Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Kiğılı: İndirim kararlarımızı anlık olarak yönetebiliyoruz

Editör
Abone Ol:

Kuruluş hikayesi 1938’lere dayanan, Türkiye’de hazır giyim sektörünün oluşmasında ve gelişmesinde öncü rol üstlenen markalar arasında yer alan Kiğılı,

bugün Türkiye’de 67 ilde 225 mağaza, yurt dışında da toplam 40 büyük ülkede 150’yi aşkın satış noktası ile hizmet veriyor. Kiğılı Bilgi Sistemleri Teknolojileri Müdürü Erhan Tav, Kiğılı’nın Nebim ile olan iş birliğinden ve Nebim V3 İndirim Kampanyaları ile Hopi Entegrasyonu projelerinden şöyle bahsetti:

“Her ne kadar yakın bir tarihte görünse de Nebim ile tanışmamız aslında 2017 yılına dayanıyor. Yurt dışı operasyonumuzun genişlemeye başlamasıyla birlikte, mevcut ERP’mizin bu süreçte ihtiyaçlarımızı karşılayamadığını gördük. Bu nedenle yurt dışı mağazalarımızda kullanmak üzere, yeni bir ERP arayışına başladık. Nebim V3’ün farklı ülkeler için yerel dil desteği seçeneğinin olması, ülkelerin yerel para biriminde işlem yapabilmesi ve en önemlisi de var olduğumuz ülkelerdeki mevzuatsal gereksinimlerle hali hazırda entegrasyonlarının olması Nebim V3’de karar kılmamıza neden oldu. Yurt içi tarafında ise 20 yıldır in House geliştirdiğimiz bir ERP programı kullanıyorduk. Teknolojinin hızla gelişimi, üçüncü parti firmalar ile entegrasyonun artması gibi nedenlerden ötürü, mevcut RP’mizin yurt içinde talepleri karşılayamadığını gördük. Bu doğrultuda daha önce yurt dışı operasyonlarında yaşadığımız Nebim V3 deneyimimiz sebebiyle yurt içinde de ilk aklımıza gelen Nebim oldu. Böylece projeyi Şubat 2019’da başlattık ve yaklaşık 7 ay gibi kısa bir sürede, Eylül 2019’da canlıya aldık.”

2019 Eylül ayından beri mağazalarınızdan muhasebeye, ürün yönetiminden tedarik zinciri yönetimine kadar tüm departmanlarında Nebim çözümleri ile entegre bir şekilde çalışmalarına devam eden Tav, indirim kampanyaları ve Hopi entegrasyonu süreçleri hakkında da şunları söyledi:

“Eski ERP’mizde her kampanyaya özel yeni bir script yazıyorduk. Bu nedenle anlık aksiyon almak çok zor oluyordu. Nebim V3 Kampanya Yönetimi’nin bize en önemli katkısı indirim kararlarımızı anlık yönetebiliyor olmamız oldu. Tüm kampanya modellerimizi aynı anda verimli bir şekilde yönetmeye başladık. Özellikle satış işlemlerinde kasalarda, kasiyerlerin müdahalesinden bağımsız olarak yapılan kampanyaların sistem tarafından otomatik olarak yapılıyor olması işlemlerde yapılan hataları minimuma indirdi. İndirim Çeki, Gift Kart gibi seri numarası ile takip ettiğimiz süreçlerde, takiplerimiz kolaylaştı ve o süreçler ölçülebilir bir hale geldi. Üstelik kullanıcı dostu bir yapısı var. Bu noktada kampanya tanımları eski ERP’ye nazaran IT’den bağımsız bir hale geldi. Kampanya yönetimi ekibi tarafından şu anda hali hazırda kampanyaların tanımı yapılabiliyor.”

Nebim V3 ERP’yi tercih etmemizin en büyük sebeplerden bir tanesi de hali hazırda üçüncü parti firmalar ile entegrasyonların hazır olmasıydı. Hopi de bunlardan bir tanesi. Hopi entegrasyonunun aslında bütün aşamaları Nebim tarafında aslında hazırdı. Bizim kampanyaya karar vermemiz, aradaki entegrasyon, saha eğitimleri, kampanya tanımları gibi işlemler üç gün içinde tamamlanarak projeyi tamamlayarak canlıya aldık. Bu noktada genel anlamda baktığımız zaman her müşterinin var olan kampanyalara vermiş olduğu tepkiler farklı oluyor. Hopi ile aslında farklı kitlelere ulaşmayı amaçladık. Nebim V3’de oluşturduğumuz kampanyalarla Hopi’nin üyelerini segmente ederek kampanyalarımızı duyurabiliyoruz. Yakın bir tarihte de Nebim ve Hopi ile mobil ödemeyi de devreye alarak, tam anlamı ile müşteri deneyimini mağazalarımızda yaşatmak istiyoruz.”

Röportajın videosunu izlemek için tıklayınız>

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Little Caesars’dan 2si1 Arada Pizza

Editör

Yazar:

Little Caesars, lezzetlerine lezzet katmayı sürdürüyor. Yarısı sucuk yarısı peynirden oluşan 2si1 Arada Pizza, Türk damak tadından vazgeçmek istemeyenler için üretildi. “Ekstra Peynir Ekstra Sucuk” mottosuyla lezzet severlerin beğenisine sunulan yeni ürün, Little Caesars’ın hem küresel hem yerel lezzet seçimi yaklaşımını yansıtıyor.

Yeni 2si1 Arada Pizza’nın yarısı peynir ve yarısı sucuktan oluşuyor ve “Ekstra Peynir Ekstra Sucuk” mottosuyla iddiasını ortaya koyuyor. Günlük taze hamuru, gerçek mozzarella peyniri, özel Sezar sosu ile hazırladığı ev yapımı kadar doğal pizzalarıyla lezzet severlerin ilk tercihi olan Little Caesars, 2si1 Arada Pizza ile yerel lezzetlere olan tutkusunu bir kez daha kanıtladı. Türkiye’nin ilk nefis kenar pizzasının da mucidi Little Caesars menüsünde klasik pizzalara ek olarak, Sucukbol, Pide de Pizza ‘Sucuklu’, Turkish Mix, Etibol, Kavurmalı gibi Türk lezzetleri ve Sezar Et Döner gibi Türkiye’ye özel yan ürünler de var.

Devamını Oku

Firmalardan

CarrefourSA’dan yerli üretici ve kadın girişimcilere destek

Editör

Yazar:

CarrefourSA, ‘Doğrusu CarrefourSA’da’ mottosuyla yerli üretimden kadın girişimciliğine kadar tüm çalışma alanlarında en ‘doğrusu’nu hayata geçirmeye devam ediyor. 44 ilde 850’den fazla mağazası ve 11 binden fazla çalışandan oluşan dev bir ekosistemle faaliyetlerini yürüten, bayilik sistemiyle girişimciliğe, öz marka ürünleriyle de yerli üreticiye güç veren CarrefourSA, son olarak “Kadına Destek Ülkeye Destek” mottosu ile yola çıkan, yerel üretici ve global ölçekte marka olma başarısı yakalayan kadınların ürünlerinin yer aldığı  Shopsa ile anlamlı bir iş birliğine imza attı. CarrefourSA bu iş birliği kapsamında, yerel üretici ve girişimci kadınları desteklemek amacıyla Shopsa ürünlerini CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme’de, Shopsa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan’ın da katılımı ile gerçekleşen etkinlikte müşterileriyle buluşturdu.

Yerli üreticileri ve kadın girişimcileri desteklemenin CarrefourSA için çok önemli olduğunu söyleyen  CarrefourSA İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Bahar Tura, ”Türkiye’nin önde gelen gıda perakendecilerinden biri olarak sürdürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarındaki çalışmalar bizim için çok değerli. Bugün CarrefourSA çalışanlarının yüzde 40’ını kadınlar oluşturuyor. Girişimcilik ekosisteminde de aynı felsefeyle yola devam ediyoruz. Bugün 170 bayimizin 25’i kadın girişimci. Kadın üreticileri desteklemeye yönelik pek çok çalışmamız var. Örneğin son 4 yıldır 8 Mart’ta İstinye’deki hipermarketimizde kadın üreticilerin kurduğu iş ortaklarıyla ‘Kadın Üretici Pazarı’ düzenliyoruz. ‘Yeniden Biz’ platformu ile iş hayatına yeniden dönmek isteyen kadınları da destekliyor ve istihdam sağlıyoruz.  Önümüzdeki dönemde de kadın çalışan, girişimci ve üreticilerin sayısının artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“CarrefourSA, Türkiye’nin üreten kadınlarını destekliyor”

Kadın üretici ve girişimcileri desteklemek yönünde yapılan çalışmalar kapsamında Shopsa ile yakın zamanda yapılan iş birliğiyle ilgili de konuşan Tura, sözlerine şöyle devam etti: “Kadın üreticilerin ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak ve yerel üreticiyi desteklemek hedefiyle Shopsa ile yakın zamanda bir iş birliğine imza attık. Platformda incir reçeli, zeytin, zeytinyağı gibi doğal gıda ürünlerinin yanı sıra özel bakım yağları, aloe vera içerikli saç bakım ürünleri de yer alıyor. Tamamen doğal ve organik bu ürünler şu anda CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme mağazamızda satışa sunuldu. Önümüzdeki dönemde farklı mağaza noktalarımızda da müşterilerimizle kadın girişimcilerin ürünlerini buluşturmaya devam edeğiz.”

Devamını Oku

Firmalardan

Elektronik Fiyat Etiketi’nde oyunun kuralları değişiyor

Editör

Yazar:

Perakende sektöründe ürünler ve fiyatlar sürekli değişiyor. Bu durum, mağazaların, fiyat etiketlerini ve bilgilerini değiştirmek için doğru ve verimli bir yol bulmalarını gerektiriyor. Bir yandan ürün fiyatlarını sorunsuz şekilde değiştirirken diğer yandan da iş gücü maliyetinde tasarruf sağlamak isteyen perakendecilerin tercihi ise Elektronik Fiyat Etiketi oluyor.

Günlük operasyon içinde zaman kaybı ve ek maliyete neden olan etiket değiştirme işlemi, Elektronik Fiyat Etiketi ile tek bir merkezden, saniyeler içinde tamamlanıyor. Aynı zamanda raf-kasa-online mağaza arasındaki fiyat farklılıkları da son buluyor. Etiket değiştirme için ayrılan iş gücü farklı alanlara yönlendirilerek operasyonel verimlilik artışı sağlanıyor.

Elektronik Fiyat Etiketi, fiyat güncellemesinin yanı sıra raf yönetimi, sipariş toplama, promosyon kampanyaları için de kullanılabiliyor. Hızlı fiyat değişikliğine imkân verdiği için, sık kampanya yönetimi yapan indirim marketleri ya da kozmetik mağazaları gibi perakendecilerde karlılık ve rekabette ciddi avantajlar sağlıyor. Merkezi yönetim sayesinde insani hatalar da en aza iniyor. Elektronik Fiyat Etiketi, ürün sergilemeyi de şık hale getiriyor. Etiket yönetmeliğine uyumu artırıyor. Ayrıca kâğıdın yazıcısı, toneri, raf düzenlemesi gibi işletim giderleri de son buluyor.

15 yıl pil değiştirtmeyen teknoloji!

Perakende sektörünün pek çok avantajı sebebiyle tercih ettiği bu teknoloji, Securitas Technology’nin sunduğu Nebular isimli yeni çözümle çok daha verimli ve pratik bir kullanıma kavuştu. Kullanım ömrü, işlevsellik ve dayanıklılığıyla öne çıkan yeni nesil fiyat etiketi Nebular, yenilikçi özellikleriyle piyasadaki rakiplerinden önemli oranda ayrışıyor.

Elektronik fiyat etiketinde teknolojinin geldiği son noktayı temsil eden Nebular, mükemmel hız ve doğrulukla fiyat değişiklikleri ve promosyon güncellemeleri sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış pili, 15 yıl kullanım süresine sahip bulunuyor. Nebular ile yüzde 30 daha az güç tüketerek güncelleme işlemini çok hızlı bir şekilde yapabilmek mümkün.

İncelik ve sağlamlık bir arada mümkün

Güç tüketimini azaltan yekpare bir tasarıma sahip olan yeni çözüm, IP68 koruma seviyesinde tasarlandığı için, çeşitli sıcaklıklara uyum sağlama, su geçirmez ve toz geçirmez gibi özelliklere sahip bulunuyor. Yalnızca 7,8 mm kalınlığında olan ve çiziğe dayanıklı korumalı bir ekranı bulunan ürünün zarif görünümü nedeniyle raf estetiği de yeni bir düzeye taşınıyor. Nebular’da ayrıca bütün ledler 3 saniye gibi kısa bir sürede yakılabiliyor. Etiketin barkodla eşleştirme işlemi ise 20 saniye sürüyor.

Nebular’dan iyisi yok!

Perakende sektörünün bir yandan müşterinin alışveriş deneyimini iyileştirmek diğer yandan da operasyonel verimliliği artırmak için, doğru teknolojiyi doğru yerden konumlandırmak gerektiğinin bilincine giderek daha fazla vardığını belirten Securitas Technology Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, elektronik fiyat etiketinde en son ve gelişmiş teknolojiyi, Nebular ile Türkiye’de perakende sektörünün kullanımına sunduklarını söyledi. Yelkencioğlu, “Yüksek hızla uzaktan fiyat güncellemesi yapmaya imkân veren, etiket ile kayıt arasında fiyat doğruluğunu kontrol eden, müşteriye daha fazla bilgi sunan, promosyonları vurgulayan ve daha canlı bir ürün teşhiri gerçekleştiren Nebular’dan daha iyisi yok!” diye konuştu.

İhtiyaca göre tasarlanabiliyor

Yelkencioğlu’nun verdiği bilgiye göre, Nebular, yüksek adette etiket isteyen müşteriler için özel olarak tasarlanabiliyor. Sektörde genel itibarıyla tedarik süreci 8-9 aya varırken, Securitas Technology, 2-3 ay gibi bir sürede ürünleri teslim edip kurulum gerçekleştirebiliyor. Türkiye’de 81 ilde servis ve kurulum desteği sunan Securitas Technology, zincir mağazalara yüksek kalitede hizmet veriyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER