Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Kiğılı: İndirim kararlarımızı anlık olarak yönetebiliyoruz

Editör
Abone Ol:

Kuruluş hikayesi 1938’lere dayanan, Türkiye’de hazır giyim sektörünün oluşmasında ve gelişmesinde öncü rol üstlenen markalar arasında yer alan Kiğılı,

bugün Türkiye’de 67 ilde 225 mağaza, yurt dışında da toplam 40 büyük ülkede 150’yi aşkın satış noktası ile hizmet veriyor. Kiğılı Bilgi Sistemleri Teknolojileri Müdürü Erhan Tav, Kiğılı’nın Nebim ile olan iş birliğinden ve Nebim V3 İndirim Kampanyaları ile Hopi Entegrasyonu projelerinden şöyle bahsetti:

“Her ne kadar yakın bir tarihte görünse de Nebim ile tanışmamız aslında 2017 yılına dayanıyor. Yurt dışı operasyonumuzun genişlemeye başlamasıyla birlikte, mevcut ERP’mizin bu süreçte ihtiyaçlarımızı karşılayamadığını gördük. Bu nedenle yurt dışı mağazalarımızda kullanmak üzere, yeni bir ERP arayışına başladık. Nebim V3’ün farklı ülkeler için yerel dil desteği seçeneğinin olması, ülkelerin yerel para biriminde işlem yapabilmesi ve en önemlisi de var olduğumuz ülkelerdeki mevzuatsal gereksinimlerle hali hazırda entegrasyonlarının olması Nebim V3’de karar kılmamıza neden oldu. Yurt içi tarafında ise 20 yıldır in House geliştirdiğimiz bir ERP programı kullanıyorduk. Teknolojinin hızla gelişimi, üçüncü parti firmalar ile entegrasyonun artması gibi nedenlerden ötürü, mevcut RP’mizin yurt içinde talepleri karşılayamadığını gördük. Bu doğrultuda daha önce yurt dışı operasyonlarında yaşadığımız Nebim V3 deneyimimiz sebebiyle yurt içinde de ilk aklımıza gelen Nebim oldu. Böylece projeyi Şubat 2019’da başlattık ve yaklaşık 7 ay gibi kısa bir sürede, Eylül 2019’da canlıya aldık.”

2019 Eylül ayından beri mağazalarınızdan muhasebeye, ürün yönetiminden tedarik zinciri yönetimine kadar tüm departmanlarında Nebim çözümleri ile entegre bir şekilde çalışmalarına devam eden Tav, indirim kampanyaları ve Hopi entegrasyonu süreçleri hakkında da şunları söyledi:

“Eski ERP’mizde her kampanyaya özel yeni bir script yazıyorduk. Bu nedenle anlık aksiyon almak çok zor oluyordu. Nebim V3 Kampanya Yönetimi’nin bize en önemli katkısı indirim kararlarımızı anlık yönetebiliyor olmamız oldu. Tüm kampanya modellerimizi aynı anda verimli bir şekilde yönetmeye başladık. Özellikle satış işlemlerinde kasalarda, kasiyerlerin müdahalesinden bağımsız olarak yapılan kampanyaların sistem tarafından otomatik olarak yapılıyor olması işlemlerde yapılan hataları minimuma indirdi. İndirim Çeki, Gift Kart gibi seri numarası ile takip ettiğimiz süreçlerde, takiplerimiz kolaylaştı ve o süreçler ölçülebilir bir hale geldi. Üstelik kullanıcı dostu bir yapısı var. Bu noktada kampanya tanımları eski ERP’ye nazaran IT’den bağımsız bir hale geldi. Kampanya yönetimi ekibi tarafından şu anda hali hazırda kampanyaların tanımı yapılabiliyor.”

Nebim V3 ERP’yi tercih etmemizin en büyük sebeplerden bir tanesi de hali hazırda üçüncü parti firmalar ile entegrasyonların hazır olmasıydı. Hopi de bunlardan bir tanesi. Hopi entegrasyonunun aslında bütün aşamaları Nebim tarafında aslında hazırdı. Bizim kampanyaya karar vermemiz, aradaki entegrasyon, saha eğitimleri, kampanya tanımları gibi işlemler üç gün içinde tamamlanarak projeyi tamamlayarak canlıya aldık. Bu noktada genel anlamda baktığımız zaman her müşterinin var olan kampanyalara vermiş olduğu tepkiler farklı oluyor. Hopi ile aslında farklı kitlelere ulaşmayı amaçladık. Nebim V3’de oluşturduğumuz kampanyalarla Hopi’nin üyelerini segmente ederek kampanyalarımızı duyurabiliyoruz. Yakın bir tarihte de Nebim ve Hopi ile mobil ödemeyi de devreye alarak, tam anlamı ile müşteri deneyimini mağazalarımızda yaşatmak istiyoruz.”

Röportajın videosunu izlemek için tıklayınız>

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER