Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Perakende sektörü geleceğin IT çözümlerini tartışıyor

Editör
Abone Ol:

Microsoft Türkiye ve Intelligent Systems Türkiye mevcut durumun ayrıntılı olarak analiz edildiği ve 2012 yılında sektördeki temel perakende trendlerinin tartışıldığı bir seminerde “IT Perakende Sektörü Çözümleri”ni sundu.

Microsoft Türkiye ve Intelligent Systems Türkiye, ülkenin en büyük perakendecilerinin temsilcilerine mevcut durumun bir analizini ve 2012 yılında sektördeki temel trendleri sundu. 9 Kasım tarihinde gerçekleştirilen yarım günlük etkinliğe, iş süreçlerini optimize etmekle, işlerini daha karlı bir hale getirmekle ve en yeni IT teknolojilerini kullanarak büyümenin bir yolunu bulmakla ilgilenen perakendeciler katıldı. 

Microsoft Türkiye Dynamics Ülke Müdürü Arzu Türker Yılmaz şöyle konuştu: “Perakende sektörü bizim için çok önemli. Organize perakende büyürken, müşteri kitleleri de çeşitleniyor ve farklı talep ve ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Bu talep ve ihtiyaçları, bilgi sistemleri desteği olmadan yönetebilmek çok zorlaşıyor. Microsoft olarak, perakende sektörünün tüm ihtiyaçlarını tek bir platformda, Microsoft Dynamics üzerinde yöneterek firmalara hem hız, hem maliyet avantajı hem de gelir artışı yaratmayı teklif ediyoruz. Perakende sektöründe Avrupa’da çok deneyim edinmiş Intelligent Systems firmasının Türkiye’de ofis kurması ile birlikte, bu sektördeki müşterilerimize farklı bakış açıları ve Avrupa deneyimini de sunuyoruz. Bugün bizim için, Türkiye Perakende sektörü için çok önemli bir gün.”
Perakendecilere yönelik IT çözümlerinde global bir lider olan LS Retail’den uzmanlar ise, global trendlere ilişkin bilgiler sundu. Türkiye’de ilk kez kullanılan LS Retail yazılımının dünya çapında 2000’i aşkın müşterisi, 40.000 mağazası ve 90.000 POS terminali bulunuyor. Debenhams, IKEA, SUBWAY, Puma, Adidas, Pizza Hut, Hard Rock café gibi global şirketler LS Retail’in müşterileri arasındadır. Seminerde yer alan yerel bir müşteri olan LC Waikiki, Microsoft Dynamics ve LS Retail’i dünya çapındaki mağazalarında kullanmaktadır. 

Intelligent Systems Türkiye resmi olarak, ülkedeki yeni Microsoft Dynamics ortağı olarak Türk piyasasına tanıtıldı. Intelligent Systems Türkiye, Microsoft Dynamics’in Balkanlar’daki en büyük ortaklarından biri olan iSystems Group’a bağlı. 

Intelligent Systems Türkiye Satış Direktörü Eray Tükenmez şöyle belirtiyor: “Intelligent Systems Türkiye, uluslararası Microsoft Dynamics sahnesinde zengin bir şirket haline geldikten sonra, Türk piyasasında faaliyetlerine başladığı için büyük bir heyecan duyuyor, zira ülkemiz tüm şirketlere burada başarılı işler yapmak için sayısız fırsat duyuyor. Intelligent Systems Türkiye, kuruluşların verimli iş yönetimi için doğru IT aracını bulmasına yardım etmek için burada. Tamamen Micrsoft Dynamics ERP ve CRM iş yönetimi çözümlerine odaklandık. Buna ek olarak, Balkanlar’daki lider Microsoft Dynamics ortağının –iSystems Group- bir parçası olarak, çeşitli endüstrilerden şirketlerde süreç ve kaynak optimizasyonu için dünyadaki en iyi uygulamaları sunuyoruz.

Intelligent Systems Türkiye farklı sektörlerde zengin bir deneyim ve know-how sahibidir. Bu sektörlerden biri de perakende sektörüdür ve bugün bu etkinliği gerçekleştirmemizin nedeni budur – İstanbul’un ileri gelen tüm perakende şirketlerini bir araya getirmek ve onlarla sektördeki en yeni IT teknolojilerini tartışmak.”

Etkinlikte, dünya çapındaki mağazalarında Microsoft Dynamics ve LS Retail çözümlerini kullanan en büyük Türk perakendecilerden biri olan LC Waikiki’nin başarı öyküsü de sunuldu… 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Nebim MAPIC Fuarı’nda

Editör

Yazar:

Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı MAPIC, 80’in üzerinde ülkeden tüm perakende, gayrimenkul, yiyecek ve eğlence topluluklarını bir araya getirdi. Perakende devriminde her zaman ön saflarda yer alan etkinlik, bir yandan sürekli yeni konum bazlı unsurlar eklerken diğer yandan da perakendecileri, geliştiricileri, şehirleri ve yatırımcıları benzersiz perakende ve kent destinasyonları inşa etmek üzere bir araya getirme misyonuna sadık kalıyor.

1995 yılından buyana perakendecileri bir araya getirerek, yeni iş bağlantılarının kurulmasına fırsat yaratan Mapic, bu yıl da 29 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşti. İHKİB önderliğinde kurulan ve Alkaş’ın B2B toplantı danışmanlığı ile organize edilen ve Türkiye’nin önemli marklarının yer aldığı “Turkish Brands” alanında Nebim de yerini aldı.

Devamını Oku

Firmalardan

Little Caesars’dan 2si1 Arada Pizza

Editör

Yazar:

Little Caesars, lezzetlerine lezzet katmayı sürdürüyor. Yarısı sucuk yarısı peynirden oluşan 2si1 Arada Pizza, Türk damak tadından vazgeçmek istemeyenler için üretildi. “Ekstra Peynir Ekstra Sucuk” mottosuyla lezzet severlerin beğenisine sunulan yeni ürün, Little Caesars’ın hem küresel hem yerel lezzet seçimi yaklaşımını yansıtıyor.

Yeni 2si1 Arada Pizza’nın yarısı peynir ve yarısı sucuktan oluşuyor ve “Ekstra Peynir Ekstra Sucuk” mottosuyla iddiasını ortaya koyuyor. Günlük taze hamuru, gerçek mozzarella peyniri, özel Sezar sosu ile hazırladığı ev yapımı kadar doğal pizzalarıyla lezzet severlerin ilk tercihi olan Little Caesars, 2si1 Arada Pizza ile yerel lezzetlere olan tutkusunu bir kez daha kanıtladı. Türkiye’nin ilk nefis kenar pizzasının da mucidi Little Caesars menüsünde klasik pizzalara ek olarak, Sucukbol, Pide de Pizza ‘Sucuklu’, Turkish Mix, Etibol, Kavurmalı gibi Türk lezzetleri ve Sezar Et Döner gibi Türkiye’ye özel yan ürünler de var.

Devamını Oku

Firmalardan

CarrefourSA’dan yerli üretici ve kadın girişimcilere destek

Editör

Yazar:

CarrefourSA, ‘Doğrusu CarrefourSA’da’ mottosuyla yerli üretimden kadın girişimciliğine kadar tüm çalışma alanlarında en ‘doğrusu’nu hayata geçirmeye devam ediyor. 44 ilde 850’den fazla mağazası ve 11 binden fazla çalışandan oluşan dev bir ekosistemle faaliyetlerini yürüten, bayilik sistemiyle girişimciliğe, öz marka ürünleriyle de yerli üreticiye güç veren CarrefourSA, son olarak “Kadına Destek Ülkeye Destek” mottosu ile yola çıkan, yerel üretici ve global ölçekte marka olma başarısı yakalayan kadınların ürünlerinin yer aldığı  Shopsa ile anlamlı bir iş birliğine imza attı. CarrefourSA bu iş birliği kapsamında, yerel üretici ve girişimci kadınları desteklemek amacıyla Shopsa ürünlerini CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme’de, Shopsa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan’ın da katılımı ile gerçekleşen etkinlikte müşterileriyle buluşturdu.

Yerli üreticileri ve kadın girişimcileri desteklemenin CarrefourSA için çok önemli olduğunu söyleyen  CarrefourSA İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Bahar Tura, ”Türkiye’nin önde gelen gıda perakendecilerinden biri olarak sürdürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarındaki çalışmalar bizim için çok değerli. Bugün CarrefourSA çalışanlarının yüzde 40’ını kadınlar oluşturuyor. Girişimcilik ekosisteminde de aynı felsefeyle yola devam ediyoruz. Bugün 170 bayimizin 25’i kadın girişimci. Kadın üreticileri desteklemeye yönelik pek çok çalışmamız var. Örneğin son 4 yıldır 8 Mart’ta İstinye’deki hipermarketimizde kadın üreticilerin kurduğu iş ortaklarıyla ‘Kadın Üretici Pazarı’ düzenliyoruz. ‘Yeniden Biz’ platformu ile iş hayatına yeniden dönmek isteyen kadınları da destekliyor ve istihdam sağlıyoruz.  Önümüzdeki dönemde de kadın çalışan, girişimci ve üreticilerin sayısının artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“CarrefourSA, Türkiye’nin üreten kadınlarını destekliyor”

Kadın üretici ve girişimcileri desteklemek yönünde yapılan çalışmalar kapsamında Shopsa ile yakın zamanda yapılan iş birliğiyle ilgili de konuşan Tura, sözlerine şöyle devam etti: “Kadın üreticilerin ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak ve yerel üreticiyi desteklemek hedefiyle Shopsa ile yakın zamanda bir iş birliğine imza attık. Platformda incir reçeli, zeytin, zeytinyağı gibi doğal gıda ürünlerinin yanı sıra özel bakım yağları, aloe vera içerikli saç bakım ürünleri de yer alıyor. Tamamen doğal ve organik bu ürünler şu anda CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme mağazamızda satışa sunuldu. Önümüzdeki dönemde farklı mağaza noktalarımızda da müşterilerimizle kadın girişimcilerin ürünlerini buluşturmaya devam edeğiz.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER