Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

P&G’den gençlere anlamlı destek

Editör
Abone Ol:

P&G’nin mobil uygulaması Banabak üzerinden yaşam hikayelerini anlatan videolar paylaşacak gençler arasından seçilenlere; maddi destek sağlanacak.

Procter & Gamble Türkiye (P&G), Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde 19 Mayıs 1919’un 100’üncü yıldönümünde, ‘Gençlik 100 Yaşında’ projesini hayata geçirdi. P&G; geleceğe yön verecek gençler için tasarladığı Gençlik 100 Yaşında projesi ile aynı zamanda, Milli Mücadele’nin ilk adımlarının atıldığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecinde bir dönüm noktasını temsil eden 19 Mayıs 1919’un yüzüncü yılına da vurgu yapıyor.

#gençlik100yaşında projesine katılacak gençlerin Banabak uygulaması üzerinden yaptığı video başvurular, ilk olarak TEV tarafından oluşturulan 9 kişilik uzman jüri üyelerinin ön elemesinden geçecek ve sanat, bilim, spor ve sosyal fayda olarak kategorilendirilecek. Ardından, her biri kendi alanında başarılı, saygın, rol modeli olmuş kişilerden oluşan ana jüri tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak hikayeler arasından, 19 farklı yaşam öyküsünün sahiplerine, hedeflerine ulaşabilmeleri için P&G tarafından maddi destekte bulunulacak.

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Yıldız Günay ise “19 Mayıs 1919 Cumhuriyet tarihimiz için bir dönüm noktası, aynı zamanda çağdaş Türkiye hikayesinin de başlangıç günü. Gençlik 100 yaşında projesi ile P&G’nin de aslında yaptığı bu önemli, anlamlı günün 100. yılında hem günü ve cumhuriyetimizi onurlandırmak hem de bir sonraki yüz yılın da hikayesinin başlangıcını yapmak. Bu projede çok yönlü bir proje, burs kazandırıyor ve gençlere ilham vererek onları harekete geçiriyor. Bu projede öğrencilere ilham veren, Türkiye’de kitleleri harekete geçiren bir projenin içinde bulacağız kendimizi. Hayalimizin çok üzerinde bir etki yaratıp çok sayıda gence ilham olacağımıza ve destek vereceğimize inanıyorum” dedi.

Görme engellilerin sosyal hayata eşit katılımı için geliştirilen, dünya çapında ödüllü akıllı telefon uygulamasının danışmanı, YGA Mezunu ve Microsoft Erişebilirlik Ekibi Test Lideri Duygu Kayaman ise “YGA’da Görme engellilerin; kitaplara, gazetelere, eğitimlere ve lokasyon bilgilerine kolay ulaşabilmeleri ve sosyal hayata eşit katılımı için geliştirdiğimiz inovasyonlardan bugün 180 bin kullanıcıya ulaştı. Şimdi ise, yaratıcılıklarıyla rol model olacak, ilham verecek gençlerin destek alacağı bu programın parçası olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER