Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör
Abone Ol:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku

Firmalardan

“En iyi teknoloji” ödülü bir kez daha Obase’in

Editör

Yazar:

Yazılım ve Teknoloji Geliştirme Şirketi OBASE, 17 Ekim 2023’te Hilton İstanbul Maslak Otel’de Zincir Mağazalar Derneği (ZMD) tarafından düzenlenen 10. Perakende Teknolojileri Konferansı’ndan ödülle döndü. OBASE’in eticaret sitelerinde çok sayıda ürün veya içerik içerisinden en hızlı şekilde en doğru sonucu getiren NLP tabanlı semantik arama motoru SmartFind Perakende Teknolojileri jürisi tarafından “En İyi Teknoloji Çözümü” ödülüne layık bulundu.

“Aradığınız ürün bulunamadı” dönemi bitti

Eticarette satışa dönüşüm oranını olumsuz etkileyen önemli sebeplerin başında ziyaretçinin aradığı ürünü bulamaması ve yaşadığı olumsuz müşteri deneyimi geliyor. Basit bir yazım hatasında dahi olumsuz sonuç veren veya benzer sözcüklerden yanlış ürünleri listeleyen site içi arama uygulamaları site terk etme oranlarını arttırarak ciro kaybına, daha önemlisi müşteri memnuniyetsizliğine yol açıyor. Yapay Zeka desteğiyle sonuç getirme oranını yüzde 99,8’e taşıyan SmartFind, ziyaretçilerin siteyi terk etme oranını minimize ediyor. Bu sayede kullanıcılar için “aradığınız ürün bulunamadı” mesajının yarattığı olumsuz deneyimleri ortadan kaldırıyor.

Çok sayıda ürün veya içerik arasından kullandığı yapay zeka teknolojileri ile en ilgili sonuçları listeleyen akıllı arama motoru SmartFind kullanılan sitelerde, aranan ürünlerin sepete atılma oranlarında yüzde 50’ye [1]varan artış yaşanıyor.

Teknoloji perakendede verimliliğin anahtarı

28 yıldır Perakende Sektörüne özel , arge yaklaşımı ile öncü projeler geliştirmeyi bir misyon edinerek perakendede “En İyi Teknoloji Çözümü” ödülünü bir kez daha almış olmaktan gururluyuz diye belirten Obase Kurucu Üyesi Banu Dal, SmartFind’ın e-ticaret firmaları için mükemmel müşteri deneyiminin anahtarı olduğunu sözlerine ekledi. Dal, “Doğru teknoloji kullanımı, perakendeye ve özellikle eticarete büyük bir fayda getiriyor. Küresel perakende satışlarında e-ticaret payı yüzde 25’e yaklaştı ve rakebet koşulları da giderek ağırlaştı. Fark yaratmak isteyen eticaret siteleri, akıllı ürünler ve yenilikçi teknolojilerle verimliliği artırabilir. Şu anda web sitelerine yapılan ziyaretlerin sadece yüzde 2,86’sı satın alma işlemine dönüşüyor. Kötü site deneyimi, aranan ürünün bulunamaması gibi nedenler müşteri memnuniyetsizliğine yol açıyor. Bu da doğal olarak ciro kayıplarına sebep oluyor.

SmartFind, yapay zeka desteğiyle sonuç getirme oranını yüzde 99,8’e yükselterek, kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştiriyor. SmartFind kullanılan sitelerde, aranan ürünlerin sepete atılma oranlarında yüzde 50’ye varan artış sağlanıyor.” ifadelerini kullandı.

OBASE tüm perakende çözümleriyle zirvedeydi

OBASE 10. Perakende Teknolojileri Konferansı’nda “E-ticareti Güçlendiren Çözüm: Quickpick” oturumu ile yer aldı. OBASE’e bu oturumda eticarette verimli sipariş çözümü Quickpick’in en başarılı uygulayıcılarından biri olan CarrefourSA eşlik etti. CarrefourSA E-Ticaret Teknoloji Müdürü Canan Beşel Yeşil ve OBASE Ürün Yöneticisi Hazal Çelebi’nin birlikte yönettikleri oturumda OBASE’in 2018 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Ödülü’ne layık görülen Quickpick çözümünün e-ticarette yarattığı katkı ve CarrefourSA’daki uygulama sonuçları konferans katılımcılarıyla paylaşıldı.

[1]

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER