Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Nebim V3’ün yeni versiyonu yayınlandı

Editör
Abone Ol:

Nebim V3’ün 19.4.1 versiyonunu kullanıcılarına sundu.

Bu versiyonda; Nebim V3 POS müşteri ekranı, doğrudan borçlanma sistemi, buluttahsilat ile banka hesap entegrasyonu, mağazada mobil cihazlar üzerinden etiket dökümü gibi yeni uygulama ve entegrasyonlar dışında e-fatura, satın alma süreç yönetimi, masraf fatura onayı, satın alma talep ve teklif süreçleri gibi mevcut uygulamalara eklenen yeni fonksiyonlar yer alıyor.

Bu versiyonda sunulan yeniliklerin ve düzenlemelerin detaylı dokümantasyonu Nebim’in Web sitesindeki “Nebim V3 Ver.19.4.1 Versiyon Yenilikleri” sayfasında yer almakta olup, öne çıkan yenilikler şöyle özetlendi.

Nebim V3 POS Müşteri Ekranı

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile Nebim V3 POS’un çalıştığı bilgisayara bağlı ikinci bir ekranda çalışan “Nebim V3 POS Müşteri Ekranı” geliştirildi. Nebim V3 POS Müşteri Ekranı, müşteriye dönük olarak müşteriye yapılan alışveriş ile ilgili bilgileri gösterirken, müşteriye ürün önerileri, reklam videoları veya en çok satan ürünlerin fotoğraflarını da gösterebiliyor. Anlık Satış Bilgisi, İmaj Slayt, İmaj, Puan Bilgisi, Önerilen Ürünler ve Video Oynatıcı gibi widget’lerin gösterildiği ekran, firma tarafından isteğe bağlı olarak tasarlanabiliyor.

BulutTahsilat ile Banka Hesap Entegrasyonu

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile Nebim V3 ERP’nin ve Kayaport Teknoloji’nin geliştirdiği BulutTahsilat yazılımının entegrasyonu sağlandı. Bankaların hesap hareketlerinin tek ekranda görüntülenmesini ve farklı banka hesaplarına gelen ödemelerin tek tek kontrol etmek zorunda kalmadan yönetilmesini sağlayan BulutTahsilat yazılımı ile Nebim V3 ERP’nin entegrasyonu sayesinde, dosya aktarımı olmadan, Nebim V3’ün Online Banka Servisi ile banka hareketleri otomatik olarak oluşturulabiliyor ve firmanın banka hesaplarındaki bakiye bilgileri Nebim V3 ERP‘de tek ekran üzerinde takip edilebiliyor.

Kayaport Teknoloji ve Nebim’in işbirliği ve BulutTahsilat yazılımı ile Nebim V3’ün entegrasyonu ile ilgili bilgiye Nebim Web sitesindeki Entegre Çözümler sayfasında yer alan Banka Entegrasyonları bölümünden ulaşabilirsiniz.

Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS)

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile banka DBS limitlerinin Nebim V3 ERP’de takip edilebilmesi sağlandı. Bankaların müşterilerine tanımlamış oldukları DBS limitleri, bankadan gelen bir dosya ile Nebim V3 ERP’ye işlenebiliyor ve DBS limit kontrolü yapılarak sevk emirleri onaylanabiliyor. Böylece firmalar ürün sevkiyatı öncesi ödemelerini garanti altına alabiliyor. Akbank, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve Türk Ekonomi Bankası TEB için DBS veri transfer işlemleri yapılabiliyor olup bu bankalardan gelen DBS limit dosyaları Nebim V3 ERP’ye işleniyor ve Nebim V3 ERP’de DBS limit kontrolü sonrasında onaylanan sevk emirlerine istinaden düzenlenen faturalar da bankalara gönderiliyor.

Mağazada Mobil Etiket Dökümü

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile mağazalarda pratik bir şekilde ürün etiketi dökülebilmesi için Zebra marka Android işletim sistemli mobil cihazlar üzerinde çalışabilen “Nebim V3 Mobil Etiket” uygulaması geliştirildi. Bu uygulama ile mağazalarda yaşanan fiyat değişimi, fiyat indirimi gibi durumlarla ve deforme olan ya da düşen ürün etiketlerinin yeniden basılması gibi durumlarda mağazada hızlı ve pratik bir şekilde etiket dökümleri gerçekleştirilebiliyor.

Satın Alma Talep Yönetimi Yenilikleri

Nebim V3 ‘ün Ekim 2018 versiyonuyla yayınlanan Satın Alma Talep Yönetimi uygulamasının daha verimli kullanılabilmesi maksadıyla ek özellikler eklendi. Nebim V3’ün 19.4 versiyonu ile birlikte, belirlenen tedarikçilere satın alma talebi olmadan teklif, sipariş veya fatura girişi yapılamıyor. Satın alma taleplerinin teklif giriş aşamasında çok sayıda satın alma talebi arasından daha kolay filtrelenebilmesi için satın alma talep tiplerinin hangi tedarikçilerden yapılabileceği belirlenebiliyor. Talep bazlı teklif girişlerinde satın alma talebindeki miktardan fazla miktarda teklif girişi yapılması durumunda kullanıcıya uyarı veriliyor. Ayrıca, satın alma talebi girişi esnasında taleple ilgili görsel ya da doküman girişi de yapılabiliyor. Satın alma talebi bazlı girilen satın alma tekliflerinde de yine onay süreci çalıştırılabiliyor. Satın alma talep yönetimi altındaki onay kuralları ve onay limitleri, satın alma talebi bazlı teklif girişlerinde de geçerli oluyor.

Sevkiyat Süreç Kontrolleri

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile sevk emri sürecine manuel ya da sihirbaz yardımıyla yapılabilen onaylama adımı eklendi. Depo bazında farklılaştırılabilen bu özellik sayede onaylanmamış sevk emirlerin sonraki süreçler için hareket girişleri engellenerek kontrolsüz sevk işlemlerinin önüne geçiliyor. Ayrıca Boyner ve FLO mağazalarına toptan ürün satışı yapan firmaların, ürün sevkiyatı öncesi almak zorunda oldukları “Mal Kabul Numarası” da Nebim V3 ERP tarafından takip edilebiliyor ve bu numara olmadan sevkiyat gerçekleştirilememesi sağlanıyor.

e-Fatura Onay Süreci

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile satın alma işlemlerinin daha kontrollü bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için e-Faturaya tabi firmaların, e-Faturaya tabi diğer firmalardan gelen faturaları “Gelen e-Faturaları Kabul Et” programı yardımı ile Nebim V3 veri tabanına kabul etmeden önce, departman yöneticileri ve / veya ilgili satın alma sorumluları tarafından onaylanmasını sağlayan bir onay süreci eklendi. Birden fazla onay hiyerarşisi tanımlanabilen bu süreçte, tüm onaylamalar bittikten sonra e-Fatura kabul işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Masraf Fatura Onay Süreci

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile masraf faturalarının onaylanmadan muhasebe entegrasyonunun yapılmasını engellemek için masraf fatura onay kuralları eklendi. Kullanıcılar masraf faturaları onay süreçleri için tanımladıkları kurallara göre onay verebiliyorlar. Bu kurallara göre masraf faturalarını onaylayacak kişiler; departman yöneticisi, iş yeri ve departman görevli müdür, personel müdürü ya da mağaza koordinatörü olarak tanımlanabiliyor.

Perakende Satışta Sonradan Teslim Yenilikleri

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile anında teslim perakende satışlarda, ürünün mağazada olmadığı durumlar için sonradan teslim seçeneğine geçiş yapılabilmesi sağlanıyor. Aynı zamanda, müşteri talebine göre satış esnasında ürün teslim seçeneği de anında teslimden sonra teslime ya da sonra teslimden anında teslime değiştirilebiliyor.

Taksitli Perakende Satış Süreç Yenilikleri

Nebim V3 19.4.1 versiyonu ile özellikle taksitli perakende satış yapan firmaların her vade için belirlediği fiyatı toplu olarak pratik bir şekilde girebilmeleri sağlanıyor. Bu versiyon ile firma sahibi, mağaza müdürü veya yetkili bir personel tarafından ödeme anında belirlenmiş olan minimum vade farkı oranından daha düşük bir oran ile vade farklı ödemesi parolaya bağlı olarak alınabiliyor. Ayrıca alışveriş esnasında ek taksit talepleri olma durumunda da firma sahibi, mağaza müdürü veya yetkili bir personel tarafından istenilen ödeme planı için önceden belirlenen ek taksit adetleri kadar taksit artışı yapılabiliyor. Bunun yanı sıra, mağazalarda verilen tarih aralığında, ödeme planına ek taksit kampanyası tanımlaması da yapılabiliyor.

Mobil Self Servis IK

Nebim V3‘ün Ekim 2017 versiyonuyla yayınlanan bu uygulama ile firma çalışanları web üzerinden personel kartlarında yer alan kişisel verilerini inceleyebiliyor ve değişiklik talebinde bulunabiliyor, geçmiş aylara ait ücret bordrolarını indirebiliyor, fazla mesai sürelerini inceleyebiliyor, personele tanımlı alışveriş limitlerini ve yaptıkları satışları görebiliyor ve izin talebinde bulunabiliyor. Nebim V3 19.4.1 versiyonuyla eklenen yeni mobil cihaz desteği sayesinde, daha önceki versiyonlarda masaüstü web tarayıcıları için optimize edilmiş olan bu uygulama, artık mobil web tarayıcılara özel tasarlanmış bir ara yüz ile de kullanılabiliyor.

Nebim V3 Servis Kullanıcısı

Nebim V3 kullanan firmalar daha önceki versiyonlarda Nebim V3 servislerini “Ofis Kullanıcısı” lisanslarından birini kullanarak çalıştırıyorlardı. Nebim V3 ERP programlarını kullanan ofis kullanıcıları firmanın Nebim V3 sunucusuna Nebim V3 servisleri çalıştırılmadan önce bağlandıklarında ve firmanın ofis kullanıcısı lisans adedi limiti dolduğunda Nebim V3 servisleri çalışmıyordu. 19.4 versiyonuyla sunulan yeni “Nebim V3 Servis Kullanıcısı” sayesinde, firmanın aynı anda bağlanan Ofis Kullanıcısı adedi limiti dolduğunda servislerin çalışmaması da engelleniyor.

Nebim V3 Dil Desteği ve Çeviri Özellikleri

Nebim V3’ün çok uluslu yapılarda yerel dil desteği kapsamında sunduğu Nebim V3 ‘ün Türkçe’nin yanı sıra, Arapça, Azerice, Boşnakça, Çince, Hırvatça, Farsça, Romence, İspanyolca, Makedonca, Lehçe (Polonya), İtalyanca, Almanca, İngilizce, Fransızca ve Rusça olarak kullanılabilmesinin yanı sıra bu versiyon ile Danca ve Gürcüce dil desteği eklendi. Ayrıca Nebim V3’ün giriş ekranlarında Google Translate ile otomatik çeviri yapma özelliğinin yanı sıra bu versiyonda Yandex Translate de otomatik çeviri için kullanılabiliyor.

19.4.1 versiyon yenilikleri hakkında detaylı bilgi

Versiyon ile gelen yeniliklerin daha detaylı anlatıldığı “Nebim V3 Ver.19.4 Versiyon Yenilikleri” dokümanı, Nebim’in Web sitesinden indirilebilir.

Nebim V3 kullanıcıları, versiyon ile gelen yeniliklerin de tanıtıldığı sınıf eğitimleri hakkında detaylı bilgiyi, Nebim’in Web sitesindeki Eğitim Takvimi sayfasından takip edebilirler. Ayrıca Nebim V3 kullanıcıları, Nebim’in kullanıcılarına NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması kapsamında sunduğu eğitim portali olan Nebim Akademi’ye yüklenecek olan versiyon yenilikleri eğitimlerini ve videolarını da izleyebileceklerdir.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Little Caesars’dan 2si1 Arada Pizza

Editör

Yazar:

Little Caesars, lezzetlerine lezzet katmayı sürdürüyor. Yarısı sucuk yarısı peynirden oluşan 2si1 Arada Pizza, Türk damak tadından vazgeçmek istemeyenler için üretildi. “Ekstra Peynir Ekstra Sucuk” mottosuyla lezzet severlerin beğenisine sunulan yeni ürün, Little Caesars’ın hem küresel hem yerel lezzet seçimi yaklaşımını yansıtıyor.

Yeni 2si1 Arada Pizza’nın yarısı peynir ve yarısı sucuktan oluşuyor ve “Ekstra Peynir Ekstra Sucuk” mottosuyla iddiasını ortaya koyuyor. Günlük taze hamuru, gerçek mozzarella peyniri, özel Sezar sosu ile hazırladığı ev yapımı kadar doğal pizzalarıyla lezzet severlerin ilk tercihi olan Little Caesars, 2si1 Arada Pizza ile yerel lezzetlere olan tutkusunu bir kez daha kanıtladı. Türkiye’nin ilk nefis kenar pizzasının da mucidi Little Caesars menüsünde klasik pizzalara ek olarak, Sucukbol, Pide de Pizza ‘Sucuklu’, Turkish Mix, Etibol, Kavurmalı gibi Türk lezzetleri ve Sezar Et Döner gibi Türkiye’ye özel yan ürünler de var.

Devamını Oku

Firmalardan

CarrefourSA’dan yerli üretici ve kadın girişimcilere destek

Editör

Yazar:

CarrefourSA, ‘Doğrusu CarrefourSA’da’ mottosuyla yerli üretimden kadın girişimciliğine kadar tüm çalışma alanlarında en ‘doğrusu’nu hayata geçirmeye devam ediyor. 44 ilde 850’den fazla mağazası ve 11 binden fazla çalışandan oluşan dev bir ekosistemle faaliyetlerini yürüten, bayilik sistemiyle girişimciliğe, öz marka ürünleriyle de yerli üreticiye güç veren CarrefourSA, son olarak “Kadına Destek Ülkeye Destek” mottosu ile yola çıkan, yerel üretici ve global ölçekte marka olma başarısı yakalayan kadınların ürünlerinin yer aldığı  Shopsa ile anlamlı bir iş birliğine imza attı. CarrefourSA bu iş birliği kapsamında, yerel üretici ve girişimci kadınları desteklemek amacıyla Shopsa ürünlerini CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme’de, Shopsa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan’ın da katılımı ile gerçekleşen etkinlikte müşterileriyle buluşturdu.

Yerli üreticileri ve kadın girişimcileri desteklemenin CarrefourSA için çok önemli olduğunu söyleyen  CarrefourSA İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Bahar Tura, ”Türkiye’nin önde gelen gıda perakendecilerinden biri olarak sürdürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarındaki çalışmalar bizim için çok değerli. Bugün CarrefourSA çalışanlarının yüzde 40’ını kadınlar oluşturuyor. Girişimcilik ekosisteminde de aynı felsefeyle yola devam ediyoruz. Bugün 170 bayimizin 25’i kadın girişimci. Kadın üreticileri desteklemeye yönelik pek çok çalışmamız var. Örneğin son 4 yıldır 8 Mart’ta İstinye’deki hipermarketimizde kadın üreticilerin kurduğu iş ortaklarıyla ‘Kadın Üretici Pazarı’ düzenliyoruz. ‘Yeniden Biz’ platformu ile iş hayatına yeniden dönmek isteyen kadınları da destekliyor ve istihdam sağlıyoruz.  Önümüzdeki dönemde de kadın çalışan, girişimci ve üreticilerin sayısının artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“CarrefourSA, Türkiye’nin üreten kadınlarını destekliyor”

Kadın üretici ve girişimcileri desteklemek yönünde yapılan çalışmalar kapsamında Shopsa ile yakın zamanda yapılan iş birliğiyle ilgili de konuşan Tura, sözlerine şöyle devam etti: “Kadın üreticilerin ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak ve yerel üreticiyi desteklemek hedefiyle Shopsa ile yakın zamanda bir iş birliğine imza attık. Platformda incir reçeli, zeytin, zeytinyağı gibi doğal gıda ürünlerinin yanı sıra özel bakım yağları, aloe vera içerikli saç bakım ürünleri de yer alıyor. Tamamen doğal ve organik bu ürünler şu anda CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme mağazamızda satışa sunuldu. Önümüzdeki dönemde farklı mağaza noktalarımızda da müşterilerimizle kadın girişimcilerin ürünlerini buluşturmaya devam edeğiz.”

Devamını Oku

Firmalardan

Elektronik Fiyat Etiketi’nde oyunun kuralları değişiyor

Editör

Yazar:

Perakende sektöründe ürünler ve fiyatlar sürekli değişiyor. Bu durum, mağazaların, fiyat etiketlerini ve bilgilerini değiştirmek için doğru ve verimli bir yol bulmalarını gerektiriyor. Bir yandan ürün fiyatlarını sorunsuz şekilde değiştirirken diğer yandan da iş gücü maliyetinde tasarruf sağlamak isteyen perakendecilerin tercihi ise Elektronik Fiyat Etiketi oluyor.

Günlük operasyon içinde zaman kaybı ve ek maliyete neden olan etiket değiştirme işlemi, Elektronik Fiyat Etiketi ile tek bir merkezden, saniyeler içinde tamamlanıyor. Aynı zamanda raf-kasa-online mağaza arasındaki fiyat farklılıkları da son buluyor. Etiket değiştirme için ayrılan iş gücü farklı alanlara yönlendirilerek operasyonel verimlilik artışı sağlanıyor.

Elektronik Fiyat Etiketi, fiyat güncellemesinin yanı sıra raf yönetimi, sipariş toplama, promosyon kampanyaları için de kullanılabiliyor. Hızlı fiyat değişikliğine imkân verdiği için, sık kampanya yönetimi yapan indirim marketleri ya da kozmetik mağazaları gibi perakendecilerde karlılık ve rekabette ciddi avantajlar sağlıyor. Merkezi yönetim sayesinde insani hatalar da en aza iniyor. Elektronik Fiyat Etiketi, ürün sergilemeyi de şık hale getiriyor. Etiket yönetmeliğine uyumu artırıyor. Ayrıca kâğıdın yazıcısı, toneri, raf düzenlemesi gibi işletim giderleri de son buluyor.

15 yıl pil değiştirtmeyen teknoloji!

Perakende sektörünün pek çok avantajı sebebiyle tercih ettiği bu teknoloji, Securitas Technology’nin sunduğu Nebular isimli yeni çözümle çok daha verimli ve pratik bir kullanıma kavuştu. Kullanım ömrü, işlevsellik ve dayanıklılığıyla öne çıkan yeni nesil fiyat etiketi Nebular, yenilikçi özellikleriyle piyasadaki rakiplerinden önemli oranda ayrışıyor.

Elektronik fiyat etiketinde teknolojinin geldiği son noktayı temsil eden Nebular, mükemmel hız ve doğrulukla fiyat değişiklikleri ve promosyon güncellemeleri sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış pili, 15 yıl kullanım süresine sahip bulunuyor. Nebular ile yüzde 30 daha az güç tüketerek güncelleme işlemini çok hızlı bir şekilde yapabilmek mümkün.

İncelik ve sağlamlık bir arada mümkün

Güç tüketimini azaltan yekpare bir tasarıma sahip olan yeni çözüm, IP68 koruma seviyesinde tasarlandığı için, çeşitli sıcaklıklara uyum sağlama, su geçirmez ve toz geçirmez gibi özelliklere sahip bulunuyor. Yalnızca 7,8 mm kalınlığında olan ve çiziğe dayanıklı korumalı bir ekranı bulunan ürünün zarif görünümü nedeniyle raf estetiği de yeni bir düzeye taşınıyor. Nebular’da ayrıca bütün ledler 3 saniye gibi kısa bir sürede yakılabiliyor. Etiketin barkodla eşleştirme işlemi ise 20 saniye sürüyor.

Nebular’dan iyisi yok!

Perakende sektörünün bir yandan müşterinin alışveriş deneyimini iyileştirmek diğer yandan da operasyonel verimliliği artırmak için, doğru teknolojiyi doğru yerden konumlandırmak gerektiğinin bilincine giderek daha fazla vardığını belirten Securitas Technology Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, elektronik fiyat etiketinde en son ve gelişmiş teknolojiyi, Nebular ile Türkiye’de perakende sektörünün kullanımına sunduklarını söyledi. Yelkencioğlu, “Yüksek hızla uzaktan fiyat güncellemesi yapmaya imkân veren, etiket ile kayıt arasında fiyat doğruluğunu kontrol eden, müşteriye daha fazla bilgi sunan, promosyonları vurgulayan ve daha canlı bir ürün teşhiri gerçekleştiren Nebular’dan daha iyisi yok!” diye konuştu.

İhtiyaca göre tasarlanabiliyor

Yelkencioğlu’nun verdiği bilgiye göre, Nebular, yüksek adette etiket isteyen müşteriler için özel olarak tasarlanabiliyor. Sektörde genel itibarıyla tedarik süreci 8-9 aya varırken, Securitas Technology, 2-3 ay gibi bir sürede ürünleri teslim edip kurulum gerçekleştirebiliyor. Türkiye’de 81 ilde servis ve kurulum desteği sunan Securitas Technology, zincir mağazalara yüksek kalitede hizmet veriyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER