Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Rusya pazarına iddialı giren Hayat Kimya, yeni pazarları yokluyor

Editör
Abone Ol:

Türkiye’nin ev bakım ürünleri, temizlik kağıtları ve hijyenik ürünler sektöründeki tek yerli üreticisi Hayat Kimya, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Bulgaristan, Cezayir, İran, Moldova, Ukrayna ve Bosna’nın da aralarında bulunduğu, 70 ülkede tüketici ile buluşan Hayat Kimya, uluslararası başarılarına Rusya’da yapacağı pazarlama yatırımı ile bir yenisini daha ekliyor.

15 Temmuz’da Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda Rusya’dan gelen 140 distribütör ve bayiler bir araya geldi. Hayat Kimya Genel Koordinatörü Prof. Dr. Orhan İdil, toplantıda yaptığı konuşmada, Rusya yatırımı ve Hayat Kimya’nın ihracat hacmi hakkında bilgi verdi.

Rusya ihracatı artacak

Orhan İdil, Hayat Holding’in cirosunun, yurt içi ve yurt dışı yatırımları ve dünyanın dört bir yanına yayılan ihracatı ile 1,5 milyar dolara ulaştığını söyledi. Hayat Holding bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Kimya’nın toplam cirosunda ihracat payının yüzde 20 oranında olduğuna dikkat çeken İdil, bu oranın önümüzdeki dönemde yüzde 50’ye yükselmesi için çalışmalara hız verdiklerini açıkladı.

Hayat Kimya’nın kendi alanında Rusya ile iş yapan kuruluşların en büyüğü olduğunu belirten İdil, 2009 yılı sonu itibari ile Rusya’ya yaptıkları ihracatın 20 milyon dolar olacağının altını çizdi. İdil, 2010 yılında Rusya ihracatının 30 milyon dolara, 2014 yılında ise 50 milyon dolara ulaşmasını hedeflediklerini söyledi.

Yirmi yıl önce Rus tüketicileri Bingo ile tanıştıran Hayat Kimya’nın şimdi de Molfix ve Molped markalarıyla Rusya pazarına girdiğini vurgulayan İdil, hijyenik ürünler pazarında Rusya’da 2009 yılında pazarın yüzde 5’ine, 2010 yılında yüzde 8’ine ve 2011 yılında ise yüzde 10’una sahip olmayı hedeflediklerini belirtti. Orhan İdil, sayısı 100’e ulaşan bayi ve distribütörler ile Rusya’da hızla yayılmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Konuşmasında, Rus tüketicilerin hijyenik ürün kullanım alışkanlıklarına da değinen İdil, hijyenik pedde pazarın yüzde 50 büyüme potansiyeli taşıdığını söyledi. İdil, bebek bezi pazarında ise yüzde 25-30’luk bir büyüme potansiyeli görerek bu alana yatırım yapma kararı aldıklarını vurguladı.

Dünyanın dört bir yanında zirvede

Molfix’in, bebek bezi pazarında, Ukrayna’da 4. sırada, Bulgaristan ve Moldova’da 3. sırada yer alırken Cezayir’de ise pazar lideri durumunda olduğunu açıklayan Orhan İdil, hijyenik ped pazarında Molped’in, Ukrayna’da 4. ve Moldova’da ise pazar lideri konumunda bulunduğunu belirtti.

Hayat Kimya, ev temizlik ürünleri toz deterjan kategorisinde Ukrayna’da 4. Bulgaristan’da 3. Cezayir’de 2. ve Moldova’da 3. sırada Bingo markası ile yer alıyor.

Çocuk bezi ve hijyenik ped kategorisinde ise yılda 2’şer milyar adetlik üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük üretim tesisine sahip olan Hayat Kimya, üretimini Hayat Grubu Hijyen Tesisleri’nde, uluslararası rekabet gücüne sahip, yüksek hız ve teknolojiyle tasarlanmış makinelerle yapıyor. Hayat Kimya, Molfix ile çocuk bezi üretim adediyle uluslararası rakiplerinden sonra dünyada beşinci sırada yer alıyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Firmalardan

A101 Hadi uygulaması, ilgi odağı oldu

Editör

Yazar:

A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin, 2023 yılında kullanımına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Müşterilerin mağazadaki harcamalarında daha fazla tasarruf yapmasını sağlayan ve ihtiyaçları olan kampanyaları zamanında sunan A101 Hadi uygulaması, yenilikçi ve bütçe dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor. A101 Hadi ile A101 mağazalarında gerçekleştirilen alışverişlerde kazanılan bakiyeler ve özel kupon kampanyaları aracılığıyla, tüketiciler 2023 yılında ortalama 500 TL tasarruf ederken, bazı kullanıcılar ise etkileyici bir şekilde 11 bin TL üzerinde tasarruf etmeyi başardı. 2023 yılında A101 Hadi’nin en fazla kullanıldığı ilçe Bornova olurken, en fazla alışveriş 26 Ekim günü yapıldı.

Konuyla ilgili A101 Pazarlama Genel Müdürü Cüneyt Şahin; “A101 olarak müşterilerimizin her alanda yanında olmaya devam ediyoruz. A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin 2023 yılında çok sevilmesi bizleri çok mutlu etti. Müşteri sadakatini artırmaya odaklı inovatif uygulamalarımızı gelecekte de sürdürmeyi planlıyoruz. A101 olarak, müşterilerimize kaliteli ve bütçe dostu alışveriş deneyimleri sunma taahhüdümüzü sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER