Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

“Güneşi göreceğimizi biliyorduk”

Editör
Mustafa Ekimci
Abone Ol:

Bu yıl 15. yıldönümünü kutlayan, sektörümüzün otomasyon çözümleri ve sistem bütünleştiriciliği alanındaki önemli firmalarından Can Elektronik Genel Müdürü Mustafa H. Ekimci “Krize rağmen hizmet kalitesine yatırım yaptık” dedi.

Ekimci, “Dış kaynak kullanma pahasına ilave ticari araç ve sistem destek uzmanı alarak mevcut müşterilerimizi koruduğumuz gibi, bir çok önemli zincirin saflarımıza geçmesini sağladık” dedi. Geçen yıl Ekim’de ilk etkilerini hissetmeye başladıkları krizde, yılı yüzde 14 büyümeyle kapatmayı başardıklarını, nitekim Bilişim 500 Araştırması 2008 sonuçlarına göre ‘Ödeme Uç Donanımı/POS Terminalleri’ kategorisinde ülkemizin 5. firması açıklandıklarını belirtti. Ancak, asıl büyük daralmayı 2009 ilk çeyreğinde yaşayıp ilk kez zararı da tattıklarını belirten Ekimci, çok zorlu bir karar dönemi geçirdiklerini ekledi. “Ya kolay olan küçülme yolunu seçecektik, ya da risk alıp kredi ile finanse etmeyi göze alarak büyüyecektik. Kolay pes etmeyen mücadeleci ruhumuz, perakendeci dostlarımızın azim ve direncine olan inancımız, onların bize duydukları güven, çözüm geliştirmedeki esnekliğimiz, ikinci ve zor yolu seçmemizde etken oldu. Azla yetinmesini bilen, paylaşma ve uzlaşmacı yönü gelişmiş, her türlü zor yolun can yoldaşı olmaya azmetmiş şirket kültürümüz; özverili ve çalışkan insan kaynağımız, müşterilerimizle kenetlenerek bu karanlık dönemi geçmemizi sağladı. Tüm takım arkadaşlarıma, müşterilerimize, bayilerimiz ve tedarikçilerimize buradan bir kez daha şükranlarımı sunarım. İkinci çeyrekte yükselen tempomuz; yaz tatili, Ramazan ve Bayram’da geçici ve kısa duraklama araları verdiyse de, bugünlerde tekrar hızlanmış, dağılan kara bulutların ardından yüzünü gösteren güneşin sıcaklığı kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlamıştır” dedi.

Krize rağmen kazanımlar

Ekimci, kriz döneminde, NBB ve Loya iç giyim markalarına sahip Sayda Tekstil’in; MAC, Clinique, Aramis, Jo Malone, Darphin, vb. Estee Lauder markalarının Türkiye organizasyonu ELCA Kozmetik firmalarının hız kesmeyerek mağaza açmaya devam ettiğini; Alpark, Grup Gökkuşağı, Kilpa, Fidanlar, Yalı Çiftliği, vb. zincir müşterilerinin ise yenileme, yeniden yapılanma ve verimlilik sorgulamasına yöneldiğini belirtti. Bu dönemde küçülen, ekip kaybeden, satış sonrası hizmetleri aksayan rakip otomasyon firmalarından şikayetçi olan; Greens, Koska, Sarıyer, Lizz Kozmetik, Biş-Pa, Majör Kozmetik, Çarşıbaşı Mağazaları, Backhaus Cafe gibi önemli zincirlerin kendileriyle çalışmayı seçtiğini vurguladı. Gökkuşağı markasını taşıyan diğer mağazaları da rakipten geri kazandıklarını ve Uğur Center’ları toplu halde satın alarak sektöre hızlı giriş yapan Hedef Grup’a ait Reyon Hipermarketleri’nin de çok ciddi kazanımlar olduğunu kaydeden Can Elektronik Genel Müdürü, yılın son çeyreğine iyi bir giriş yaptıklarını, çok zorlu ve ihale gibi geçen bir dönem sonrası karar veren ve çok seçici davranan bir pastane/cafe zincirinin sistem terazileri işini DIGI ile aldıklarını, çok yakında bir iki bomba haber daha verebileceklerini söyledi.

Asıl büyüme 2010’da

Şimdilik sadece bakım ve destek hizmetleri alan yeni kazandıkları zincirlerin, kriz etkileri ortadan kalktıkça hızla yeni mağaza açmaya yöneleceklerine inandıklarını belirten Ekimci, bunun yanı sıra; henüz otomasyona geçmemiş küçük ölçekli değişik perakende satış noktaları için de özel çözümler geliştirdiklerini ve olumlu geri dönüşler aldıklarını, 2010’dan çok umutlu olduklarını söyledi. Ekimci “1994’te yola çıkarken söz verdiğimiz gibi; küçük ve büyük ölçekli tüm perakendecilerin, iyi ve kötü gününde her zaman, zorlu verimlilik yollarındaki ‘can yoldaşı‘ olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER