Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Rusya pazarına iddialı giren Hayat Kimya, yeni pazarları yokluyor

Editör
Abone Ol:

Türkiye’nin ev bakım ürünleri, temizlik kağıtları ve hijyenik ürünler sektöründeki tek yerli üreticisi Hayat Kimya, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Bulgaristan, Cezayir, İran, Moldova, Ukrayna ve Bosna’nın da aralarında bulunduğu, 70 ülkede tüketici ile buluşan Hayat Kimya, uluslararası başarılarına Rusya’da yapacağı pazarlama yatırımı ile bir yenisini daha ekliyor.

15 Temmuz’da Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda Rusya’dan gelen 140 distribütör ve bayiler bir araya geldi. Hayat Kimya Genel Koordinatörü Prof. Dr. Orhan İdil, toplantıda yaptığı konuşmada, Rusya yatırımı ve Hayat Kimya’nın ihracat hacmi hakkında bilgi verdi.

Rusya ihracatı artacak

Orhan İdil, Hayat Holding’in cirosunun, yurt içi ve yurt dışı yatırımları ve dünyanın dört bir yanına yayılan ihracatı ile 1,5 milyar dolara ulaştığını söyledi. Hayat Holding bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Kimya’nın toplam cirosunda ihracat payının yüzde 20 oranında olduğuna dikkat çeken İdil, bu oranın önümüzdeki dönemde yüzde 50’ye yükselmesi için çalışmalara hız verdiklerini açıkladı.

Hayat Kimya’nın kendi alanında Rusya ile iş yapan kuruluşların en büyüğü olduğunu belirten İdil, 2009 yılı sonu itibari ile Rusya’ya yaptıkları ihracatın 20 milyon dolar olacağının altını çizdi. İdil, 2010 yılında Rusya ihracatının 30 milyon dolara, 2014 yılında ise 50 milyon dolara ulaşmasını hedeflediklerini söyledi.

Yirmi yıl önce Rus tüketicileri Bingo ile tanıştıran Hayat Kimya’nın şimdi de Molfix ve Molped markalarıyla Rusya pazarına girdiğini vurgulayan İdil, hijyenik ürünler pazarında Rusya’da 2009 yılında pazarın yüzde 5’ine, 2010 yılında yüzde 8’ine ve 2011 yılında ise yüzde 10’una sahip olmayı hedeflediklerini belirtti. Orhan İdil, sayısı 100’e ulaşan bayi ve distribütörler ile Rusya’da hızla yayılmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Konuşmasında, Rus tüketicilerin hijyenik ürün kullanım alışkanlıklarına da değinen İdil, hijyenik pedde pazarın yüzde 50 büyüme potansiyeli taşıdığını söyledi. İdil, bebek bezi pazarında ise yüzde 25-30’luk bir büyüme potansiyeli görerek bu alana yatırım yapma kararı aldıklarını vurguladı.

Dünyanın dört bir yanında zirvede

Molfix’in, bebek bezi pazarında, Ukrayna’da 4. sırada, Bulgaristan ve Moldova’da 3. sırada yer alırken Cezayir’de ise pazar lideri durumunda olduğunu açıklayan Orhan İdil, hijyenik ped pazarında Molped’in, Ukrayna’da 4. ve Moldova’da ise pazar lideri konumunda bulunduğunu belirtti.

Hayat Kimya, ev temizlik ürünleri toz deterjan kategorisinde Ukrayna’da 4. Bulgaristan’da 3. Cezayir’de 2. ve Moldova’da 3. sırada Bingo markası ile yer alıyor.

Çocuk bezi ve hijyenik ped kategorisinde ise yılda 2’şer milyar adetlik üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük üretim tesisine sahip olan Hayat Kimya, üretimini Hayat Grubu Hijyen Tesisleri’nde, uluslararası rekabet gücüne sahip, yüksek hız ve teknolojiyle tasarlanmış makinelerle yapıyor. Hayat Kimya, Molfix ile çocuk bezi üretim adediyle uluslararası rakiplerinden sonra dünyada beşinci sırada yer alıyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Beypazarı, Premium şişesini influencerlerla buluşturdu

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Ercan; İnfluencerlara,  “Beypazarı Premium”u tanıttı. Lansmana özel ambiyansla hazırlanan davette, influencerler deneyimlerini takipçileriyle paylaştı.

Davetlileri yeni ürün hakkında bilgilendiren Bilge Ercan; “Beypazarı Maden Suyu’nun yeni nesil premium tasarımlı şişesi, 0,75 lt boyunda ev dışı tüketim noktaları, zincir ve gurme marketlerde tüketicimizle buluştu. Yeni ürünümüz sağlığı ve şıklığı bir araya getiriyor. Beypazarı Maden Suyu olarak son yıllarda tüm dünyada değişen ve Türkiye’deki tüketici beklentilerini de etkileyen doğallık, sağlık ve lezzet kavramlarına zarafet ve şıklığı da ekliyoruz. Premium şişelerimiz Beypazarı Maden Suyu ile bütünleşen yeşil şişelerde, çevir-aç kapağı ve farklılaşan ambalajıyla da dikkat çekiyor. Premium şişelerimiz maden suyu severlere dizaynıyla da görsel bir deneyim sunuyor. ‘Daha çok Beypazarı, daha çok sağlık’ mottosuyla çıktığımız bu yolda sağlığımız için önemli işlevlere sahip minerallerin maden suyuyla doğal olarak karşılanması için tüketicilerimize kolaylık sunmayı hedefliyoruz. Premium şişelerimiz çevir-aç kapağı sayesinde uzun süre gazı kaçmadan ve lezzeti değişmeden maden suyunu muhafaza etme kolaylığı da sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını Oku

Firmalardan

EG16-EG20 elektrikli forkliftleri kapalı alanlarda maksimum verimliliği sağlıyor

Editör

Yazar:

 Linde MH’nin 1,6 tondan 2 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, yüksek mühendislik ve materyal kalitesinin bir araya gelmesi ile EG16-EG20 model elektrikli forkliftler, hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin özellikle iç depolama alanlarında verimli operasyonları garanti etmekte.

İntralojistik operasyonlarının giderek artmasıyla, sürdürülebilir enerji modelleri kullanan, çevre dostu, karbon ayak izinin daha düşük kullanıldığı ürünler tercih edilmekte. İşletmelerin kapalı alanlarında kullanıma uygun olup akıllı kontrol sistemi ve AC motoruyla, dizel forklift performansına sahip Linde MH EG16-EG20 elektrikli forkliftleri üstün verimlilik sağlayan etkin ve kompakt güç modülüne sahip olduğunu söyleyen Hasel yetkililer ürün hakkında şu bilgileri verdiler:

“Linde MH’nin EG16 – EG20 model elektrikli forkliftleri, maksimum performansla çalışabilmek için kanıtlanmış Linde MH standart özellikleri ile donatılmıştır.

Standartlar müşteri ihtiyaçlarına göre belirlendi

Ürünlerin verimli ve tasarruflu bir şekilde yükleme ve boşaltması için tasarımsal olarak asimetrik, iç içe geçmiş asansör profillerine sahip üç silindirli asansör, geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demek.

EG16 -EG20 model elektrikli forkliftler ayrıca, geniş kabin hacmi ve ergonomik koltuk sayesinde, operatörün çalışma şartlarını geliştirir ve iyileştirir. Böylece zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini ve verimliliği de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ana komponentlere kolay erişim Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

Linde MH ekipmanlarında güvenlik bir standart olarak sunulmuştur

Linde Curve Assist, viraj alırken direksiyon açısına göre hızı otomatik olarak azaltır. Böylece virajlarda meydana gelebilecek kaza olasılıkları en aza indirilmiş olur. Aynı zamanda otomatik park freni mevcuttur.

Linde Load Control ise güvenli ve yüksek verimli yük operasyonlarınız için rehberlik eder. Ayrıca tüm hidrolik fonksiyonların hassas kontrolü kol dayamaya entegre mini hidrolik kumanda kolları sayesinde sağlanır. Joystik kontroller ile çift pedal sistemi operatör ve forklift arasındaki optimum iletişimi sağlar.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

1275 seri EG16-EG20 model elektrikli forkliftlerde bireysel uygulamalarınız için doğru enerji seçenekleri mevcuttur. Kurşun asit, lityum iyon enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız. Akü adaptörü ve akü paleti ile depolama imkanı sunarak hızlı ve kolay akü değişimi sağlar. Akü kapağını/kaputu açmadan hızlı ve kullanıcı dostu şarj için lityum iyon akü ile arkadan şarj edebilme özelliği vardır.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER