Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Meram Un, hem tüketiciye hem üreticiye hizmet ediyor

Editör
Abone Ol:

Al-San Gıda Tic. ve San. A.Ş., Albayrak Şirketler Grubu’na bağlı olarak, 1992 yılında kuruldu.

Unilever’de uzun yıllar önemli departmanlarda görev aldıktan sonra 1995 yılında “Meram” Un markasıyla üretimine başladığını kaydeden Alsan Gıda Satıştan Sorumlu yöneticisi Turgay Alhan, “O dönem, günlük 200 ton olan buğday işleme kapasitesi, ilave yatırımlarla 1998 yılında günlük 400 tona, 2012 yılında günlük 500 tona, 2015 yılında günlük 700 tona ulaşmıştır” dedikten sonra şu bilgileri verdi:

“Bu süreç içerisinde firmamızın markası olan ‘Meram Un’ ve ‘Demre Un’ çuval ve paket un sektöründe adını istikrarlı kalitesi ve fiyatları ile kısa sürede duyurarak ülkemizin en tanınmış markaları arasında yerini almıştır. Firmamızın Buğday ve Mamul stoklama kapasitesi 42 000 ton dur. Hammaddemiz olan Buğday, Türkiye’nin her bölgesinden ve Toprak Mahsulleri Ofisinden satın alınmaktadır. Firmamız kalite konusundaki yüksek standardından taviz vermemektedir. Bu buğdayların kalitesinin istenen seviyede olmaması durumunda yurtdışından yüksek kaliteli buğday ithal edilerek paçal yapılmaktadır. Kaliteye gösterilen özen, buğday satın alımı, un üretimi ve satışının her aşamasında kendini göstermektedir.

Gerek buğday laboratuvarımız gerek un laboratuvarımız gerekli tüm ekipmanlarla donatılmış olarak günde 24 saat düzenli çalışmaktadır. Gelen buğday, laboratuvarımızda titizlikle incelenmekte, içerdiği vitamin, öz, süne miktarı gibi kriterlere göre değerlendirilmektedir. Firmamızın kalite standardına uygun olan buğdaylar satın alınmakta, temizlenmekte, toz ve yabancı maddelerden ayrıştırılarak depolanmaktadır. Üretim programına alınan buğday, değişik paçallarda öğütme ve eleme işlemleriyle un haline getirilmektedir. Üretim esnasında her saat başı üründen alınan örnekler un laboratuvarında incelenmekte, elde edilen hamurun renk, mayalanma, kabarma, esneme gibi özellikleri kontrol edilmektedir. Yine müşterilerimize gönderdiğimiz unlar araçlara yüklenmeden önce çeşitli analizlere tabi tutularak değerlendirilmektedir. Üretimin hiçbir aşamasında insan sağlığına zararlı katkı maddeleri kullanılmamaktadır. Yine ürünlerin paketlenmesinde de gıda ile temasında insan sağlığı açısından sakınca oluşturmayan ambalaj malzemeleri kullanılmaktadır.

Tüm un çeşitlerimizin üretimi büyük titizlikle ISO 22000 ve BRC FOOD Gıda Güvenlik ve kalite kontrol sistemine uygun koşullarda gerçekleştirilir. Ayrıca tedarikçisi olduğumuz firmalar tarafında ve belgelendirme firmaları tarafından yılda toplamda dört kez denetime tabi tutulur. Fabrikamız tam otomasyon sistemiyle çalışmaktadır. Üretim ileri teknoloji kullanılarak el değmeden hijyenik ortamda gerçekleştirilmektedir.

Unlar üretim ve kontrol aşamasından sonra 50 kg ve 25 kg PP çuval, bez çuval veya kraf torba, 1 kg, 2 kg., 5 kg. ve 10 kg. paket un olarak piyasaya sürülmektedir. Ayrıca yüksek kapasitede üretim yapan müşterilerimize istedikleri takdirde silo bas araçlarla dökme olarak un sevkiyatı yapılmaktadır.

Üretmiş olduğumuz unlar paket un olarak perakende satış yapan marketlere, ekmek üretimi yapan fabrika ve fırınlarının yanı sıra, bisküvi, kek, gofret, kornet, kadayıf ve gevrek üretimi yapan tedarikçisi olduğumuz müşterilerimizin üretim fabrikalarına gönderilmektedir.”

Yeni üretim tam buğday unu ile hamur işlerinde sağlıklı seçimler yapmanın mümkün olduğunu kaydeden Alhan, “Özellikle Pandemi sürecinde en çok konuşulan konulardan biri de evde ekmek yapmaya yönelik çalışmalar olduğunu hepimiz duyduk, hatta belki de denedik. Meram Un olarak ürettiğimiz Doğal Lif kaynağı Tam Buğday unumuz piyasada yerini aldı. Sağlıklı tarifler için dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Hem perakende hem de farklı kilogram satış seçeneği bulunmaktadır” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER