Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Türk su ürünleri için hedef Türkmenistan’da ihracat artışı

Editör
Abone Ol:

Türk Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG) ilk kez katıldığı Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı’ndan Türk su ürünlerinin tanıtımını yaptı.

Türkiye’nin ihracatta yıldız sektörleri arasında yerini alan Türk Su Ürünleri Sektörü’nün, tanıtım elçisi Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), bu yıl 6.sı düzenlenen ve Türkmenistan’ın Aşkabat şehrinde 10-12 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı’na ilk kez katıldı.
Açılış törenine Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Aşkabat Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu ile Türkmenistan Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva ve Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşit Meredov’un katıldığı fuar boyunca, Su Ürünleri Tanıtım Grubu, ülkemiz su ürünlerini tanıttı. Aşkabat’taki Sergi Köşkü’nde gerçekleştirilen fuara, Türkmenistan Hükümeti’nden yoğun bir katılım olduğu gözlemlendi.
 STG Yönetim Kurulu Başkanı Melih İşliel, tüm gıda gruplarında Türk firmalarının pazarda hakimiyetinin olmasının memnuniyetle karşılandığını belirterek, “Türkmenistan geleneğine göre eskiden perşembe günü balık yeme günleriymiş. Biz de bu geleneği canlandırmak istiyoruz” dedi. Melih İşliel konuşmasının devamında, Türkmenistan’a 2013 yılında 168 bin dolar seviyelerinde olan su ürünleri ihracatının 2014 yılında 387 bin doları bulduğunu ve 2015 yılında da ihracatın artarak devam edeceğini umduğunu belirtti.
Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı’nda Su Ürünleri Tanıtım Grubu Başkanı Melih İşliel ile Ege İhracatçı Birlikleri’nden şube müdürü Tahir Kanlıkuyu ve uzman yardımcısı Neslihan Ersan bulundu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER