Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Urgan Ayakkabı: Nebim ile satın alma, hammadde maliyetlendirme ve depo düzeni sağladık

Editör
Abone Ol:

40 yılı aşkın süredir ayakkabı üretimi yapan Urgan Ayakkabı üretim süreçlerini Nebim Üretim ile yönetiyor. Urgan Ayakkabı Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Kenan İşbaşı Nebim Üretim projesi ile ilgili deneyimlerini paylaştı.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

Urgan Ayakkabı 1976 yılında Asım Urgan tarafından kurulmuş, yaklaşık 40 yılı aşkın süredir üretim yapan bir ayakkabı üretim firmasıdır.  Urgan Ayakkabı global ayakkabı markalarına üretim yapan bir grup firmasıdır. Urgan ayakkabının günlük 7500, yıllık 1.9 milyon çift üretim kapasitesi mevcuttur. Aynı zamanda Urgan Ayakkabının haziran ayında başlayacak bir iş ayakkabıları projesi var. Haziran ayında kendi iş ayakkabılarımızı da üretiyor olacağız.

Nebim Üretim ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, isleyişi anlatabilir misiniz?

Tedarik ve ürün yönetimini şirketimizin üretim süreçlerine göre uçtan uca ve bazı üçüncü parti yazılımlar (RFID) ile de entegreli bir şekilde kurguladık ve sekizinci ayda canlıya aldık. Süreçlerden kısaca bahsedecek olursam; ÜRGE bölümünde müşterilerden gelen numune ürünlerin ve numune ürün teklifleri için ve sipariş öncesi üretim süreçlerinin takibi için süreç takip yöntemini kullanarak ürünlerin süreçlerini sistem üzerinde takip ediyoruz. Gerçekleşen siparişlerin üretim süreçleri sonrasında, reçete, ön maliyet, ön maliyete bağlı gelişen bir satın alma sistemini kullanıyoruz. Yine oluşan iş emirleri ve yapılan satın almaların doğrultusunda depo girişlerini ve bu depolarında ilgili bölümlere transfer edilerek de üretim dağılımlarını gerçekleştiriyoruz.

Depo tarafında top takibi kullanıyoruz. Aynı zamanda depomuzda raf sistemini de kullanıyoruz. Gelen bütün malzemeler rafları ile etiketlenerek ilgili raflarına kaldırılıyor. Bu oluşan iş emirlerinin planlama bölümünde planlama ekibi tarafından ilgili takımlara bölünerek takım takım takip ediyoruz. Emirlerimizi parçalayarak devam ediyoruz kısaca. Üretilen ürünler RFID sisteminden geçerek ki RFID sistemini de Nebim ile entegre ettik, siparişte girilen yükleme bilgilerine istinaden adet kontrolünden geçerek hem üretim hareketlerini, aynı zamanda depolar arası sevkiyatlarını gerçekleştiriyoruz ve en sonunda ürünümüzün müşteriye sevk işlemini de gerçekleştirerek siparişin satışını da gerçekleştirmiş oluyoruz.

Projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Canlıya geçiş sürecinde firmamıza gelen Nebim proje ekibinin deneyimi ile bu işi çok daha hızlı analiz edip sonuçlandırdık. Bu iş fiiliye geçtiğinde öncelikle depo bölümündeki malzeme girişleri, müşterilerin talep ettiği siparişlerin yüklemesel sevkiyat noktalarında bir de AR-GE bölümünde seriye dönecek ürünlerin numune takiplerindeki yerlerde çok fazla revize gördük. Bu süreçleri analiz ile sonrasında biraz değişiklik gösterdi. Canlıya geçişlerde bu bölümlerde biraz vakit harcadık.

 Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

Mevcut durumumuz da üretim süreçlerinde, üretim süreçlerine bağlı olarak kontrollü bir satın alma ve kontrollü bir hammadde maliyeti, kontrollü bir üretim planlama, kontrollü bir depo stok kayıtları ve depo düzeni sağladık.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Beypazarı, Premium şişesini influencerlerla buluşturdu

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Ercan; İnfluencerlara,  “Beypazarı Premium”u tanıttı. Lansmana özel ambiyansla hazırlanan davette, influencerler deneyimlerini takipçileriyle paylaştı.

Davetlileri yeni ürün hakkında bilgilendiren Bilge Ercan; “Beypazarı Maden Suyu’nun yeni nesil premium tasarımlı şişesi, 0,75 lt boyunda ev dışı tüketim noktaları, zincir ve gurme marketlerde tüketicimizle buluştu. Yeni ürünümüz sağlığı ve şıklığı bir araya getiriyor. Beypazarı Maden Suyu olarak son yıllarda tüm dünyada değişen ve Türkiye’deki tüketici beklentilerini de etkileyen doğallık, sağlık ve lezzet kavramlarına zarafet ve şıklığı da ekliyoruz. Premium şişelerimiz Beypazarı Maden Suyu ile bütünleşen yeşil şişelerde, çevir-aç kapağı ve farklılaşan ambalajıyla da dikkat çekiyor. Premium şişelerimiz maden suyu severlere dizaynıyla da görsel bir deneyim sunuyor. ‘Daha çok Beypazarı, daha çok sağlık’ mottosuyla çıktığımız bu yolda sağlığımız için önemli işlevlere sahip minerallerin maden suyuyla doğal olarak karşılanması için tüketicilerimize kolaylık sunmayı hedefliyoruz. Premium şişelerimiz çevir-aç kapağı sayesinde uzun süre gazı kaçmadan ve lezzeti değişmeden maden suyunu muhafaza etme kolaylığı da sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını Oku

Firmalardan

EG16-EG20 elektrikli forkliftleri kapalı alanlarda maksimum verimliliği sağlıyor

Editör

Yazar:

 Linde MH’nin 1,6 tondan 2 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, yüksek mühendislik ve materyal kalitesinin bir araya gelmesi ile EG16-EG20 model elektrikli forkliftler, hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin özellikle iç depolama alanlarında verimli operasyonları garanti etmekte.

İntralojistik operasyonlarının giderek artmasıyla, sürdürülebilir enerji modelleri kullanan, çevre dostu, karbon ayak izinin daha düşük kullanıldığı ürünler tercih edilmekte. İşletmelerin kapalı alanlarında kullanıma uygun olup akıllı kontrol sistemi ve AC motoruyla, dizel forklift performansına sahip Linde MH EG16-EG20 elektrikli forkliftleri üstün verimlilik sağlayan etkin ve kompakt güç modülüne sahip olduğunu söyleyen Hasel yetkililer ürün hakkında şu bilgileri verdiler:

“Linde MH’nin EG16 – EG20 model elektrikli forkliftleri, maksimum performansla çalışabilmek için kanıtlanmış Linde MH standart özellikleri ile donatılmıştır.

Standartlar müşteri ihtiyaçlarına göre belirlendi

Ürünlerin verimli ve tasarruflu bir şekilde yükleme ve boşaltması için tasarımsal olarak asimetrik, iç içe geçmiş asansör profillerine sahip üç silindirli asansör, geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demek.

EG16 -EG20 model elektrikli forkliftler ayrıca, geniş kabin hacmi ve ergonomik koltuk sayesinde, operatörün çalışma şartlarını geliştirir ve iyileştirir. Böylece zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini ve verimliliği de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ana komponentlere kolay erişim Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

Linde MH ekipmanlarında güvenlik bir standart olarak sunulmuştur

Linde Curve Assist, viraj alırken direksiyon açısına göre hızı otomatik olarak azaltır. Böylece virajlarda meydana gelebilecek kaza olasılıkları en aza indirilmiş olur. Aynı zamanda otomatik park freni mevcuttur.

Linde Load Control ise güvenli ve yüksek verimli yük operasyonlarınız için rehberlik eder. Ayrıca tüm hidrolik fonksiyonların hassas kontrolü kol dayamaya entegre mini hidrolik kumanda kolları sayesinde sağlanır. Joystik kontroller ile çift pedal sistemi operatör ve forklift arasındaki optimum iletişimi sağlar.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

1275 seri EG16-EG20 model elektrikli forkliftlerde bireysel uygulamalarınız için doğru enerji seçenekleri mevcuttur. Kurşun asit, lityum iyon enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız. Akü adaptörü ve akü paleti ile depolama imkanı sunarak hızlı ve kolay akü değişimi sağlar. Akü kapağını/kaputu açmadan hızlı ve kullanıcı dostu şarj için lityum iyon akü ile arkadan şarj edebilme özelliği vardır.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER