Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

PepsiCo İçecek Türkiye Adana Fabrikası “En İyinin En İyisi” seçildi

Editör
Abone Ol:

PepsiCo İçecek Türkiye Adana Fabrikası, PepsiCo sistemi içerisinde “En İyinin En İyisi” ödülünün sahibi oldu.

 PepsiCo Avrupa Bölgesi yiyecek, içecek ve tedarik zincirini kapsayan “En İyinin En İyisi” Ödülü için, 2010 yılında PepsiCo Avrupa Bölgesi’nin “En İyi İçecek Fabrikası” seçilen Adana Fabrikası, İngiltere’den Leycroft Road Fabrikası ve yine İngiltere’den RDC Deposu yarıştı. Haziran ayında Cenevre’de düzenlenen finallerin ardından Adana Fabrikası, “En İyinin En İyisi” ödülünü almaya hak kazanarak PepsiCo sistemi içerisinde yiyecek, içecek ve tedarik zinciri merkezleri dahil Avrupa’nın en iyi tesisi seçildi.

Finallere katılan ekiplerden 45 dakika içinde neden “En İyi” olduklarına dair bir sunum hazırlamaları istendi. PepsiCo Türkiye İçecek Operasyonu tarafından yapılan sunumda; Adana Fabrikası’nın son yıllardaki başarısı, değişik operasyon hedeflerine teker teker ulaşılmasını sağlayan “Mükemmellik İçin Değişim” konsepti ve özellikle ön cephe çalışanlarının tüm hedefleri sahiplenmesi ve yaptıkları işe tutku ile sarılmalarının altı çizildi.

Bu başarının arkasındaki tek sırrın ekip olabilmekte yattığını söyleyen PepsiCo Türkiye Kıdemli Üretim Direktörü Emin Burat, “Adana’nın bu ekip içerisinde genç ve yeniliğe açık, dinamik kadrosu ile ayrı bir yeri var. Her zaman yüksek motivasyon düzeyi ve ulaşılan her hedefte çıtayı daha yükseğe taşımak, başarıların getirdiği kendine güven bu ruhu daha da pekiştiriyor” dedi. “Mükemmellik İçin Değişim” konseptini değerlendiren Burat, “İçinde bulunduğumuz çok zorlu rekabet şartlarında var olmak için tek çaremiz, hep daha iyisini yapmak ve şartlarımızı daha iyiye taşımak… İşte bu da mükemmellik için değişimin temel taşı” dedi.

PepsiCo Türkiye İçecek Adana Fabrika Müdürü Gürani Saraç ise “Fabrikamızdaki tüm ön cephe çalışanları ödülü alacağımızdan o kadar emin ve bu işin heyecanını o kadar yoğun yaşıyordu ki, bu bizim” En İyinin En İyisi” ödülüne hazırlanmamızdaki en büyük itici güç oldu” dedi. Hazırladıkları sunum ardından herkesin duygulandığını kaydeden Saraç, “Ödülü kazandıktan sonra fabrikamızda yaşanan duygu fırtınası ödüle giden yolu o kadar net özetliyor ki, başka söze gerek yok. Avrupa’nın operasyon liderleri bizim ekip olarak tutkumuzdan ve inancımızdan çok etkilendi” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas’a En Etkin CFO Ödülü

Editör

Yazar:

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar, Türkiye’nin “En Etkin 50 CFO” Listesinde yer aldı. Data Expert iş birliğiyle BMI Business School tarafından yürütülen ve şirketlerin finans fonksiyonunu en üst düzeyde temsil eden finans liderlerinin belirlendiği “En Etkin CFO” listesi açıklandı.

Sektör uzmanları ve akademisyenlerden oluşan Araştırma Danışma Kurulu tarafından seçilen performansları ile dikkat çeken 50 finans liderine ödülleri, 21 Mart Salı günü Mandarin Oriental Bosphorus’ta gerçekleşen CFO Summit 2023’te verildi.

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar CFO Summit 2023 kapsamında “Halka Arzlar ve Şirket Birleşmelerinde Riskler Fırsatlar” konulu panelde katılarak, Securitas’ın yaptığı yerel ve uluslararası şirket satın almalarındaki deneyimlerini paylaştı.

Ilgar paneldeki konuşmasında satın alam süreçlerinde stratejik planlar, yer alınan sektörde lider olma yolunda atılan adımların finans, vergi, hukuk ve operasyon gibi pek çok bileşeni olduğuna dikkat çekti. Securitas’ın bu süreçlerde kendi yazılımı olan SMART ( Security Management Art) ile entegrasyon sürecini nasıl kolaylaştırdığını gerek markaya yeni dahil olan şirketin yönetsel tüm fonksiyonlarının gerekse devralınan müşterilerin eş zamanlı şeffaf süreç takibini nasıl sağladıklarını anlatan Hakan Ilgar, planlanan strateji kapsamında bir satın alma durumu yoksa şirket kurarak sistemin gelişmesine nasıl destek olduklarını paylaşarak, buna da en güzel örneğin de Securitas İtfaiye Hizmetleri olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER