Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Dijital Tarla Günü etkinliğinin ikincisini gerçekleştirdi

Editör
Abone Ol:

Tat Gıda domates tarımında çiftçi gelişimi, iletişimi ve tarımda dijitalleşmeyi kapsayan “Domatesin Önderleri” projesi altında “Dijital Tarla Günü”nün ikincisini gerçekleştirdi.

“Domatesin Önderleri Programı” kapsamında bu yıl ikincisi gerçekleşen Dijital Tarla Günü’nde, Tat Gıda ve çözüm ortakları dijital tarım alanında yapılan uygulamaları paylaştı. Etkinliğe katılan alanında uzman firmalar çiftçilere drone ile tarla kontrolü, uydu ve görüntü işleme teknolojileri ile bitki sağlığı takibi, akıllı sulama teknikleri, otomatik dümenleme, tarımsal iklim ve erken uyarı istasyonları, dijital toprak analizi cihazları, kameralı feromon tuzaklarla zararlı takibi ve uydudan domates ekim alanı tespiti ve rekolte tahminleme gibi çözüm ve teknolojilerle ilgili bilgiler verdi.

Tat Gıda olarak 2016 yılında başlatılan “Domatesin Önderleri Programı” ile 3 ana konuya odaklandıklarını söyleyen Tat Gıda Üretim Genel Müdür Yardımcısı Hakan Turan, konuyla ilgili olarak; “İlk başlığımız çiftçi gelişimi. Bu alanda çiftçilerimizin uluslararası standartlarda tarım yapması için gelişimlerine yönelik faaliyetler yürütüyoruz. Konuyla ilgili en önem verdiğimiz nokta ise çiftçi eğitimlerimiz. İkinci konu çiftçi iletişimi; bu alanda da çiftçilerimiz ile sezon içinde ve dışında daha sık bir araya gelerek bağımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Bir diğer önemli konu ise tarımda dijital dönüşüm… Tat Gıda olarak tarımda dijitalleşme konusunda öncülüğümüzü, çözüm ortaklarımızla birlikte yürüttüğümüz projelerimiz ile devam ettiriyoruz. İki yıldır kullanılan Tat Lider Çiftçi mobil uygulaması ile bu yıldan itibaren çiftçilere avans ve hak ediş ödemelerini önceden bildireceğiz. Ayrıca tarla bazlı bitki sağlığı analizlerini ve uzman ziraat mühendisi yorumlarıyla, yine Tat Lider Çiftçisi mobil uygulaması üzerinden çiftçilerimizle paylaşacağız. Bu uygulama sayesinde çiftçilerimizle aramızdaki iletişimin sürekli ve daha güçlü olacağını düşünüyoruz. Bugünün konusu olan Dijital Tarla Günü ile amacımız; tüm sektörün tarımda dijital dönüşüm konusunda farkındalığını artırmak ve çiftçilere çözüm sunmak.”

Faaliyete başladığı 1967 yılından bu yana domates tarımının geliştirilmesi için çalışmalarına devam eden Tat Gıda, mevcut durumda 10 Ziraat Mühendisi, 10 Ziraat Teknisyeni ve ziraat bölümünde çalışan ekipleriyle birlikte domates tarımındaki son güncel teknolojik gelişmeleri kullanarak çiftçiye destek olmaya devam ediyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER