sonra şu bilgileri verdi:

Perakendecilerin ihtiyacı olan tüm hizmetler

“Amacımız tüm perakende sektörünün referans ajansı olmak. Sektörü iyi biliyoruz ve çok gelişmiş bir ağımız var. Çin’den Rusya’ya dünyanın her yerine yayılmış bir tecrübeden bahsediyoruz. Yurt dışından da bu konuları bilen uzmanlar geliyor ve eğitimleri veriyoruz. Toplantıları da müşterilerimizin mağazasının içinde yapmaya çalışıyoruz. Toplantıları mağazaların içinde yapamazsanız ürettiğiniz çözümler hayali olur. Perakende sektöründe başarılı olabilmeniz için 360 derece bakmak gerek.

Perakende sektörü her gün değişiyor ve ihtiyaçları farklılaşıyor. Bu değişim içinde perakendecilere istedikleri hizmeti sunabilmek daha önemli hale geliyor. Perakende markalarının artık sadece broşür ya da katalog ihtiyaçları yok. Ticari mimarlık hizmetine de interaktif servislere de ihtiyaç duyuyorlar.

Ticari mimarlık, alışveriş merkezlerinin insanları hem rahat ettirecek hem de alışverişe uygun olabilecek bir yer haline gelmesini sağlıyor. Rafların konumu, yeri, düzeni önemli, artık hepsinin bir uzmanlığı var. Ticari mimarlık aslında eskiden beri yapılıyordu, fakat artık daha çok ihtisaslaştı. Artık bu hizmeti müşterilerimize sunuyoruz. Dolayısıyla Altavia perakendecilerin ihtiyacı olan tüm hizmetleri aynı çatı altında barındırıyor.”

Zeynep Necipoğlu, bu sistemin getirdiği avantajları da şöyle sıralıyor:

“Eskiden perakende markası 3 hizmeti ayrı ajanstan alırdı: Reklam ajansı, matbaa ve lojistik. Ancak, biz öyle bir hizmet geliştirdik ki, bu 3 ayağı tek çatı altında toplayan tek ajansız. Bu sistem çok büyük de maddi güç gerektiriyor. Yani biz ne yapıyoruz? Kataloğun tüm kreaktif işlerini hazırlıyoruz, kağıdını ithal ediyoruz, matbaada bastırıyoruz ve ardında lojistiğini yapıyoruz.

Bu hizmetleri tek bir çatıda toplamak müşteriyi bölünmekten kurtararak zamandan ve paradan kazandırıyor. Ortalama yüzde 15-20 arası ve hatta kimi zaman daha da yüksek bir ekonomi sağlıyor. Yurt içi ve yurt dışı matbaalarla özel anlaşmalarının olması da ayrı bir avantaj sağlıyor ve toplamda yüzde 20’ye yakın kar sağlanıyor. Bu 3 hizmetin yanında şimdi interaktif ve mimarlık hizmeti de veriyoruz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Avşar Maden Suları, Gulfood Fuarı’na katıldı

Editör

Yazar:

Türkiye’de maden suyu sektörünün önemli markaları arasında yer alan Avşar Maden Suları, son yıllarda ihracat alanında da önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 19-23 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenen Gulfood Fuarı’na katılan Avşar Maden Suları, yenilikçi ürünlerini daha fazla pazarda tüketicilerle buluşturacak iş birliklerine imza atmayı hedefliyor.

Avşar Maden Suları, büyüklüğü ve stratejik önemi ile öne çıkan Gulfood Fuarı’nda; farklı ülkelerden potansiyel paydaşlarla, yeni anlaşmalar başlatacak görüşmeler yapıyor.

Yüzlerce ülkeden, binlerce uluslararası firmanın katılım sağladığı Gulfood Fuarı, global gıda sektörüne yön veriyor. Katılımcılara yeni ürünleri keşfetme ve önemli sektör oyuncularıyla bağlantı kurma fırsatı sunan fuar, geleceği şekillendiren trendleri de gözler önüne seriyor.

19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı’na ilgi büyüktü.

Firma yöneticisi Mehmet Başpınar, “Dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood, 120 ülkeden 5000’den fazla stand katılımcısıyla tüm dünyayı gıda konusunda tek merkezde toplamakta; üretiminden dağıtımına, işlemesinden sunumuna kadar yiyecek ve içecek endüstrisinde önemli bir yere sahip” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Pizza Hut’tan özel lezzetler

Editör

Yazar:

Pizza Hut, her damak zevkine uygun 18 çeşit pizzası ve eşlikçi yan lezzetleriyle Dünya Pizza Günü’nü kutladı. Pizza Hut, Dünya Pizza Günü’ne özel, 9-11 Şubat tarihleri arasında hem restoranlarda hem gel-al’da geçerli olan kampanyasıyla tüm büyük boy pizza çeşitlerini yüzde 50 indirimle sevenleri ile buluşturdu.

Pizza Hut, yeni taban soslarıyla daha yoğun lezzet sunarken enfes baharatlı pizza sosu, özel üretilen mozarella peyniri; ince, pan ve normal hamur seçenekleriyle damakları şımartıyor. Nefis pizzalarının yanı sıra birbirinden güzel yan ürünler sunan Pizza Hut’ın özel tariflerle hazırlanan pizza menülerini eşlikçi lezzetleri tamamlıyor.

Pizzaların yanı sıra tercihe göre farklı lezzetler de sunan Pizza Hut, birbirinden güzel sosları ve bol mozerella peynirinin tadına doyulmaz uyumuyla kendine hayran bırakıyor. Lezzet konusunda susamlı peynirli kenarları ile sınırları zorlayan Pizza Hut, mucidi olduğu çıtır, doyurucu ve kabarık pan hamuruyla özel hazırlanan Çokomania, Bombe ve Sufle tatlılarıyla benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

SuperFresh, sürdürülebilir büyümeye devam ediyor

Editör

Yazar:

Kerevitaş, Ev Dışı Tüketim (EDT) sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından ANFAŞ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katıldı. 70’in üzerinde ülkeden 50 binden fazla gastronomi profesyonelini buluşturan fuar, 6-9 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. EDT kanalında patates, sebze, meyve, donuk unlu mamuller, pizza, ton balığı ve konserve kategorilerinde geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Kerevitaş, ANFAŞ’ta SuperFresh markasıyla yer aldı.

Ülkemizde ve bölgemizde EDT pazarının her geçen gün daha da büyüdüğünü ve çeşitlendiğini belirten Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, şunları ifade etti. “Pazarın hareketliliğini çok yakından takip ediyor ve inovasyonu odağımıza alarak sürdürülebilir büyümeyi hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda stratejik kanal-kategori bakış açımız doğrultusunda farklı ihtiyaçlara cevap veren ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor, inovatif ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. EDT kanalında 2023’te dondurulmuş unlu mamuller alanında lider Donuk Fırıncılık şirketini bünyemize katarak bu kanaldaki gücümüzü daha da perçinledik. Bu yıl SuperFresh markamızla katıldığımız fuarı, sektör paydaşlarımızla ortak bir sinerji oluşturmak adına önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”

Dondurulmuş gıdanın, lezzetli ürünleri tüketiciyle buluşturmanın yanı sıra gıda israfının önlenmesi ve sürdürebilir tarım için önemli olduğunu belirten Kerevitaş CMO’su Gülizar Öcal Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Ürünlerimizin tarladan başlayan ve sıfır gıda kaybı ile sofralara ulaşan yolculuğuna dair tüm ayrıntıları bu defa da ünlü şeflerimize anlattık. Hasat süreci, sözleşmeli tarım modeli, üretimde teknoloji kullanımı her aşama çok değerli. Marka olarak yaptığımız öncü çalışmalar, ev dışı tüketim noktaları ile katma değerli iş birliklerimiz ve yeni lezzetlerimiz ünlü şeflerden tam not aldı. Sürdürülebilir tarım adına Tarım ve Orman Bakanlığı ile başlattığımız Tarımın Kadın Yıldızları projemiz ile bu alanda kadın istihdamının önemine de vurgu yapmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER