Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Meram Un, hem tüketiciye hem üreticiye hizmet ediyor

Editör
Abone Ol:

Al-San Gıda Tic. ve San. A.Ş., Albayrak Şirketler Grubu’na bağlı olarak, 1992 yılında kuruldu.

Unilever’de uzun yıllar önemli departmanlarda görev aldıktan sonra 1995 yılında “Meram” Un markasıyla üretimine başladığını kaydeden Alsan Gıda Satıştan Sorumlu yöneticisi Turgay Alhan, “O dönem, günlük 200 ton olan buğday işleme kapasitesi, ilave yatırımlarla 1998 yılında günlük 400 tona, 2012 yılında günlük 500 tona, 2015 yılında günlük 700 tona ulaşmıştır” dedikten sonra şu bilgileri verdi:

“Bu süreç içerisinde firmamızın markası olan ‘Meram Un’ ve ‘Demre Un’ çuval ve paket un sektöründe adını istikrarlı kalitesi ve fiyatları ile kısa sürede duyurarak ülkemizin en tanınmış markaları arasında yerini almıştır. Firmamızın Buğday ve Mamul stoklama kapasitesi 42 000 ton dur. Hammaddemiz olan Buğday, Türkiye’nin her bölgesinden ve Toprak Mahsulleri Ofisinden satın alınmaktadır. Firmamız kalite konusundaki yüksek standardından taviz vermemektedir. Bu buğdayların kalitesinin istenen seviyede olmaması durumunda yurtdışından yüksek kaliteli buğday ithal edilerek paçal yapılmaktadır. Kaliteye gösterilen özen, buğday satın alımı, un üretimi ve satışının her aşamasında kendini göstermektedir.

Gerek buğday laboratuvarımız gerek un laboratuvarımız gerekli tüm ekipmanlarla donatılmış olarak günde 24 saat düzenli çalışmaktadır. Gelen buğday, laboratuvarımızda titizlikle incelenmekte, içerdiği vitamin, öz, süne miktarı gibi kriterlere göre değerlendirilmektedir. Firmamızın kalite standardına uygun olan buğdaylar satın alınmakta, temizlenmekte, toz ve yabancı maddelerden ayrıştırılarak depolanmaktadır. Üretim programına alınan buğday, değişik paçallarda öğütme ve eleme işlemleriyle un haline getirilmektedir. Üretim esnasında her saat başı üründen alınan örnekler un laboratuvarında incelenmekte, elde edilen hamurun renk, mayalanma, kabarma, esneme gibi özellikleri kontrol edilmektedir. Yine müşterilerimize gönderdiğimiz unlar araçlara yüklenmeden önce çeşitli analizlere tabi tutularak değerlendirilmektedir. Üretimin hiçbir aşamasında insan sağlığına zararlı katkı maddeleri kullanılmamaktadır. Yine ürünlerin paketlenmesinde de gıda ile temasında insan sağlığı açısından sakınca oluşturmayan ambalaj malzemeleri kullanılmaktadır.

Tüm un çeşitlerimizin üretimi büyük titizlikle ISO 22000 ve BRC FOOD Gıda Güvenlik ve kalite kontrol sistemine uygun koşullarda gerçekleştirilir. Ayrıca tedarikçisi olduğumuz firmalar tarafında ve belgelendirme firmaları tarafından yılda toplamda dört kez denetime tabi tutulur. Fabrikamız tam otomasyon sistemiyle çalışmaktadır. Üretim ileri teknoloji kullanılarak el değmeden hijyenik ortamda gerçekleştirilmektedir.

Unlar üretim ve kontrol aşamasından sonra 50 kg ve 25 kg PP çuval, bez çuval veya kraf torba, 1 kg, 2 kg., 5 kg. ve 10 kg. paket un olarak piyasaya sürülmektedir. Ayrıca yüksek kapasitede üretim yapan müşterilerimize istedikleri takdirde silo bas araçlarla dökme olarak un sevkiyatı yapılmaktadır.

Üretmiş olduğumuz unlar paket un olarak perakende satış yapan marketlere, ekmek üretimi yapan fabrika ve fırınlarının yanı sıra, bisküvi, kek, gofret, kornet, kadayıf ve gevrek üretimi yapan tedarikçisi olduğumuz müşterilerimizin üretim fabrikalarına gönderilmektedir.”

Yeni üretim tam buğday unu ile hamur işlerinde sağlıklı seçimler yapmanın mümkün olduğunu kaydeden Alhan, “Özellikle Pandemi sürecinde en çok konuşulan konulardan biri de evde ekmek yapmaya yönelik çalışmalar olduğunu hepimiz duyduk, hatta belki de denedik. Meram Un olarak ürettiğimiz Doğal Lif kaynağı Tam Buğday unumuz piyasada yerini aldı. Sağlıklı tarifler için dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Hem perakende hem de farklı kilogram satış seçeneği bulunmaktadır” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Obase Microstrategy 2024’ten “Yılın iş ortağı” ödülü ile döndü

Editör

Yazar:

MicroStrategy’nin 29 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında Las Vegas’da gerçekleşen küresel etkinliğine sponsor olarak katılan Obase, etkinlikten “Yılın İş Ortağı” ödülüyle döndü. MicroStrategy’nin 30 yıla yaklaşan süredir küresel iş ortağı olmaktan duydukları memnuniyete değinen Obase CEO’su Bülent Dal, “Yılın İş Ortağı” ödülünün iş zekası alanındaki yoğun çalışmaların en güzel karşılığı olduğunu söyledi.

Geleceğin iş yaşamında üretken yapay zeka ön planda

MicroStrategy ile geliştirilen çözümlerin, karar alıcılarının iç görüye dayalı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını daha kolay hale getirdiğini ifade eden Bülent Dal, MicroStrategy – Obase işortaklığının önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Yeni MicroStrategy yapay zeka yetenekleri, karar vericilerinin içgörü odaklı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını kolaylaştırıyor. Obase olarak, uzun vadeli stratejik ortağımız MicroStrategy ile yakın ilişki içinde üretken yapay zeka destekli yeni kullanım alanları geliştiriyoruz. Bu işbirliği Obae’e yenilikçi, yaygın, güvenilir ve açık çözümler geliştirme gücünü sağlıyor. Geleceğin iş yaşamında, iç ve ön görüye dayalı kararlar almak kritik önem taşıyor ve bu alandaki çalışmalarımızla dünya çapında örnek uygulamalara imza atıyoruz. İşletmelerin sahip olduğu veriden daha kolay ve daha hızlı değer yaratmasına yardım ediyoruz.”

Obase çözümleri dünyanın merceğinde

Dünyanın en büyük iş zekası etkinliği olan MicroStrategy World24’e her yıl olduğu gibi sponsor olarak katılan Obase, etkinlik boyunca standında yapay zeka destekli ve içgörü odaklı karar destek çözümlerimizi tanıttı. Ayrıca CEO’su Bülent Dal etkinlikte gerçekleştirilen panelde perakende tedarik zincirindeki değişimleri, rekabet zorluklarını ve yeni teknolojileri paylaştı.

Devamını Oku

Firmalardan

Nebim, Perakende Günleri oturumunda Yves Rocher’i ağırlayacak

Editör

Yazar:

Perakende Günleri 2024’te Nebim de oturum sponsoru olarak yerini alacak. Nebim oturumunda Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı, Yves Rocher CEO’su Elif Berker’i ağırlayacak. Bu oturumda 1 Mart 2024’te hayata geçirilen Nebim V3 geçiş projesi kapsamında Yves Rocher Türkiye’nin 260 adet perakende mağazası, web, mobil uygulama ve pazar yerleri olarak tüm kanallarının sipariş, stok ve lojistik gibi kompleks operasyonel süreç yönetimlerinin bütünleşik ve teknolojik olarak nasıl çözümlendiği kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Omni-Channel stratejinin perakende sektöründe nasıl bir dönüşüm yarattığı ve Yves Rocher gibi köklü bir markanın Nebim V3 ile dijitalleşme sürecine nasıl entegre olduğu da detaylarıyla anlatılacak.

Ziyaretçiler, yenilikçi çözümleri keşfedebilecek

İki gün sürecek Perakende Günleri boyunca ziyaretçiler Nebim’in standını ziyaret ederek, mağaza çalışanlarının tüm operasyonlarını, reyonda satış ve mobil ödeme işlemlerini yapabildiği Nebim V3 Mobil Mağaza, e-ticaret siparişlerinin en uygun lokasyondan karşılanarak optimum ürün yönetimi sağlayan Nebim V3 Perakende Sipariş Karşılama Yönetimi, sevkiyat ve rota planlama ve mobil teslimatçı uygulamalarını da içeren Nebim V3 Mobilya Sektörüne Özel Çözümler, Nebim V3’ün yeni versiyon yeniliklerinden olan ve firmaların kendi e-Ticaret sitelerinden ya da pazaryeri gibi platformlardan yaptıkları mikro ihracat satışları için Nebim V3 POS ile mikro ihracat faturası kesebilmelerini sağlayan Nebim V3 Mikro İhracat Uygulaması, Nebim V3 CRM geliştirmeleri başta olmak üzere Nebim’in sunduğu sektörel çözümleri yakından inceleme fırsatı bulacak.

Aynı zamanda ziyaretçiler, Nebim’in yeni iş ortakları entegre çözümlerinden, markaların dijital cüzdanlarını, sadakat programlarını bir arada sunan bir pazaryeri uygulaması olan Macellan SuperApp entegrasyonu, Masraff akıllı masraf yönetimi entegrasyonu ve müşteri bağlılığı ve sadakatinin artırılmasını sağlayan Cloud4Feed entegrasyonu hakkında da bilgi alabilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Obase’in akıllı arama motoruna, uluslararası üstün başarı ödülü

Editör

Yazar:

Türkiye’nin öncü çözüm sağlayıcısı ve yazılım şirketi OBASE, e-ticaret sitelerinde çok sayıda ürün veya içerik arasından en hızlı ve en doğru sonuçları sunan NLP tabanlı semantik arama motoru SmartFind ile başarılarına bir yenisini ekledi. SmartFind, ISSIP (International Society for Service Innovation and Performance) ödülleri kapsamında ‘Üstün Başarı Ödülü” alarak ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Online alışverişlerde aranan ürünün en doğru eşleşme, en geniş ürün yelpazesi ve en uygun sıralama ile sunulmasını sağlayan SmartFind, e-ticaret anahtar göstergelerini iyileştirerek ciroda artış sağlamaya odaklanmış bir çözüm olarak ulusal ve uluslararası arenada öne çıkıyor.

Hizmette inovasyona ödül

ISSIP Mükemmellik ve Hizmet Yeniliği Ödülü, her yıl ISSIP Ödül Komitesi’nin değerlendirmesine göre kendi kategorilerinde sunulan yenilikçi çözümleri tasarlamış, geliştirmiş veya uygulamış şirketlere veya organizasyonlara veriliyor. Bu prestijli ödülün Obase için değeri hakkında konuşan Kuruc Ortak Banu Dal, “Ar-Ge Merkezi olarak geliştirdiğimiz ve hayata geçirdiğimiz projelerle yapay zeka , iş zekası ve akademik alanlarda birçok yerel ve uluslararası ödüller aldık. SmartFind ile almış olduğumuz ISSIP Ödülleri, sunulan katma değerli hizmetin küresel arenada takdir edilmesi açısından çok önemli. E-ticaretin bu denli geliştiği bir dönemde, sonuç getirme oranını yüzde 99,8’e çıkaran SmartFind, firmaların gelirlerini ciddi ölçüde artırıyor ve bu yönüyle eşsiz bir fayda sağlıyor. Ürün geliştirme ekiplerimiz çok yakında üretken yapay zeka ile ürün görselinden arama özelliğini entegre edecek çalışmaları da tamamlayacaklar” dedi.

Site terk etme oranı düşüyor, gelir artıyor

E-ticaret sitelerinde, ziyaretçilerin aradıkları ürünleri bulamamalarından kaynaklanan kötü müşteri deneyimleri, satış dönüşüm oranlarını olumsuz etkileyen başlıca faktörler arasında yer alıyor. Site içi arama motorlarının basit bir yazım hatası sebebiyle yanlış sonuçlar vermesi veya benzer kelimelerle ilgisiz ürünler sunması, ziyaretçilerin siteden ayrılma oranını artırarak hem ciro kaybına hem de müşteri memnuniyetsizliğine neden oluyor. Yapay zeka desteği ile sonuç getirmede yüzde 99,8 gibi yüksek bir başarı oranına ulaşan SmartFind, site terk oranlarını minimize ederken, ‘aradığınız ürün bulunamadı’ mesajından kaynaklanan olumsuz deneyimleri de ortadan kaldırıyor. SmartFind’ı kullanan sitelerde, yapay zeka teknolojileri sayesinde en iyi eşleşen sonuçlar sunuluyor ve bu da ürünlerin sepete eklenme oranlarında yüzde 50’ye varan bir artış sağlıyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER