Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Ege Bölgesi’nin devleri girişimciler için birleşti

Editör
Abone Ol:

Ege Bölgesi’ndeki girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştüren “Girişim Kampüsü” Projesi, dördüncü kez başlıyor. LİYAKAT ve Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından 2012 yılında başlatılan projenin bu yılki ortakları arasında Bornova Belediyesi, İESOB ve İZKA da yer alıyor. 11 Aralık Cuma günü Siren Ertan’ın da katıldığı bir basın toplantısıyla tanıtılan projenin ana sponsoru ise perakende zinciri Kipa.

Ege Bölgesi’nde yaşayan girişimcilere hayallerini gerçekleştirme imkanı sunan “Girişim Kampüsü 4” Projesi, İzmir’de düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıtıldı. Protokolü imzalanan proje, başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye’de girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasını, sürdürülebilir bir girişimcilik ekosistemi oluşturulmasını ve bu doğrultuda yeni iş alanları yaratarak işsizliğin azaltılmasını amaçlıyor.
Projenin 11 Aralık Cuma günü Bornova Belediyesi’nin kente kazandırdığı Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına, LİYAKAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nil Timur ve Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jülide Kesken ve İzmirli girişimci kimliği ile dikkat çeken Siren Ertan katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan LİYAKAT Derneği Başkanı Eskinazi, “Girişimcilik son yıllarda küresel krizlerin de etkisiyle başta ekonominin yeniden canlandırılması sonrasında gerek yatırımların gerekse toplumsal refahın arttırılması açısından giderek daha çok önem kazanmaktadır. İşsizliğin önüne geçmek, doğru politikaları uygulamaktan geçiyor. Bu politikaları uygularken atılması gereken gerekli adımlardan biri de girişimciliği teşvik etmek ve girişimcinin önündeki  engelleri kaldırarak girişimcinin iş ve istihdam yaratma potansiyelini daha çok ortaya çıkarmaktır. LİYAKAT Derneği olarak biz, bu misyonu yükleniyor ve  amacımız doğrultusunda girişimcilik projeleri yapıyoruz. Sürdürülebilir bir sosyal sorumluluk projesi olarak, 2012 yılında başlatılan Girişim Kampüsü” projemize dahil olarak bizleri onurlandıran proje ortaklarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Bu yıl proje ortağı olmaktan mutluluk duyduklarını belirten İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu “Ülkenin gelişmesi adına gerçekleştirilen faaliyetlerde her fırsatta yer almaya çalışmaktayız. Bu yılki ayağında yer almaktan memnuniyet duyduğumuz Girişim Kampüsü projesinin sosyal, akademik, yerel yönetim, meslek kuruluşu ve kamu ayağının olması, bu ortaklık doğrultusunda ne denli önemli bir oluşum ortaya çıktığını göstermektedir. Girişimciliği teoride ve pratikte bizzat yaşayan esnaf sanatkar teşkilatı da, yeni fikirlerin ortaya koyulduğu, gençlerin ve kadınların iş dünyasında daha fazla varolabilmelerinin önünün açıldığı bu projeye katkı koymaktan mutluluk duymaktadır” dedi.
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise “Girişimcilik Kampüsü her sene gelişerek devam eden, sürdürülebilir bir proje. Bu projenin başta gençler ve kadınlar olmak üzere girişimcilik noktasında adım atan insanlar için çok güzel bir fırsat olacağına inanıyoruz” dedi. Atila sözlerini şöyle sürdürdü: “Projelerimizi hayata geçirirken paydaşlarımızın katkılarına da çok önem veriyoruz. Birlikte iyilikleri çoğaltmaya, olumsuzlukları azaltmaya çalışıyoruz. Özellikle kadınlarımıza yönelik istihdam garantili kurslar veriyoruz. Belediyecilik anlayışımız gereği önce insan diyoruz. Bizim en çok mutlu olduğumuz yatırımlar insana ve geleceğe yapılan yatırımlar. ‘Girişimcilik Kampüsü’ projesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nil Timur ise proje ile ilgili açıklamasında “Kipa olarak Egeli girişimcilere destek olmayı sürdürüyoruz. Kurumsal önceliklerimiz arasında yer alan gençlere fırsatlar yaratmak prensibi çerçevesinde, Girişim Kampüsü’ne katılanlar içinden seçilen bir projeye Kipa Özel Ödülü’nü vereceğiz. Projenin ana sponsoru olarak yetenekli gençlerimize ve kendisini hala genç hissederek bir yeniliğe imza atma hevesi, bir girişimi başlatma cesareti olan herkese destek olmayı ve onlarla iş hayatı arasında köprü kurmayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Little Caesars’dan 2si1 Arada Pizza

Editör

Yazar:

Little Caesars, lezzetlerine lezzet katmayı sürdürüyor. Yarısı sucuk yarısı peynirden oluşan 2si1 Arada Pizza, Türk damak tadından vazgeçmek istemeyenler için üretildi. “Ekstra Peynir Ekstra Sucuk” mottosuyla lezzet severlerin beğenisine sunulan yeni ürün, Little Caesars’ın hem küresel hem yerel lezzet seçimi yaklaşımını yansıtıyor.

Yeni 2si1 Arada Pizza’nın yarısı peynir ve yarısı sucuktan oluşuyor ve “Ekstra Peynir Ekstra Sucuk” mottosuyla iddiasını ortaya koyuyor. Günlük taze hamuru, gerçek mozzarella peyniri, özel Sezar sosu ile hazırladığı ev yapımı kadar doğal pizzalarıyla lezzet severlerin ilk tercihi olan Little Caesars, 2si1 Arada Pizza ile yerel lezzetlere olan tutkusunu bir kez daha kanıtladı. Türkiye’nin ilk nefis kenar pizzasının da mucidi Little Caesars menüsünde klasik pizzalara ek olarak, Sucukbol, Pide de Pizza ‘Sucuklu’, Turkish Mix, Etibol, Kavurmalı gibi Türk lezzetleri ve Sezar Et Döner gibi Türkiye’ye özel yan ürünler de var.

Devamını Oku

Firmalardan

CarrefourSA’dan yerli üretici ve kadın girişimcilere destek

Editör

Yazar:

CarrefourSA, ‘Doğrusu CarrefourSA’da’ mottosuyla yerli üretimden kadın girişimciliğine kadar tüm çalışma alanlarında en ‘doğrusu’nu hayata geçirmeye devam ediyor. 44 ilde 850’den fazla mağazası ve 11 binden fazla çalışandan oluşan dev bir ekosistemle faaliyetlerini yürüten, bayilik sistemiyle girişimciliğe, öz marka ürünleriyle de yerli üreticiye güç veren CarrefourSA, son olarak “Kadına Destek Ülkeye Destek” mottosu ile yola çıkan, yerel üretici ve global ölçekte marka olma başarısı yakalayan kadınların ürünlerinin yer aldığı  Shopsa ile anlamlı bir iş birliğine imza attı. CarrefourSA bu iş birliği kapsamında, yerel üretici ve girişimci kadınları desteklemek amacıyla Shopsa ürünlerini CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme’de, Shopsa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan’ın da katılımı ile gerçekleşen etkinlikte müşterileriyle buluşturdu.

Yerli üreticileri ve kadın girişimcileri desteklemenin CarrefourSA için çok önemli olduğunu söyleyen  CarrefourSA İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Bahar Tura, ”Türkiye’nin önde gelen gıda perakendecilerinden biri olarak sürdürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarındaki çalışmalar bizim için çok değerli. Bugün CarrefourSA çalışanlarının yüzde 40’ını kadınlar oluşturuyor. Girişimcilik ekosisteminde de aynı felsefeyle yola devam ediyoruz. Bugün 170 bayimizin 25’i kadın girişimci. Kadın üreticileri desteklemeye yönelik pek çok çalışmamız var. Örneğin son 4 yıldır 8 Mart’ta İstinye’deki hipermarketimizde kadın üreticilerin kurduğu iş ortaklarıyla ‘Kadın Üretici Pazarı’ düzenliyoruz. ‘Yeniden Biz’ platformu ile iş hayatına yeniden dönmek isteyen kadınları da destekliyor ve istihdam sağlıyoruz.  Önümüzdeki dönemde de kadın çalışan, girişimci ve üreticilerin sayısının artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“CarrefourSA, Türkiye’nin üreten kadınlarını destekliyor”

Kadın üretici ve girişimcileri desteklemek yönünde yapılan çalışmalar kapsamında Shopsa ile yakın zamanda yapılan iş birliğiyle ilgili de konuşan Tura, sözlerine şöyle devam etti: “Kadın üreticilerin ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak ve yerel üreticiyi desteklemek hedefiyle Shopsa ile yakın zamanda bir iş birliğine imza attık. Platformda incir reçeli, zeytin, zeytinyağı gibi doğal gıda ürünlerinin yanı sıra özel bakım yağları, aloe vera içerikli saç bakım ürünleri de yer alıyor. Tamamen doğal ve organik bu ürünler şu anda CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme mağazamızda satışa sunuldu. Önümüzdeki dönemde farklı mağaza noktalarımızda da müşterilerimizle kadın girişimcilerin ürünlerini buluşturmaya devam edeğiz.”

Devamını Oku

Firmalardan

Elektronik Fiyat Etiketi’nde oyunun kuralları değişiyor

Editör

Yazar:

Perakende sektöründe ürünler ve fiyatlar sürekli değişiyor. Bu durum, mağazaların, fiyat etiketlerini ve bilgilerini değiştirmek için doğru ve verimli bir yol bulmalarını gerektiriyor. Bir yandan ürün fiyatlarını sorunsuz şekilde değiştirirken diğer yandan da iş gücü maliyetinde tasarruf sağlamak isteyen perakendecilerin tercihi ise Elektronik Fiyat Etiketi oluyor.

Günlük operasyon içinde zaman kaybı ve ek maliyete neden olan etiket değiştirme işlemi, Elektronik Fiyat Etiketi ile tek bir merkezden, saniyeler içinde tamamlanıyor. Aynı zamanda raf-kasa-online mağaza arasındaki fiyat farklılıkları da son buluyor. Etiket değiştirme için ayrılan iş gücü farklı alanlara yönlendirilerek operasyonel verimlilik artışı sağlanıyor.

Elektronik Fiyat Etiketi, fiyat güncellemesinin yanı sıra raf yönetimi, sipariş toplama, promosyon kampanyaları için de kullanılabiliyor. Hızlı fiyat değişikliğine imkân verdiği için, sık kampanya yönetimi yapan indirim marketleri ya da kozmetik mağazaları gibi perakendecilerde karlılık ve rekabette ciddi avantajlar sağlıyor. Merkezi yönetim sayesinde insani hatalar da en aza iniyor. Elektronik Fiyat Etiketi, ürün sergilemeyi de şık hale getiriyor. Etiket yönetmeliğine uyumu artırıyor. Ayrıca kâğıdın yazıcısı, toneri, raf düzenlemesi gibi işletim giderleri de son buluyor.

15 yıl pil değiştirtmeyen teknoloji!

Perakende sektörünün pek çok avantajı sebebiyle tercih ettiği bu teknoloji, Securitas Technology’nin sunduğu Nebular isimli yeni çözümle çok daha verimli ve pratik bir kullanıma kavuştu. Kullanım ömrü, işlevsellik ve dayanıklılığıyla öne çıkan yeni nesil fiyat etiketi Nebular, yenilikçi özellikleriyle piyasadaki rakiplerinden önemli oranda ayrışıyor.

Elektronik fiyat etiketinde teknolojinin geldiği son noktayı temsil eden Nebular, mükemmel hız ve doğrulukla fiyat değişiklikleri ve promosyon güncellemeleri sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış pili, 15 yıl kullanım süresine sahip bulunuyor. Nebular ile yüzde 30 daha az güç tüketerek güncelleme işlemini çok hızlı bir şekilde yapabilmek mümkün.

İncelik ve sağlamlık bir arada mümkün

Güç tüketimini azaltan yekpare bir tasarıma sahip olan yeni çözüm, IP68 koruma seviyesinde tasarlandığı için, çeşitli sıcaklıklara uyum sağlama, su geçirmez ve toz geçirmez gibi özelliklere sahip bulunuyor. Yalnızca 7,8 mm kalınlığında olan ve çiziğe dayanıklı korumalı bir ekranı bulunan ürünün zarif görünümü nedeniyle raf estetiği de yeni bir düzeye taşınıyor. Nebular’da ayrıca bütün ledler 3 saniye gibi kısa bir sürede yakılabiliyor. Etiketin barkodla eşleştirme işlemi ise 20 saniye sürüyor.

Nebular’dan iyisi yok!

Perakende sektörünün bir yandan müşterinin alışveriş deneyimini iyileştirmek diğer yandan da operasyonel verimliliği artırmak için, doğru teknolojiyi doğru yerden konumlandırmak gerektiğinin bilincine giderek daha fazla vardığını belirten Securitas Technology Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, elektronik fiyat etiketinde en son ve gelişmiş teknolojiyi, Nebular ile Türkiye’de perakende sektörünün kullanımına sunduklarını söyledi. Yelkencioğlu, “Yüksek hızla uzaktan fiyat güncellemesi yapmaya imkân veren, etiket ile kayıt arasında fiyat doğruluğunu kontrol eden, müşteriye daha fazla bilgi sunan, promosyonları vurgulayan ve daha canlı bir ürün teşhiri gerçekleştiren Nebular’dan daha iyisi yok!” diye konuştu.

İhtiyaca göre tasarlanabiliyor

Yelkencioğlu’nun verdiği bilgiye göre, Nebular, yüksek adette etiket isteyen müşteriler için özel olarak tasarlanabiliyor. Sektörde genel itibarıyla tedarik süreci 8-9 aya varırken, Securitas Technology, 2-3 ay gibi bir sürede ürünleri teslim edip kurulum gerçekleştirebiliyor. Türkiye’de 81 ilde servis ve kurulum desteği sunan Securitas Technology, zincir mağazalara yüksek kalitede hizmet veriyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER