Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Nebim V3’ün yeni versiyonu yayınlandı

Editör
Abone Ol:

Nebim V3’ün 19.4.1 versiyonunu kullanıcılarına sundu.

Bu versiyonda; Nebim V3 POS müşteri ekranı, doğrudan borçlanma sistemi, buluttahsilat ile banka hesap entegrasyonu, mağazada mobil cihazlar üzerinden etiket dökümü gibi yeni uygulama ve entegrasyonlar dışında e-fatura, satın alma süreç yönetimi, masraf fatura onayı, satın alma talep ve teklif süreçleri gibi mevcut uygulamalara eklenen yeni fonksiyonlar yer alıyor.

Bu versiyonda sunulan yeniliklerin ve düzenlemelerin detaylı dokümantasyonu Nebim’in Web sitesindeki “Nebim V3 Ver.19.4.1 Versiyon Yenilikleri” sayfasında yer almakta olup, öne çıkan yenilikler şöyle özetlendi.

Nebim V3 POS Müşteri Ekranı

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile Nebim V3 POS’un çalıştığı bilgisayara bağlı ikinci bir ekranda çalışan “Nebim V3 POS Müşteri Ekranı” geliştirildi. Nebim V3 POS Müşteri Ekranı, müşteriye dönük olarak müşteriye yapılan alışveriş ile ilgili bilgileri gösterirken, müşteriye ürün önerileri, reklam videoları veya en çok satan ürünlerin fotoğraflarını da gösterebiliyor. Anlık Satış Bilgisi, İmaj Slayt, İmaj, Puan Bilgisi, Önerilen Ürünler ve Video Oynatıcı gibi widget’lerin gösterildiği ekran, firma tarafından isteğe bağlı olarak tasarlanabiliyor.

BulutTahsilat ile Banka Hesap Entegrasyonu

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile Nebim V3 ERP’nin ve Kayaport Teknoloji’nin geliştirdiği BulutTahsilat yazılımının entegrasyonu sağlandı. Bankaların hesap hareketlerinin tek ekranda görüntülenmesini ve farklı banka hesaplarına gelen ödemelerin tek tek kontrol etmek zorunda kalmadan yönetilmesini sağlayan BulutTahsilat yazılımı ile Nebim V3 ERP’nin entegrasyonu sayesinde, dosya aktarımı olmadan, Nebim V3’ün Online Banka Servisi ile banka hareketleri otomatik olarak oluşturulabiliyor ve firmanın banka hesaplarındaki bakiye bilgileri Nebim V3 ERP‘de tek ekran üzerinde takip edilebiliyor.

Kayaport Teknoloji ve Nebim’in işbirliği ve BulutTahsilat yazılımı ile Nebim V3’ün entegrasyonu ile ilgili bilgiye Nebim Web sitesindeki Entegre Çözümler sayfasında yer alan Banka Entegrasyonları bölümünden ulaşabilirsiniz.

Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS)

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile banka DBS limitlerinin Nebim V3 ERP’de takip edilebilmesi sağlandı. Bankaların müşterilerine tanımlamış oldukları DBS limitleri, bankadan gelen bir dosya ile Nebim V3 ERP’ye işlenebiliyor ve DBS limit kontrolü yapılarak sevk emirleri onaylanabiliyor. Böylece firmalar ürün sevkiyatı öncesi ödemelerini garanti altına alabiliyor. Akbank, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve Türk Ekonomi Bankası TEB için DBS veri transfer işlemleri yapılabiliyor olup bu bankalardan gelen DBS limit dosyaları Nebim V3 ERP’ye işleniyor ve Nebim V3 ERP’de DBS limit kontrolü sonrasında onaylanan sevk emirlerine istinaden düzenlenen faturalar da bankalara gönderiliyor.

Mağazada Mobil Etiket Dökümü

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile mağazalarda pratik bir şekilde ürün etiketi dökülebilmesi için Zebra marka Android işletim sistemli mobil cihazlar üzerinde çalışabilen “Nebim V3 Mobil Etiket” uygulaması geliştirildi. Bu uygulama ile mağazalarda yaşanan fiyat değişimi, fiyat indirimi gibi durumlarla ve deforme olan ya da düşen ürün etiketlerinin yeniden basılması gibi durumlarda mağazada hızlı ve pratik bir şekilde etiket dökümleri gerçekleştirilebiliyor.

Satın Alma Talep Yönetimi Yenilikleri

Nebim V3 ‘ün Ekim 2018 versiyonuyla yayınlanan Satın Alma Talep Yönetimi uygulamasının daha verimli kullanılabilmesi maksadıyla ek özellikler eklendi. Nebim V3’ün 19.4 versiyonu ile birlikte, belirlenen tedarikçilere satın alma talebi olmadan teklif, sipariş veya fatura girişi yapılamıyor. Satın alma taleplerinin teklif giriş aşamasında çok sayıda satın alma talebi arasından daha kolay filtrelenebilmesi için satın alma talep tiplerinin hangi tedarikçilerden yapılabileceği belirlenebiliyor. Talep bazlı teklif girişlerinde satın alma talebindeki miktardan fazla miktarda teklif girişi yapılması durumunda kullanıcıya uyarı veriliyor. Ayrıca, satın alma talebi girişi esnasında taleple ilgili görsel ya da doküman girişi de yapılabiliyor. Satın alma talebi bazlı girilen satın alma tekliflerinde de yine onay süreci çalıştırılabiliyor. Satın alma talep yönetimi altındaki onay kuralları ve onay limitleri, satın alma talebi bazlı teklif girişlerinde de geçerli oluyor.

Sevkiyat Süreç Kontrolleri

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile sevk emri sürecine manuel ya da sihirbaz yardımıyla yapılabilen onaylama adımı eklendi. Depo bazında farklılaştırılabilen bu özellik sayede onaylanmamış sevk emirlerin sonraki süreçler için hareket girişleri engellenerek kontrolsüz sevk işlemlerinin önüne geçiliyor. Ayrıca Boyner ve FLO mağazalarına toptan ürün satışı yapan firmaların, ürün sevkiyatı öncesi almak zorunda oldukları “Mal Kabul Numarası” da Nebim V3 ERP tarafından takip edilebiliyor ve bu numara olmadan sevkiyat gerçekleştirilememesi sağlanıyor.

e-Fatura Onay Süreci

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile satın alma işlemlerinin daha kontrollü bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için e-Faturaya tabi firmaların, e-Faturaya tabi diğer firmalardan gelen faturaları “Gelen e-Faturaları Kabul Et” programı yardımı ile Nebim V3 veri tabanına kabul etmeden önce, departman yöneticileri ve / veya ilgili satın alma sorumluları tarafından onaylanmasını sağlayan bir onay süreci eklendi. Birden fazla onay hiyerarşisi tanımlanabilen bu süreçte, tüm onaylamalar bittikten sonra e-Fatura kabul işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Masraf Fatura Onay Süreci

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile masraf faturalarının onaylanmadan muhasebe entegrasyonunun yapılmasını engellemek için masraf fatura onay kuralları eklendi. Kullanıcılar masraf faturaları onay süreçleri için tanımladıkları kurallara göre onay verebiliyorlar. Bu kurallara göre masraf faturalarını onaylayacak kişiler; departman yöneticisi, iş yeri ve departman görevli müdür, personel müdürü ya da mağaza koordinatörü olarak tanımlanabiliyor.

Perakende Satışta Sonradan Teslim Yenilikleri

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile anında teslim perakende satışlarda, ürünün mağazada olmadığı durumlar için sonradan teslim seçeneğine geçiş yapılabilmesi sağlanıyor. Aynı zamanda, müşteri talebine göre satış esnasında ürün teslim seçeneği de anında teslimden sonra teslime ya da sonra teslimden anında teslime değiştirilebiliyor.

Taksitli Perakende Satış Süreç Yenilikleri

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile özellikle taksitli perakende satış yapan firmaların her vade için belirlediği fiyatı toplu olarak pratik bir şekilde girebilmeleri sağlanıyor. Bu versiyon ile firma sahibi, mağaza müdürü veya yetkili bir personel tarafından ödeme anında belirlenmiş olan minimum vade farkı oranından daha düşük bir oran ile vade farklı ödemesi parolaya bağlı olarak alınabiliyor. Ayrıca alışveriş esnasında ek taksit talepleri olma durumunda da firma sahibi, mağaza müdürü veya yetkili bir personel tarafından istenilen ödeme planı için önceden belirlenen ek taksit adetleri kadar taksit artışı yapılabiliyor. Bunun yanı sıra, mağazalarda verilen tarih aralığında, ödeme planına ek taksit kampanyası tanımlaması da yapılabiliyor.

Mobil Self Servis IK

Nebim V3‘ün Ekim 2017 versiyonuyla yayınlanan bu uygulama ile firma çalışanları web üzerinden personel kartlarında yer alan kişisel verilerini inceleyebiliyor ve değişiklik talebinde bulunabiliyor, geçmiş aylara ait ücret bordrolarını indirebiliyor, fazla mesai sürelerini inceleyebiliyor, personele tanımlı alışveriş limitlerini ve yaptıkları satışları görebiliyor ve izin talebinde bulunabiliyor. Nebim V3 19.4.1 versiyonuyla eklenen yeni mobil cihaz desteği sayesinde, daha önceki versiyonlarda masaüstü web tarayıcıları için optimize edilmiş olan bu uygulama, artık mobil web tarayıcılara özel tasarlanmış bir ara yüz ile de kullanılabiliyor.

Nebim V3 Servis Kullanıcısı

Nebim V3 kullanan firmalar daha önceki versiyonlarda Nebim V3 servislerini “Ofis Kullanıcısı” lisanslarından birini kullanarak çalıştırıyorlardı. Nebim V3 ERP programlarını kullanan ofis kullanıcıları firmanın Nebim V3 sunucusuna Nebim V3 servisleri çalıştırılmadan önce bağlandıklarında ve firmanın ofis kullanıcısı lisans adedi limiti dolduğunda Nebim V3 servisleri çalışmıyordu. 19.4 versiyonuyla sunulan yeni “Nebim V3 Servis Kullanıcısı” sayesinde, firmanın aynı anda bağlanan Ofis Kullanıcısı adedi limiti dolduğunda servislerin çalışmaması da engelleniyor.

Nebim V3 Dil Desteği ve Çeviri Özellikleri

Nebim V3’ün çok uluslu yapılarda yerel dil desteği kapsamında sunduğu Nebim V3 ‘ün Türkçe’nin yanı sıra, Arapça, Azerice, Boşnakça, Çince, Hırvatça, Farsça, Romence, İspanyolca, Makedonca, Lehçe (Polonya), İtalyanca, Almanca, İngilizce, Fransızca ve Rusça olarak kullanılabilmesinin yanı sıra bu versiyon ile Danca ve Gürcüce dil desteği eklendi. Ayrıca Nebim V3’ün giriş ekranlarında Google Translate ile otomatik çeviri yapma özelliğinin yanı sıra bu versiyonda Yandex Translate de otomatik çeviri için kullanılabiliyor.

19.4.1 versiyon yenilikleri hakkında detaylı bilgi

Versiyon ile gelen yeniliklerin daha detaylı anlatıldığı “Nebim V3 Ver.19.4 Versiyon Yenilikleri” dokümanı, Nebim’in Web sitesinden indirilebilir.

Nebim V3 kullanıcıları, versiyon ile gelen yeniliklerin de tanıtıldığı sınıf eğitimleri hakkında detaylı bilgiyi, Nebim’in Web sitesindeki Eğitim Takvimi sayfasından takip edebilirler. Ayrıca Nebim V3 kullanıcıları, Nebim’in kullanıcılarına NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması kapsamında sunduğu eğitim portali olan Nebim Akademi’ye yüklenecek olan versiyon yenilikleri eğitimlerini ve videolarını da izleyebileceklerdir.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Teknolojiyi takip etti, on binlerce gencin cebine girerek iş olanağı sağladı…

Editör

Yazar:

Team Fores HR; Türkiye genelinde 65 ilde, toplam 17 bin gencin cebine girmeyi başardı.

2019 yılı itibariyle, kendi geliştirdiği özel bir yazılımla, akıllı cep telefonları için bir uygulama geliştirerek Türkiye çapında iş arayan binlerce gencin cebine girmeyi başaran Team Fores HR; sadece geçtiğimiz 6 ay içinde 2100’den fazla gence 51 bin günün üzerinde iş olanağı sağlayarak gençlerin istihdamında rol oynadı.

Perakende sektörünün part time ve dönemsel işgücü gereksinimlerini; bir yandan okurken bir diğer yandan çalışmayı tercih eden üniversiteli gençlerden oluşan ekipleriyle tamamlayan Team Fores HR; ilk altı aylık süreçte pandemiden ötürü kısıtlamalar yaşanmasına rağmen 2021 yılı ikinci yarısında sağladığı istihdam olanakları ile iki binden fazla gencimize çalışma fırsatı sundu.

“Part time çalış, İş dünyası ile erken tanış” mottosunu özümseyen Team Fores HR; gençlerimizin henüz okurken deneyim kazanmalarını, iletişim yeteneklerini geliştirmelerini, iş hayatını tanımalarını, kariyerlerine yön verirken dikkat etmeleri gereken konuları ve yeteneklerini kavramalarını sağlarken diğer yandan gençlerimizin bütçelerine de destek olarak ve erken yaşta sigortalı olmalarını sağlayarak, bir nevi sosyal sorumluluk görevini de hayata geçirmekte.

Atasun Optik, Mango, BM Club, Pandora, İpekyol, Twist, Benetton, Kappa, Network, Divarese, GAP, Modanisa ve Eren Perakende; MR.D.I.Y gibi birçok dev markanın ek işgücü ihtiyaçlarını deneyimli ekipleriyle tamamlayan Team Fores HR; Özel İstihdam Bürosu İzin Belgeli ve Geçici İş İlişkisi Yetki Belgesi sahibi bir insan kaynakları şirketi olarak, bu yıl sektörde 10. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

SGS, dünya markalarını Türkiye ve yakın coğrafyada temsil ediyor

Editör

Yazar:

Yurt dışında yapılan ticaretin Türkiye’deki işlemlerini tek bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan SGS Itriyat Gıda Sanayi, dünya markalarını ülkemize getiriyor. Firma CEO’su Gökhan İnceoğlu, “Biz temsil ettiğimiz birçok dünya markası ve ticari grubun işlemlerini Türkiye’ye taşıma kararı aldığımızda projeyi Düzener ailesi ile birlikte geliştirdik.  Şu anda hem ithalat hem de ihracat konusunda tam yetkin bir ekip ile birçok dünya markasının Türkiye temsilciliği ile Türkiye’nin önemli markalarının bir kaçının ihracatını yapıyoruz” dedikten sonra +4 derece ürünlerin bünyeye katılmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Çok uzun yıllar dünyanın en önemli markalarından birisi olan Ferrero’da yöneticilik yapmış olmanın verdiği tecrübe ile özellikle çikolata ve taze ürün kategorisinde çalışıyorduk. Bu alanda dünya piyasasında çok az sayıda üretici var. Hem teknoloji hem de know-how olarak biz en önde gelen üreticilerden biriyiz. Dünyanın en önemli birkaç markası bizimle birlikte geçtiğimiz yıl üretime geçti. Bunlar arasında Mondelez, Diagio, Obala ve Universal Studios var.

Her ülke için dağıtıcı çalışması yaptığımızda bizim için ilk tercih edilen partner Eker’di. Zaten bu konuda karşılıklı ihtiyaçlarımızı konuştuğumuz anda birlikte çalışmaya başlayamaya karar verdik. Çok güçlü bir işbirliğimiz ve bunun ötesinde çok sağlıklı bir iş ortaklığımız var. İki firma elindeki imkanları doğru kullanıyor. Bu konuda gerek Eker’in yönetim ekibi, gerekse ailenin desteği en üst seviyede oldu. Dolayısıyla şu anda Eker‘in altyapısı ile çok geniş bir penetrasyona ulaştık ve Türkiye’de giderek güçlenen bir Pazar payına doğru ilerliyoruz.”

Diğer taze ürün kategorisinde olduğu gibi donuk pastalar ile çalışmayı planlamaya başladıklarında ilk tercihlerinin Pernigotti firması olduğunu kaydeden İnceoğlu, “Çok saygın bir marka ve geniş alt yapısı çok sağlıklıydı. Biz ilk teklif ettiğimizde firmanın üst yönetimi bize çok ilgili davrandı ve kısa sürede dağılım için anlaştık. Ürünlerin tüm yıl satışının olması bizim dondurma dolaplarında Pernigotti ile işbirliğimizi çok güçlü kılıyor” dedikten sonra Temmuz A.Ş ile olan işbirliklerini şöyle sıraladı:

Bizim uluslararası çalışmalarımız çok eski bir temele sahip. Bu çalışmaları Dubai ve İtalya’dan senelerce yürüttük. Ama Türkiye’de üretici kimliğimiz bizi bir trading firması yapma çerçevesi dışında tuttu. Pandemi öncesi aldığımız karar aslında tam yerine denk geldi ve Ticari çalışmaların bir çatı altında toplanması fikri oluştu. Gıda üzerinde gidiyoruz. Kuru, taze ve donuk 3 kategoride varız. Dünya çok büyük olduğu kadar çok da hızlı artık, bir günde Kore’ye mal satabiliyor, bir günde Hindistan’dan mal alabiliyorsunuz. Bu ortaklığı kurmak için vizyoner ve tecrübeli kişilerin bir arada olması yeterli olacaktı. Aslında bu süreçte özellikle fon yöneticileri ile konuştuk. Maalesef ülkemizde bu konularda uzun vadeli, geniş acılı düşünen ticareti beyinler çok az. Bizim Şener Düzener ve Semih Sağlam ile bir araya gelmemiz bu arayış sürecinde oldu. Her ikisi de tecrübelerinin yanı sıra, dünya görüşü olarak birçok Türk yatırımcısının çok ötesinde beyinler. Genç neslin tecrübeli ve vizyoner insanlarıyla birlikte bu projelere can vermek ve bu seviyelere taşımak bizim için çok keyifli oldu. Amacımız SGS ile Türkiye’de yakaladığımız bu ivmeyi, Dünyanın hızına uyum sağlayan bir Türk ticaret ihracat organizasyonu olarak birçok ülkede klonlamaktır.”

Mondelez’in dünya markaları ürünlerini tüketicilerle buluşturan İnceoğlu’na gelecek planlarını sorduk. İnceoğlu, “Aslında biz sadece Mondelez markaları değil , bir çok önemli dünya markası adına üretim yapan 3 uluslararası organizasyonun bir parçasıyız. Ayrıca bu 3 organizasyonun sadece Türkiye’deki değil, yakın bölgedeki 7-10 ülke arasında değişen bölgelerinin de resmi temsilciliği SGS olarak bize ait. Üretim yeteneğimiz çok özel. Dünyada özel bir know how a sahip ve çok özel üretim tesisleri ile yapılan ürünler yapabiliyoruz ve bu ürünlerin hepsi özel koşullarda satılabiliyor. Bunun içinde bizim taze ve donuk kanalları doğru yönetiyor olmamız çok yakın gelecekte ürün portföyümüzü ne kadar geliştirebileceğimizin ortaya koyuyor” dedikten sonra bu ürünlerin Türkiye’de üretimiyle ilgili şu bilgileri verdi:

Kesinlikle. Zaten taze ve donuk ürünlerin tamamı pazarı çok hızlı büyüyen kategoriler. Bizimde temsil ettiğimiz firmalar marka sahipleri ve üretici olduğu için Türkiye’de özel üretimlerin yapılması planlandı. Türkiye lojistik olarak önemli bir konumda ve tüm tesislerimiz yeni, modern ve kapasite olarak yeterli. Üretim için heyecanlıyız ve prosedürü tamamlamaya çalışıyoruz.”

Temsil ettiği gruplardan biri Costco’nun dünyadaki en önemli tedarikçilerinden biri olduklarını kaydeden İnceoğlu, “Bizde grup adına Türkiye’den giden ve gidecek ürünlerin artması için var gücümüzle çalışıyoruz. 2022 Ocak ayı içinde Türkiye ofisimizin faaliyete geçmesi ile takip edilen projeler hızlanacak ve Uzak doğu ile Amerika kıtası için yapılan ürünler hızla Costo ve benzeri büyük birkaç perakende devinin raflarında olacak. O süreçte ülkemiz için bu güzel haberleri paylaşmaktan büyük keyif alacağız” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Perakendede yeni yıl hareketliliği gençleri sevindiriyor…

Editör

Yazar:

Pandemi sürecinde geçtiğimiz yılbaşı döneminde yeterli hareketliliği yakalayamayan perakende sektöründe bu yılbaşının tatlı telaşı kendini göstermeye başladı. Beklenilenin üzerinde bir ilgi gören ve alışveriş şenliğine dönen Efsane Cuma’nın ardından sektör yeni yıl dönemi için hazırlıklarını yoğunlaştırdı.

Uzun yıllardır “Perakende Sektörünün Tamamlayıcı Gücü” olarak sürdürdüğü çalışmalarında, özellikle hazır giyim sektörünün dönemsel ve part time işgücü gereksinimlerini karşılayan ve binlerce gence iş imkanı sunan Team Fores HR; yine ve yeniden heyecanlı bir “Yılbaşı Dönemi” hazırlığında.

Team Fores HR; perakende sektörünün yoğunluğunun, dolayısıyla mağaza trafiğinin çok arttığı, yılbaşı dönemi, indirim dönemi ve kampanya dönemlerinde ortaya çıkan işgücü ihtiyaçlarına, kendi bünyesindeki yüksek okul ve lisans öğrencilerinden oluşan ekipleriyle hızlı çözümler sunmaya devam ediyor.

Perakende sektörünün part time işgücü gereksinimlerini; bir yandan okurken bir diğer yandan çalışmayı tercih eden üniversiteli gençlerden oluşan ekipleriyle tamamlayan Team Fores HR, bu yılbaşı dönemi için de markalardan gelen talepleri karşılamak adına gençlerle görüşmelere başladı.

Yılbaşı yoğunluğunda müşterilerine kusursuz ve eksiksiz hizmet sunmaya çalışan markaların mağazaları için talep ettikleri satış destek, kasa destek, ambalaj, depo destek elemanları gibi ilave iş gücü ihtiyaçlarında tamamlayıcı güç olarak hizmet veren Team Fores HR; aynı zamanda gençlerimizin henüz okurken deneyim kazanmalarını ve iş hayatını tanımalarına da yardımcı oluyor.

Sektörün öncü ve lider markaları; Atasun, Mango, Dagi, Beymen Club , Paşabahçe, Network, Benetton, İpekyol, Twist, Pandora gibi birçok dev markanın, tüm ek işgücü ihtiyaçlarında deneyimli ekipleriyle TAMAMLAYICI güç olarak hizmet veren Team Fores HR; sadece geçtiğimiz 6 ay içinde 1900’den fazla gence 48 bin gün üzerinde iş imkanı sağlayarak gençlerin istihdamında büyük bir rol oynuyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER