Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

WWF-Türkiye ve OMO ‘Sudaki ayak izi’ni azaltacak

Editör
Abone Ol:

Unilever ve WWF-Türkiye arasında üç yıl sürecek stratejik iş birliğinin ilk projesi olan ‘Sudaki Ayak İzim’, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantıda, Unilever’in tüm dünyada ve Ülkemizde yaptığı yatırımlarla sürdürülebilirlik gündemini oluşturduğunu ifade eden Unilever Türkiye, Orta Asya, Kafkasya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, “Bu anlayışımızı geniş kitlelerle paylaşmak üzere, çevreye duyarlı ürünler geliştiriyoruz. Üretim süreçlerimizde daha az kaynak tüketmeye ve daha az atık üretmeye önem veriyoruz. Türkiye’de çevreye daha duyarlı bir üretim için, 7 fabrikamızda yaptığımız çevre yatırımlarının toplamı 4,6 milyon TL’ye ulaşmış bulunuyor. Bu yatırımları hayata geçirirken, tüketicilerimizi de yanımıza almayı ve daha yaşanır bir gelecek için birlikte hareket etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Akın Öngör, işleri her zamanki gibi yürütmenin artık bir seçenek olmadığını, WWF-Türkiye’nin özel sektörle kurduğu iş birliklerinin değişimin önünü açacağını belirterek, “Su zengini olmayan Türkiye’nin sudaki ayak izine baktığımızda, kişi başına düşen 1,61 milyon litrelik kullanımın 1,24 milyon litre ile dünya ortalamasının %30 üzerinde olduğunu görüyoruz” diye konuştu. Öngör, ‘sürdürülebilir bir dünya için sürdürülebilirliği ilke edinen şirketlere ve bilinçli tüketicilere ihtiyaç duyulduğunu’ dile getirdi.

Doğanın yenilenme kapasitesi

WWF-Türkiye Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak, “Doğanın kendini yenileme kapasitesinin üzerine çıkılmasına neden olan üretim ve tüketim biçimlerinde köklü değişimler yaşanması gereklidir. Yeryüzündeki sulak alanların %50’si hatalı kullanım yüzünden kaybedilmiştir. WWF-Türkiye olarak, su kaynaklarımızın akılcı kullanımına yönelik çalışmalarımızın başında toplumun suyla ilgili algısını değiştirmek geliyor. ‘Sudaki ayak izi’, tükettiğimiz her mal ve hizmete girdi olarak kullanılan suyun miktarını belirlemek açısından çok önemli bir göstergedir. Örneğin; bir dilim ekmek için 40 litre, 1 kg şeker için bin 500 litre su ayak izi bulunmaktadır. Sudaki ayak izi kavramı, toplumun suya bakış açısında değişim yaratmada önemli bir araçtır” şeklinde konuştu.

Duyarlı olunmalı!

Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Yalım Uzun, sudaki ayak izine dikkat çekmek için reklam filmi, advertorial çalışmaları ve www.sudakiayakizim.org web sitesinden oluşan geniş kapsamlı bir kampanyayı hayata geçirdiklerini söyledi. Uzun, “Tüketicilerimizi, yıkama sıcaklığına dikkat ederek, gereksiz ön yıkamadan kaçınarak, çamaşır makinesini tam dolu olarak çalıştırarak ve konsantre ürünler kullanarak önemli oranda su tasarrufu yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas Technology’den yenilikçi çözümler

Editör

Yazar:

Securitas Technology, yenilikçi çözümlerini Perakende Günlerinde sektör ile buluşturdu. Securitas Technology Türkiye Genel Müdürü Pelin Yelkencioğlu, “Yapılan araştırmalar, 2024 yılında perakende dünyasını etkileyecek en önemli teknolojilerin, müşteri deneyimlerini kişiselleştirmeye, mağaza çalışanlarını güçlendirmeye, envanter görünürlüğünü artırmaya yönelik olduğunu gösteriyor. Sektörü bu amaçlara taşıyan teknolojiler arasında Elektronik Fiyat Etiketi (ESL) ve RFID başı çekiyor. Bugünkü ekonomik şartlarda doğru fiyatlama yapabilmek, reyon-kasa fiyat farklarını ortadan kaldırarak müşteri memnuniyeti sağlamak için perakendeciler, Elektronik Fiyat Etiketi’ne yatırım yapmaya yöneliyor. 2030 yılına kadar dünyada pazar büyüklüğü 23,8 milyar dolara ulaşacak RFID ise perakendeyi ileriye taşıyan bir mega trend olarak yayılıyor. Securitas Technology olarak, Elektronik Fiyat Etiketi ve RFID başta olmak üzere perakende sektöründe yaşanan devrime katkı sağlayan tüm çözümlerimizle Perakende Günlerinde yer alıyoruz. 2001 yılından bu yana desteklediğimiz bu özel etkinliğin, bu yıl da verimli ve keyifli geçmesini diliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Obase Microstrategy 2024’ten “Yılın iş ortağı” ödülü ile döndü

Editör

Yazar:

MicroStrategy’nin 29 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında Las Vegas’da gerçekleşen küresel etkinliğine sponsor olarak katılan Obase, etkinlikten “Yılın İş Ortağı” ödülüyle döndü. MicroStrategy’nin 30 yıla yaklaşan süredir küresel iş ortağı olmaktan duydukları memnuniyete değinen Obase CEO’su Bülent Dal, “Yılın İş Ortağı” ödülünün iş zekası alanındaki yoğun çalışmaların en güzel karşılığı olduğunu söyledi.

Geleceğin iş yaşamında üretken yapay zeka ön planda

MicroStrategy ile geliştirilen çözümlerin, karar alıcılarının iç görüye dayalı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını daha kolay hale getirdiğini ifade eden Bülent Dal, MicroStrategy – Obase işortaklığının önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Yeni MicroStrategy yapay zeka yetenekleri, karar vericilerinin içgörü odaklı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını kolaylaştırıyor. Obase olarak, uzun vadeli stratejik ortağımız MicroStrategy ile yakın ilişki içinde üretken yapay zeka destekli yeni kullanım alanları geliştiriyoruz. Bu işbirliği Obae’e yenilikçi, yaygın, güvenilir ve açık çözümler geliştirme gücünü sağlıyor. Geleceğin iş yaşamında, iç ve ön görüye dayalı kararlar almak kritik önem taşıyor ve bu alandaki çalışmalarımızla dünya çapında örnek uygulamalara imza atıyoruz. İşletmelerin sahip olduğu veriden daha kolay ve daha hızlı değer yaratmasına yardım ediyoruz.”

Obase çözümleri dünyanın merceğinde

Dünyanın en büyük iş zekası etkinliği olan MicroStrategy World24’e her yıl olduğu gibi sponsor olarak katılan Obase, etkinlik boyunca standında yapay zeka destekli ve içgörü odaklı karar destek çözümlerimizi tanıttı. Ayrıca CEO’su Bülent Dal etkinlikte gerçekleştirilen panelde perakende tedarik zincirindeki değişimleri, rekabet zorluklarını ve yeni teknolojileri paylaştı.

Devamını Oku

Firmalardan

Nebim, Perakende Günleri oturumunda Yves Rocher’i ağırlayacak

Editör

Yazar:

Perakende Günleri 2024’te Nebim de oturum sponsoru olarak yerini alacak. Nebim oturumunda Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı, Yves Rocher CEO’su Elif Berker’i ağırlayacak. Bu oturumda 1 Mart 2024’te hayata geçirilen Nebim V3 geçiş projesi kapsamında Yves Rocher Türkiye’nin 260 adet perakende mağazası, web, mobil uygulama ve pazar yerleri olarak tüm kanallarının sipariş, stok ve lojistik gibi kompleks operasyonel süreç yönetimlerinin bütünleşik ve teknolojik olarak nasıl çözümlendiği kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Omni-Channel stratejinin perakende sektöründe nasıl bir dönüşüm yarattığı ve Yves Rocher gibi köklü bir markanın Nebim V3 ile dijitalleşme sürecine nasıl entegre olduğu da detaylarıyla anlatılacak.

Ziyaretçiler, yenilikçi çözümleri keşfedebilecek

İki gün sürecek Perakende Günleri boyunca ziyaretçiler Nebim’in standını ziyaret ederek, mağaza çalışanlarının tüm operasyonlarını, reyonda satış ve mobil ödeme işlemlerini yapabildiği Nebim V3 Mobil Mağaza, e-ticaret siparişlerinin en uygun lokasyondan karşılanarak optimum ürün yönetimi sağlayan Nebim V3 Perakende Sipariş Karşılama Yönetimi, sevkiyat ve rota planlama ve mobil teslimatçı uygulamalarını da içeren Nebim V3 Mobilya Sektörüne Özel Çözümler, Nebim V3’ün yeni versiyon yeniliklerinden olan ve firmaların kendi e-Ticaret sitelerinden ya da pazaryeri gibi platformlardan yaptıkları mikro ihracat satışları için Nebim V3 POS ile mikro ihracat faturası kesebilmelerini sağlayan Nebim V3 Mikro İhracat Uygulaması, Nebim V3 CRM geliştirmeleri başta olmak üzere Nebim’in sunduğu sektörel çözümleri yakından inceleme fırsatı bulacak.

Aynı zamanda ziyaretçiler, Nebim’in yeni iş ortakları entegre çözümlerinden, markaların dijital cüzdanlarını, sadakat programlarını bir arada sunan bir pazaryeri uygulaması olan Macellan SuperApp entegrasyonu, Masraff akıllı masraf yönetimi entegrasyonu ve müşteri bağlılığı ve sadakatinin artırılmasını sağlayan Cloud4Feed entegrasyonu hakkında da bilgi alabilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER