Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Mudurnu Seben yeniden yapılandı

Editör
Abone Ol:

1993 yılında, 86 ortak ve 5 bin TL sermaye ile kurulan Mudurnu Seben Süt, 1995 yılının Eylül ayında faaliyete başladı.

Faaliyet alanını süt ve süt mamullerinin yanı sıra sütlü ve unlu tatlı ürünler olarak açıklayan Mudurnu Seben Grup Başkanı Çelik Ören, “Bolu Seben’de 30 dönüm üzerinde, 6 bin metrekarelik kapalı alanda süt ve süt ürünleri işleyen bir fabrikamız var. Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nde de 6 bin metrekarelik açık alana sahip arsa üzerinde, 4 bin metrekarelik kapalı alana sahip tatlı ve kuru pasta üretimi yapan bir tesisimiz mevcut. Ayrıca şirketimiz büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve büyükbaş hayvan yemi satışı yapmaktadır. Bunun dışında Bolu Sünnet Gölü’nde bir doğal yaşam oteli işletmektedir” dedikten sonra düne kadar şirkette neler yapıldığını, 2008 yılını nasıl geçirdiklerini ve 2009 yılıyla ilgili beklentilerini şöyle açıkladı:

“Kriz dönemine rağmen fiirket, 2008 yılında Düzce’deki Tatlı retim Tesisi’ni devreye sokmuş ve bu konuda yeniden bir yapılanma süreci başlatmıştır. Ayrıca süt ürünleri bölümünde de kanal çalışmasına ağırlık verilerek, krizin satış üzerindeki etkisi hafifletilmeye çalışılmıştır.

2009 sonuna kadar şirketin pazarlama, satış ve dağıtım organizasyonunu yeniden yapılandıracak, ürün çeşitlendirmemizi ve ulaşmadığımız bölgelerdeki bayilik yapılandırmalarımızı tamamlayıp, 2010 yılına hızlı bir başlangıç yapacağız.”

Öncelikle üretim ve satış şirketlerini yeniden yapılandırma süreci doğrultusunda ayrıştıracaklarını söyleyen Ören, “Üretimimizde de yeni ve katma değeri yüksek ürünlere yönelerek satış kanalı bazında ürün grupları oluşturup, her kanalda farklı bir pazarlama ve satış stratejisi uygulayacağız. fiu anda mevcut satış ağımızla Marmara, İç Anadolu ve Batı Karadeniz’de 250 civarı araçla ürünlerimizin dağıtımını gerçekleştirmekteyiz. Ancak bu ağı olmadığımız bölgeleri ve satış kanallarını da kapsayacak şekilde yeniden yapılandırma içindeyiz” dedikten sonra şu açıklamada bulundu:

Mudurnu ve Seben markaları

“Şirketimiz şu an için Mudurnu ve Seben olmak üzere 2 marka ile piyasaya ürün vermektedir. İki markamızı da satış kanalına göre yeniden konumlandırmaktayız.

Bolu Seben’deki fabrikamız günlük 150 ton süt işleme; Düzce’deki tatlı fabrikamız ise günlük 30 bin adet tatlı üretim kapasitesine sahiptir.”

Yeni ürünlerin olacağı bilgisini de veren Ören, “Süt ürünleri dışında, dağıtım kanalımıza uygun başka ürün gruplarını da bünyemize katacağız ama bunların bilgisi şimdilik bizde kalsın. Perakendeciler zaten Mudurnu ismine yabancı değiller. Onlardan ricamız, süt ve tatlı ürünlerimize raflarında bulunma şansını vermeleridir. Ürünleri tüketiciye aldırma kısmını bize bıraksınlar. Görecekler ki Mudurnu ürünlerini bir kez alıp deneyen müşteri, bir daha Mudurnu’dan vazgeçmeyecek” dedi.

Private label konusunda da taleplerin geldiğini kaydeden Ören, “Bu yönde talepler geliyor ancak şu an ki kapasitemizi kendi ürünlerimizde kullanmayı daha doğru buluyorum” dedi.

Çelik Ören; ne zaman işbaşı yaptı, neler yapacak, Mudurnu nasıl bir değişim yaşayacak sorularımızı ise, şöyle cevapladı:

“Bildiğiniz gibi 6 yıldır pazarlama ve satış işinin gıda kanadından uzaktaydım. Kurmuş olduğum Network Marketing şirketiyle meşguldüm. Bu zaman içinde de gıda sektöründen gelen birçok teklifi işlerimin yoğunluğu nedeniyle kabul etmemiştim. Ancak Mudurnu ailesini tanıdıktan ve markayla ilgili fırsatları gördükten sonra tekrar gıda sektörüne dönüş yaptım. Yaklaşık 2 aydır grupla birlikteyim. Öncelikli hedefimiz mevcut satış ağımızı Türkiye genelinde hizmet verecek şekilde yapılandırmak ve bu satış ağına, gittiği noktalara uygun ürün yelpazesini oluşturmak. Ardından da bilinen Mudurnu ismini süt ve süt ürünleri sektöründe de marka haline getirip, tüketicinin ismini hatırladığı ilk 5 markanın içine sokmak.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Firmalardan

A101 Hadi uygulaması, ilgi odağı oldu

Editör

Yazar:

A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin, 2023 yılında kullanımına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Müşterilerin mağazadaki harcamalarında daha fazla tasarruf yapmasını sağlayan ve ihtiyaçları olan kampanyaları zamanında sunan A101 Hadi uygulaması, yenilikçi ve bütçe dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor. A101 Hadi ile A101 mağazalarında gerçekleştirilen alışverişlerde kazanılan bakiyeler ve özel kupon kampanyaları aracılığıyla, tüketiciler 2023 yılında ortalama 500 TL tasarruf ederken, bazı kullanıcılar ise etkileyici bir şekilde 11 bin TL üzerinde tasarruf etmeyi başardı. 2023 yılında A101 Hadi’nin en fazla kullanıldığı ilçe Bornova olurken, en fazla alışveriş 26 Ekim günü yapıldı.

Konuyla ilgili A101 Pazarlama Genel Müdürü Cüneyt Şahin; “A101 olarak müşterilerimizin her alanda yanında olmaya devam ediyoruz. A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin 2023 yılında çok sevilmesi bizleri çok mutlu etti. Müşteri sadakatini artırmaya odaklı inovatif uygulamalarımızı gelecekte de sürdürmeyi planlıyoruz. A101 olarak, müşterilerimize kaliteli ve bütçe dostu alışveriş deneyimleri sunma taahhüdümüzü sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER