Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

WWF-Türkiye ve OMO ‘Sudaki ayak izi’ni azaltacak

Editör
Abone Ol:

Unilever ve WWF-Türkiye arasında üç yıl sürecek stratejik iş birliğinin ilk projesi olan ‘Sudaki Ayak İzim’, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantıda, Unilever’in tüm dünyada ve Ülkemizde yaptığı yatırımlarla sürdürülebilirlik gündemini oluşturduğunu ifade eden Unilever Türkiye, Orta Asya, Kafkasya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, “Bu anlayışımızı geniş kitlelerle paylaşmak üzere, çevreye duyarlı ürünler geliştiriyoruz. Üretim süreçlerimizde daha az kaynak tüketmeye ve daha az atık üretmeye önem veriyoruz. Türkiye’de çevreye daha duyarlı bir üretim için, 7 fabrikamızda yaptığımız çevre yatırımlarının toplamı 4,6 milyon TL’ye ulaşmış bulunuyor. Bu yatırımları hayata geçirirken, tüketicilerimizi de yanımıza almayı ve daha yaşanır bir gelecek için birlikte hareket etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Akın Öngör, işleri her zamanki gibi yürütmenin artık bir seçenek olmadığını, WWF-Türkiye’nin özel sektörle kurduğu iş birliklerinin değişimin önünü açacağını belirterek, “Su zengini olmayan Türkiye’nin sudaki ayak izine baktığımızda, kişi başına düşen 1,61 milyon litrelik kullanımın 1,24 milyon litre ile dünya ortalamasının %30 üzerinde olduğunu görüyoruz” diye konuştu. Öngör, ‘sürdürülebilir bir dünya için sürdürülebilirliği ilke edinen şirketlere ve bilinçli tüketicilere ihtiyaç duyulduğunu’ dile getirdi.

Doğanın yenilenme kapasitesi

WWF-Türkiye Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak, “Doğanın kendini yenileme kapasitesinin üzerine çıkılmasına neden olan üretim ve tüketim biçimlerinde köklü değişimler yaşanması gereklidir. Yeryüzündeki sulak alanların %50’si hatalı kullanım yüzünden kaybedilmiştir. WWF-Türkiye olarak, su kaynaklarımızın akılcı kullanımına yönelik çalışmalarımızın başında toplumun suyla ilgili algısını değiştirmek geliyor. ‘Sudaki ayak izi’, tükettiğimiz her mal ve hizmete girdi olarak kullanılan suyun miktarını belirlemek açısından çok önemli bir göstergedir. Örneğin; bir dilim ekmek için 40 litre, 1 kg şeker için bin 500 litre su ayak izi bulunmaktadır. Sudaki ayak izi kavramı, toplumun suya bakış açısında değişim yaratmada önemli bir araçtır” şeklinde konuştu.

Duyarlı olunmalı!

Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Yalım Uzun, sudaki ayak izine dikkat çekmek için reklam filmi, advertorial çalışmaları ve www.sudakiayakizim.org web sitesinden oluşan geniş kapsamlı bir kampanyayı hayata geçirdiklerini söyledi. Uzun, “Tüketicilerimizi, yıkama sıcaklığına dikkat ederek, gereksiz ön yıkamadan kaçınarak, çamaşır makinesini tam dolu olarak çalıştırarak ve konsantre ürünler kullanarak önemli oranda su tasarrufu yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER