Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Securitas’ta imaj kapıda başlıyor

Editör
Abone Ol:

Özel güvenlik sektörünün bilgi lideri Securitas, “İmaj Kapıda Başlar Projesi” ile sektördeki fark yaratıyor. Şirket  2013 yılında başlattığı proje ile Securitas’ın güvenlik görevlilerinin kişisel imajlarını iyileştirmeyi hedefledi.  Konuyu değerlendiren Securitas Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Elif Koca, “Securitas olarak sunduğumuz hizmetlerde farkı insanın yarattığının bilincindeyiz. Çalışanlarımız hem Securitas’ın, hem de çalıştıkları projelerin markasının imajlarını temsil ediyorlar. Bu nedenle sorumlulukları büyük ve kişisel imajlarının kurumsal imaja paralel olması önemli. Bu bakış açısıyla güvenlik görevlilerimize bir takım imaj ve iletişim eğitimleri vererek özenli giyinmeleri, kişisel hijyene önem vermeleri  ve güler yüzlü davranmaları yönünde eğitimler verdik, dönemsel olarak bilgilendirmeler yaptık. Kısa sürede oldukça olumlu geri dönüşler aldık. Hizmet verdiğimiz markanın da yüzü olan güvenlik görevlilerimizin bir avm, otel, okul, site girişinde gelenlere sıcak bir gülümseme ve yerine göre “günaydın” “hoş geldiniz” “iyi akşamlar” diye hitap edilmesinin insanlarda ne kadar pozitif etkisi olduğunu farkettik. Ayrıca bu eğitimler ile çalışanlarımızın öz güvenini artırarak iş motivasyonlarına da katkı sağladık” dedi.

Belli dönemlerde proje ziyaretleriyle yapılarak değerlendirmeleri yapıcı bir şekilde proje sorumlularıyla paylaşıldığını ve ihtiyaç duyulan durumlarda çalışanlarımıza eğitimleri tekrarladığını belirtten Elif Koca, “Şu an için bu konuda yol gösterici bilgiler içeren bir kitapçık hazırlığındayız. Müşteri tarafında da büyük ilgi gören bu projeyi daha da geliştirerek, Securitas olarak farkımızı bir kez daha ortaya koyacağız” dedi.

Müşteri değerlendirmeleri

Projeye müşteriler tarafında da büyük ilgi gördü ve olumlu geri dönüşler aldı. Hatta müşterilerden gelen geri dönüşlerle projenin içeriği geliştirilmeye devam etti. Securitas’ın kurumsal imajını çalışanlara en doğru şekilde yansıtmaya çalıştıklarına dikkat çeken Elif Koca, “Üstelik bu çalışmalarımızla güvenlik sektörünün imajına da olumlu yönde yansıyor diyebilirim. Güvenlik görevliliği aslında gözününde olan fakat maalesef bir güvenlik sorunu çıkmadığı sürece fark edilmeyen bir bir meslek. Çantamız aranmak istediğinde, metal dedektörü sinyal verdiğinde, çocuğumuz kaybolduğunda güvenlik görevlisi akla geliyor. Çoğumuz oturduğumuz sitedeki güvenlik firmasının markasını, hatta kapıdaki güvenlik görevlisinin adını bile bilemeyebiliyoruz. Biz istedik ki girilen bir çok kapıda ilk karşılaşılan yüzler duruşlarıyla, gülüşleriyle, parfum kokularıyla dikkat çeksin ve imaj kapıda başlasın. Çünkü o kapıdan girildiği anda müşterilerimiz ve onların misafirleri, konukları, müşterilerinin ilk gördüğü yüzler bizim güvenlik görevlerimiz oluyor “dedi.

Securitas olarak hayat geçirdiğimiz tüm projelerle gerek güvenlik sektörümüzde gerekse hizmet verdiğimiz markalar nezninde bir fark yaratmaya, işimizi layıkiyle yapmaya çalışıyoruz diyen Elif Koca,”Bu sektördeki diğer firmalara da ilham vermeyi gönülden diliyoruz çünkü Türkiye’de 320 binden fazla güvenlik görevlisi var ve gerek imaj gerek sürdürülebilir bir dünya gerekse engelsiz bir yaşam için bilinçli insan sayısını arttırırsak dünyamız güzelleşir ve biz farklı bir dünya görmeye başlarız” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Beypazarı, Premium şişesini influencerlerla buluşturdu

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Ercan; İnfluencerlara,  “Beypazarı Premium”u tanıttı. Lansmana özel ambiyansla hazırlanan davette, influencerler deneyimlerini takipçileriyle paylaştı.

Davetlileri yeni ürün hakkında bilgilendiren Bilge Ercan; “Beypazarı Maden Suyu’nun yeni nesil premium tasarımlı şişesi, 0,75 lt boyunda ev dışı tüketim noktaları, zincir ve gurme marketlerde tüketicimizle buluştu. Yeni ürünümüz sağlığı ve şıklığı bir araya getiriyor. Beypazarı Maden Suyu olarak son yıllarda tüm dünyada değişen ve Türkiye’deki tüketici beklentilerini de etkileyen doğallık, sağlık ve lezzet kavramlarına zarafet ve şıklığı da ekliyoruz. Premium şişelerimiz Beypazarı Maden Suyu ile bütünleşen yeşil şişelerde, çevir-aç kapağı ve farklılaşan ambalajıyla da dikkat çekiyor. Premium şişelerimiz maden suyu severlere dizaynıyla da görsel bir deneyim sunuyor. ‘Daha çok Beypazarı, daha çok sağlık’ mottosuyla çıktığımız bu yolda sağlığımız için önemli işlevlere sahip minerallerin maden suyuyla doğal olarak karşılanması için tüketicilerimize kolaylık sunmayı hedefliyoruz. Premium şişelerimiz çevir-aç kapağı sayesinde uzun süre gazı kaçmadan ve lezzeti değişmeden maden suyunu muhafaza etme kolaylığı da sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını Oku

Firmalardan

EG16-EG20 elektrikli forkliftleri kapalı alanlarda maksimum verimliliği sağlıyor

Editör

Yazar:

 Linde MH’nin 1,6 tondan 2 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, yüksek mühendislik ve materyal kalitesinin bir araya gelmesi ile EG16-EG20 model elektrikli forkliftler, hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin özellikle iç depolama alanlarında verimli operasyonları garanti etmekte.

İntralojistik operasyonlarının giderek artmasıyla, sürdürülebilir enerji modelleri kullanan, çevre dostu, karbon ayak izinin daha düşük kullanıldığı ürünler tercih edilmekte. İşletmelerin kapalı alanlarında kullanıma uygun olup akıllı kontrol sistemi ve AC motoruyla, dizel forklift performansına sahip Linde MH EG16-EG20 elektrikli forkliftleri üstün verimlilik sağlayan etkin ve kompakt güç modülüne sahip olduğunu söyleyen Hasel yetkililer ürün hakkında şu bilgileri verdiler:

“Linde MH’nin EG16 – EG20 model elektrikli forkliftleri, maksimum performansla çalışabilmek için kanıtlanmış Linde MH standart özellikleri ile donatılmıştır.

Standartlar müşteri ihtiyaçlarına göre belirlendi

Ürünlerin verimli ve tasarruflu bir şekilde yükleme ve boşaltması için tasarımsal olarak asimetrik, iç içe geçmiş asansör profillerine sahip üç silindirli asansör, geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demek.

EG16 -EG20 model elektrikli forkliftler ayrıca, geniş kabin hacmi ve ergonomik koltuk sayesinde, operatörün çalışma şartlarını geliştirir ve iyileştirir. Böylece zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini ve verimliliği de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ana komponentlere kolay erişim Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

Linde MH ekipmanlarında güvenlik bir standart olarak sunulmuştur

Linde Curve Assist, viraj alırken direksiyon açısına göre hızı otomatik olarak azaltır. Böylece virajlarda meydana gelebilecek kaza olasılıkları en aza indirilmiş olur. Aynı zamanda otomatik park freni mevcuttur.

Linde Load Control ise güvenli ve yüksek verimli yük operasyonlarınız için rehberlik eder. Ayrıca tüm hidrolik fonksiyonların hassas kontrolü kol dayamaya entegre mini hidrolik kumanda kolları sayesinde sağlanır. Joystik kontroller ile çift pedal sistemi operatör ve forklift arasındaki optimum iletişimi sağlar.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

1275 seri EG16-EG20 model elektrikli forkliftlerde bireysel uygulamalarınız için doğru enerji seçenekleri mevcuttur. Kurşun asit, lityum iyon enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız. Akü adaptörü ve akü paleti ile depolama imkanı sunarak hızlı ve kolay akü değişimi sağlar. Akü kapağını/kaputu açmadan hızlı ve kullanıcı dostu şarj için lityum iyon akü ile arkadan şarj edebilme özelliği vardır.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER