Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

İki çevre dostu buluştu: Sofia ve Ediz Hun

Editör
Abone Ol:

Lila Kağıt’ın Sofia markası ile 2014 yılında başlattığı ‘Sofia Ormanları Yok Etmez’ kampanyası, yoluna Ediz Hun ile devam ediyor.

Lila Kağıt, ‘Sofia Ormanları Yok Etmez’ kampanyasına Sanatçı ve Ekolog Ediz Hun ile devam ediyor. Reklam kampanyasının ön gösterimi için düzenlenen toplantıda konuşan Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü, Sanatçı ve Ekolog Ediz Hun ile Sofia reklam kampanyasında bir araya gelerek aynı amaca beraberce hizmet etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Sanatçı ve Ekolog Ediz Hun ise ilk defa bir reklam filminde oynadığını ve Türkiye’ye değer katan bir proje içinde yer almaktan dolayı mutlu olduğunu paylaştı. Ediz Hun, “Sanat camiasının sevilen bir ismi olarak, çeşitli projeler için birçok teklif alıyorum. Şimdiye kadar yapılan bu teklifleri açıkçası benimseyememiştim. Ancak Sofia gibi hammadde temininde bu derece hassasiyet ve titizlik gösteren bir kuruluşun, Türkiye’de ilk olan endüstriyel ağaç tarımı projesi içinde yer almak benim için gurur vesilesidir” dedi.
 

Hedef %30 büyüme
Lila Kağıt’ın hedefleri hakkında da bilgi veren Öğücü, “1.5 milyar TL büyüklüğünde olan Türkiye temizlik kağıtları pazarında Lila Kağıt olarak % 12 paya sahibiz. Sektörde ilk üçte yer alıyor ve 50’den fazla ülkeye yıllık 100 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirerek ihracatta liderliğimizi sürdürüyoruz. Başlıca ihracat yaptığımız ülkeler arasında İngiltere, İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, İsrail,  Filistin, Irak, Tunus, Fas, KKTC ve Türki Cumhuriyetler ilk sıralarda yer alıyor” dedi.
150 bin ton kapasiteyle sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerindeki tek kampüs içindeki en büyük kağıt üretim tesisine sahip olduklarını belirten Öğücü, 2014 yılında bobin ve hızlı tüketim ürünleriyle bir önceki seneye oranla toplamda yüzde 35 oranında büyüme sağladıklarını, 2015 yılında ise cirolarını yüzde 30 oranında arttırmayı hedeflediklerini belirtti.
Öğücü: “Büyüme hedefimize paralel olarak da bu sene 50 Milyon TL yatırım ile markalı ürün üretimimizi %200 artıracak yatırımı gerçekleştiriyoruz. Bu yatırımımız sayesinde ailemize katılacak, 100’ün üzerinde yeni istihdam yaratmayı planlıyoruz” dedi.

Temizlik kağıdı kullanımı Türkiye’de sadece 5kg.
Pazarın ihtiyaçlarına yönelik olarak da bilgi veren Öğücü; “Temizlik kağıdı kullanım miktarını kişi başına düşen gelir ve eğitim seviyesi etkiliyor. ABD’de 20 kg olan kullanım miktarı, Avrupa’da 15 kg, Türkiye’de ise 5 kg’ye kadar iniyor. Gelişmiş pazarlara kıyasla ülkemizde tüketimin düşük olmasının en önemli nedeni ise pazarda sınırlı kategori ve çeşitlilikte ürünlerin yer alması…”dedi. Öğücü pazarın sağlıklı büyümesi için ürün çeşitliliğinin artırılması, tüketiciye yeni özelliklere sahip ürünlerin sunulması gerektiğini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “Lila Kağıt olarak bu doğrultuda yeni ürünler geliştiriyoruz. Tüketicilerimizin daha pratik, ekonomik veya yeni özellikler sunan ürünler kullanabilmeleri yönünde çalışıyoruz, 2015’te yapacağımızla yatırımlarla yenilikleri tüketicilerimize sunmayı hedefliyoruz.
 

Hedef 2023’e kadar 700 bin ağaç
2014 yılında kağıt sektörüne uygun Türkiye’nin ilk endüstriyel ağaç tarım projesini ENAT (Endüstriyel Ağaç Tarımı San. ve Tic. A.Ş) ile başlatan Lila Kağıt, sektörün hammaddesi selülozun ülkemizde de endüstriyel kaynaklardan elde edilmesini dair bir duyarlılık akımı sağlıyor. Öğücü “Geçtiğimiz yıl sponsorluğunu üstlendiğimiz endüstriyel ağaç tarımının ilk hasatını ENAT 10-20 yıl sonra alacak.  Her yıl fidan dikim sayısını artırarak sürdürmeyi planladığımız farklı projelerle; 2023 yılına kadar 600 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda 700 bin ağaç dikimi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda Sofia’nın her yıl yapmış olduğu satış oranı kadar Türkiye’ye endüstriyel ağaç kazandırmış olacağız” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER