Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Migros’a birincilik ödülü

Editör
Abone Ol:

Toplam 3 bin 800 kasap yetiştirdi. Kadın kasap oranını yüzde 1’den yüzde 10’a çıkardı.

Migros, 62 yıllık köklü geçmişinde, kendisi ile birlikte Türk perakende sektörüne de yön veren öncü uygulama ve çalışmalara imza attı. Bugüne kadar, ürün ve hizmetleriyle ulusal ve uluslararası pek çok organizasyon tarafından ödüle layık görülen Migros’un Perakende Akademisi (MPA), gıda perakende sektöründeki en önemli ihtiyaca çare sunmak amacıyla yürüttüğü Kasap Yetiştirme Programı ile İngiltere menşeili Learning Ödülleri’nde “Yılın Çalışan Gelişimi Programı” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Dünyanın bir çok yerinden eğitim profesyonellerinin üye olduğu global bir platform olan Learning & Performance Institute tarafından düzenlenen Learning Ödülleri’nde bugüne kadar Türkiye’den ödül almaya hak kazanan ilk ve tek şirket Migros oldu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç, Migros’un her yıl ortalama 200 mağaza açarak organik ve sürdürülebilir büyüme yoluna devam ettiğini hatırlattı. Migros’un giderek genişleyen mağaza ağının da etkisiyle her saat başı 6 kişiyi ailesine kattığını belirten Demir Aytaç, “Bu büyüme trendi içerisinde, mağazalarında yetişmiş eleman ihtiyacını en yoğun hisseden perakende şirketlerinin başında geliyoruz. Çalışanlarımızın kişisel ve mesleki eğitimlerine yönelik çalışan Migros Perakende Akademisi bünyesinde hayata geçirdiğimiz Gıda Teknolojileri Eğitim Merkezi (GATEM) ile kendi elemanlarımızı kendimiz yetiştiriyoruz“ dedi. Demir Aytaç, kasaplığın nitelikli uzmanlık gerektiren bir iş kolu olduğunu ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti:

“Bundan 18 sene önce GATEM Kasap Yetiştirme Programı’nın temellerini atarak kendi kasaplarımızı kendimiz yetiştirmeye başladık. Üniversite işbirlikleri ile desteklenen sertifika programında teorik ve pratik eğitimi bir arada sunuyoruz. Bugüne kadar 3.800 kasap bu eğitim programını tamamlayarak görevlerinin başına geçti. Sektöre kazandırdığımız kasap sayısı ile Türkiye’deki kayıtlı kasapların yüzde 25’ine denk gelen bir sayıya ulaştık. Ayrıca, Türkiye’de kadın kasap oranı 1’in altında iken, program sayesinde eğitim alan 211 kadın kasabımız Migros bünyesinde görev aldı. Bu sayı, Migros’un toplam kasaplarının yüzde 10’unu oluşturuyor” dedi. Migros’un Learning Ödülleri’nde Türkiye’den ödüle değer görülen ilk ve tek şirket olduğunun altını çizerek, “Başarısını yıllardır kanıtlayan Programımızın uluslararası otoriteler tarafından da takdir ile karşılanmasından büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Learning & Performance Institute tarafından ödüle layık görülen Migros’un Kasap Yetiştirme Programı, Migros Perakende Akademisi’nin çalışanlarının gelişimine yönelik hayata geçirdiği pek çok programdan biri. Migros’un, Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazaları ve Türkiye’nin en büyük et işleme tesisi olan MİGET’teki kasap ihtiyacına yönelik başlattığı Kasap Yetiştirme Programı aynı zamanda sektördeki yetişmiş eleman eksikliğine de çözüm sunuyor. 1999 yılında ilk öğrencilerini alan program, üniversite işbirlikleri ile geliştirildi. Programa katılan kasap adayları 3 yıl süren bir eğitim ile toplamda 240 saat mesleki eğitim görüyor. 3 aşamalı programın birinci aşamasında Kasap Eğitimi, ikinci aşamasında Uzman Kasap Eğitimi ve son aşamasında ise Şef Kasap Eğitimi gerçekleştiriliyor. Katılımcılar, Türkiye çapında geçerli sertifika almaya hak kazanıyor. Program kapsamında, eğitim merkezlerindeki teorik eğitimin yanında, iç eğiticilerin mağaza ziyaretlerinde sağladığı koçluk ve et işleme tesislerinde uygulamalı eğitimler düzenleniyor. Programda ürün eğitimlerinin yanı sıra satış, hizmet, müşteri memnuniyeti eğitimleri de veriliyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER