Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Mutfağın okulu MSA’da yeni eğitim dönemi başlıyor!

Editör
Abone Ol:

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayladığı, profesyonel aşçılık ve pasta-ekmekçilik alanında Türkiye’nin uluslararası diploma veren ilk ve tek mesleki eğitim kurumu olan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), öğrencilerine iş dünyasının kapılarını açıyor.

MSA’nın 20 Eylül’de başlayacak olan  ‘Profesyonel Aşçılık ve Pasta-Ekmekçilik Eğitim Programları,’ profesyonel bir mutfakta kariyer yapmak isteyenler ve bu anlamda etkili ve uluslararası düzeyde bir mesleki eğitim almak isteyenleri bekliyor.

Meslek edinmek ya da meslek değiştirmek isteyenler için eşsiz bir fırsat yaratan MSA, profesyonel aşçılık ve pasta-ekmekçilik eğitimleri ile hem yeni iş olanakları yaratıyor hem de girişimci ruhlara hayat veriyor. Profesyonel mutfaklarda 5 ay eğitim, sonrasında 3 ay beş yıldızlı otel veya restoranlarda staj süreciyle tamamlanan ‘Profesyonel Aşçılık ve Pasta-Ekmekçilik Eğitimleri’ ile MSA, meslek edinmek isteyenler kadar iş hayatında kariyerine farklı bir yön vermek isteyenler için de yeni fırsatlar sunuyor.
İngiltere Kraliyet Akademisi’ne bağlı uluslararası mesleki eğitim organizasyonu City & Guilds’in ders programlarını uygulayan MSA’da 8 ay süren ‘Profesyonel Aşçılık ve Pasta-Ekmekçilik Programları’ sabah, öğleden sonra ve hafta sonu olmak üzere 3 ayrı program olarak başlayacak. 5 ayı profesyonel mutfaklarda uygulamalı eğitim, 3 ayı da en iyi beş yıldızlı otel ve restoranlarda staj olarak tamamlanan 8 aylık sürecin ardından iş dünyasının kapıları MSA mezunlarına açılıyor.
MSA’ da eğitim alan öğrenciler, program süresince MSA’nın yurtdışından özel olarak davet ettiği dünyaca ünlü yabancı şefler ile tanışma fırsatı yakalıyor. Dünya Çikolata Şampiyonu Mickael Azouz, dünyaca ünlü aşçılık okulu Le Cordon Bleu’nün executive pastacılık şefi Jean-François Deguignet, Progressive Cuisine (Ilerici Mutfak) mutfağının öncülerinden Adam Melonas, ekmekçilik konusunda dünyaca ünlü executive şef Erez Komarovsky geçtiğimiz eğitim dönemlerinde MSA’nın davet ettiği ve hem profesyonel öğrencileriyle hem de sektör sözcüleriyle buluşturduğu ünlü Şef’lerden bazıları.
MSA’nın öğrencilerine sağladığı olanaklar arasında Profesyonel Aşçılık ve Pasta-Ekmekçilik ders programında seçilmiş olan derslere ‘konuk şef’ olarak konunun uzmanları katılması ve öğrenciler bu dersleri direk işin uzmanından öğrenmesi de yer alıyor. Mesela Sunset’te görev yapan ünlü restoran Londra Nobu’nun eski şefi Hiroki Takemura, sushi dersleri için MSA’ya gelerek öğrencilere dersi bizzat kendisi veriyor. Eğitim süresince öğrenciler birçok alanda sektör gezileri de gerçekleştiriyor. Etçii’nin entegre et tesislerine ziyaret, organik çiftlik ziyaretleri, Electrolux Professional’dan profesyonel mutfak donanımı konusunda detaylı eğitim gibi farklı konularda öğrencilere kariyerleri sırasında faydalanabilecekleri bir çok imkan da sunuluyor.
Kurulduğu 2004 yılından bu yana 2000’i aşkın profesyonel yetiştiren MSA’nın mezunları Les Ottomans, Four Seasons, Swissotel, Sunset, Ulus 29, Papermoon gibi pek çok ünlü otel ve restoranda kariyerlerine devam ediyor. Mezunlar, City & Guilds akreditasyonuna sahip MSA’dan aldıkları Europass geçerliliği olan diplomalarıyla Avrupa’da rahatlıkla çalışma imkânı bulabilirken öğrenimlerini yurtdışında sürdürme şansına da sahip oluyor.  MSA öğrencileri ve mezunları Londra’da Jamie’s Italian, Paris’te Mama Shelter gibi pek çok ünlü restoranda staj yapma veya çalışma imkanı da bulabiliyor.
Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER