Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Linde MH’den ATEX bölgeleri için genişletilmiş depo ekipmanları ürün yelpazesi

Editör
Abone Ol:

Dar alanlarda yük taşımacılığı, birçok şirket için zorlu bir süreçtir. Patlamaya karşı koruma koşullarını hesaba katmak gerektiğinde Linde MH, tüm ATEX uygulamaları için güvenli taşıma çözümleri sunmaktadır. Kapalı ortamlarda da kullanım için yüksek düzeyde çalışma konforu sunan kompakt, performanslı ekipmanları bulunmaktadır. Forkliftlere bir alternatif, platformlu veya platformsuz kullanılabilen Linde MH’nin T20-30 ExProof Transpaletleri ve yine Linde MH’nin L06-L16 AC ExProof İstifleyicileri, erişim kontrolü ve hasar takibi özellikli Linde Connect Filo yönetim sistemine entegre edilebiliyor.

Kimya ve ilaç endüstrilerinden, biyoteknoloji ve kozmetik endüstrilerine, yiyecek içecek endüstrisinden, lojistik sektörüne kadar patlamalara yol açabilecek riskli ortamlarda ekipmanları kullanan operatörler bazı sorunlarla karşılaşmaktadır. İşletme içerisinde kapalı alanlardaki üretim ve depolama bölümleri genellikle dar alana sahiptir. Linde MH Ürün Müdürü, Elke Karnarski. Yüklerin taşınması, depolama ve geri alma işlemleri söz konusu olduğunda her santimetre önemlidir. Operatörler bu koşullarda özellikle çevik, manevrası kolay ve kullanıcı dostu ekipmanlara ihtiyaç duyar. Sonuçta, tehlikeli maddeler her zaman güvenli ve güvenilir bir şekilde taşınmalıdır,” İşte burada Linde MH’nin yeni dar alanda çalışabilen, patlamaya karşı izole ekipmanları devreye giriyor.

Son derece çevik, kolay manevra kabiliyetine sahip ve güvenli

Linde MH’nin 2,0, 2,5 ve 3,0 ton yük kapasitelerin de, T20-30 ExProof transpalet, kompaktlığı ve yalnızca 720 milimetre genişliğindeki şasisi ile etkileyicidir. Boyutları palet konturu içinde kalır ve bu da servo motor destekli direksiyon sayesinde iyi bir manevra kabiliyeti sağlar. Endüstriyel ekipmanlar, Zone 1/21 ve 2/22 ATEX yönergelerine uygun kısa ve orta mesafeli yük taşımacılığının yanı sıra sipariş toplama ve depolama operasyonları için tasarlanmıştır. Patlamaya karşı izolasyon önlemleri arasında, elektrik ve mekanik kıvılcımlar, tutuşmaya karşı koruma, ilgili tüm bileşenlerin sürekli sıcaklık kontrolü ve elektrostatik yüklenmeye yönelik önlemleri almaktadır.

Kompakt, hatta ergonomik

Katlanabilir platformlu Linde MH’nin T20-25 AP ExProof transpaletler orta ve uzun mesafelerde yüklerin taşınması için ergonomik bir çalışma alanında işlev görür. Platform ve yumuşak bir koruma lastiği bulunmaktadır. Platform her iki konumda da güvenilir bir şekilde kilitlenir ve operatörün ayak paspası üzerinde sıkıca ve güvenli bir şekilde durmasını sağlar. Katlanabilir koruma, onu şasi konturları içinde tutar – üretkenlik için en ideal önkoşul budur. Platform ve kumanda kolu, operatör tarafından hissedilen titreşimleri azaltan şasiden ayrılır. Aynı zamanda, operatör dar ve zorlu çalışma ortamlarında bile her zaman yük ve çevre hakkında iyi bir izlenime sahiptir. Her şeyden önce, alçak montajlı kumanda kolu ile elektrikli direksiyon, ekipmanın çalışma konforunu ve güvenli kullanımını sağlıyor. Çok işlevli ekran, bir sonraki bakım tarihi veya akü şarj seviyesi gibi önemli ekipman parametreleri hakkında net bilgiler sağlamakta. Linde MH’nin EX Monitoring Uygulaması, sıcaklık, direnç, voltaj ve aşınma gibi güvenlikle ilgili tüm faktörleri alğılar. Operatöre, patlamaya karşı izole ekipmanın güvenli ve güvenilir çalışmasını sağlamak için yapılması gereken eylemler konusunda bilgiler verir.

Linde MH’nin L06-L16 AC ExProof İstifleyicileri 0,6, 1,0, 1,2 ve 1,6 ton yük kapasiteli dört versiyonu bulunuyor. Aynı zamanda 890 milimetrelik dar ve kompakt bir tasarıma sahiptir. ATEX bölgesi 2/22 için ISO çatallarıyla ekipman, dar alanlarda özel yüklerin, IBC’lerin veya kapalı paletlerin taşınması için idealdir. Elektrikli forkliftten daha kısa olan L06-L16 AC, dar alanlarda potansiyel olarak patlama riskli alanlar için en uygun alternatiftir.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER