Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Gözalan: Nebim V3 ile stratejik kararlarımızı daha hızlı alıyoruz

Editör
Abone Ol:

Temelleri 1969 yılında Almanya’da atılan ve 50’den fazla mağazası ve 500’e yakın personele sahip olan Gözalan Group, birçok farklı sektörde hizmet kalitesi ile ön plana çıkıyor.

1987 yılında Türkiye’ye giriş yapmış olan Gözalan Group, sektördeki deneyimi ve dinamik yapısı ile iş ortaklarının beğenisini kazanıyor. Bünyesinde birçok farklı dünya markasını barındıran grup, tüketicinin çok daha iyi bildiği Columbia, Mountain Hard Wear, Sorel, Prana, Mustang, Camicissima markalarını tüketici ile buluşturuyor.

2010 yılında Nebim Winner ile başlayan ilişkilerinin Nebim V3 geçişiyle devam ettiğini ve Nebim V3 geçişinin iş süreçlerinde olumlu değişim ve birçok yeniliklere yol açtığını belirten Gözalan Yönetim Danışmanlık Mali İşler Direktörü Murat Yavaş, “Hem sektörel gelişmeler hem de mevzuatsal yeniliklerle birlikte başarıdaki en önemli değişkenleri olan hızlı karar alma ve hızlı reaksiyon verme gibi konular daha dinamik hale geldik. Daha sipariş, sevk ve rezervasyondan başlayan satış, tahsilat, depo yönetimi, muhasebe, finans, bankalar, raporlama ve sonunda bütçeye kadar giden tüm iş süreçlerimizi aynı platformda yönetebiliyoruz. Ayrıca Gözalan Group olarak birden fazla markayı birden fazla şirkette yönettiğimiz için özellikle Nebim V3’ün iş ortağı yapısının bu çoklu sistemi desteklemesi üzerine kullanmış olduğumuz Nebim Winner yazılımından Nebim V3’e geçtik” dedi.

“2015 yılı Ağustos ayında Nebim V3 geçiş sürecine start verdik.”

Bu geçiş sürecinde tüm departmanlarıyla birlikte 104 gün gibi kısa bir süre içerisinde tüm entegrasyon işlemlerini tamamladığını dile getiren Yavaş, “Nebim’in iş ortağı Verimsoft’un da bilgi birikimi ve deneyimiyle birlikte 104 günde bu projeyi tamamlayıp 2016 başında Nebim V3’ü canlıya geçirebildik. Özellikle uçtan uca raporlama anlamında en tepeden en alt detaya kadar inebildiğimiz veri ambarı ve raporlama özelliği ile anlık satışlarımızı, satışlarımızın maliyetlerini, kârlılığı, perakendeye özgü tüm KPI’larla anlık olarak raporlayabilmek ve sonuçlara göre anlık reaksiyon verebilme, hızlı karar alma ve karar alıcılara doğru, hızlı ve zamanında rapor verme imkânı sundu. Özellikle Nebim V3 Veri Ambarı’nın şirketin tüm departmanları kolaylıkla, sürükle bırak mantığıyla çalışması sebebiyle çok rahat bir şekilde kullanabiliyor. Nebim V3 Veri Ambarı gerek ürün yönetimi gerek biz mali işler, muhasebe ve finans departmanının gerekse kampanya yönetiminden tutun da tüm diğer verimlilikler ve analizlerde hepimizin elinin altında, her dakika kullandığı bir özellik” dedi.

“Nebim V3 diğer tüm third parti yazılımlarla çok kolay entegre olabiliyor.”

Mevzuatsal değişiklikler sonrası hayatımıza giren e-devlet süreçleri, e-fatura, e-arşiv gibi yeni düzenlemelerle birlikte donanımsal olarak da yeni nesil ödeme kaydedici cihazlarla olan entegrasyondan bahseden Yavaş, “Nebim V3, Zubizu gibi indirim platformlarıyla olan entegrasyon kolaylıkları, bunun dışında yabancı satışlarında çok önemli pay sahibi olan Global Blue Tax Free satışlarla olan entegrasyon kolaylıkları ve yine e-ticaret platformu yönetim sistemimizle olan entegrasyon kolaylıklarıyla birlikte tüm süreçlerimizi çok kolay ve uçtan uca bir şekilde yönetebildiğimiz bir platform” dedi.

“Şu anda Omnichannel projemiz bulunmakta.”

Nebim V3 ile birçok yeni proje geliştirmeye devam ettiklerini, şu anda sınırlı sayıda mağazayla omnichannel işlemlerine başladığını dile getiren Yavaş, “planımız yılsonuna kadar bütün mağazalarımızda omnichannel’ı canlıya almak. Yine üzerinde çalıştığımız ve şu anda son aşamaya getirdiğimiz bir self servis İK çalışmamız bulunuyor. Self servis İK çalışmamızda her personel kendi özgü dosyasına, ister internet ortamından ister mobil platform üzerinden ulaşabiliyor olacak. Kalan izin günlerini, mevcut bordrosunu görebilecek ve yine izin taleplerinde bulunabilecek. Böyle bir proje üzerinde de çalışıyoruz. Bunun dışında çok yakın gelecekte, hep birlikte gündeme almayı planladığımız bir bütçe yönetimi modülümüz de bulunuyor.” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER