Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Yılmaz Babaoğlu’na ‘Üstün Hizmet Ödülü’ verildi

Editör
Abone Ol:

Bifa’nın kurucusu Yılmaz Babaoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin her yıl verdiği onur ve üstün hizmet ödüllerinden birine layık görüldü.

Ödül Meclis’te yapılan törenle TBMM Başkanı Köksal Toptan tarafından Babaoğlu’na takdim edildi.

 “Doğup büyüdüğüm ve her türlü imkanlarından faydalandığım ülkeme karşı sorumluluklarım olduğuna inanıyorum” diyen Babaoğlu, bu sorumluluğunu yerine getirebilmek amacıyla, hayatını daha yaşanabilir bir doğa ve iyi eğitimli bir nesil yetiştirmeye adamaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

 Ekonomik ve sosyal kalkınmanın okuyan, araştıran, aydın insanlar sayesinde gerçekleşeceğine inandığını, Karaman’da bağışladıkları kitaplarla binlerce öğrencinin okuma serüvenine katkıda bulunduklarını belirten Babaoğlu, şunları söyledi:

 “Sadece eğitimli değil; aynı zamanda toplumda sorumluluk taşıyan ve bu sorumluluğun bilincinde olan bir gençlik görmeyi arzu ediyoruz. Bu sebeple 1987 yılında başlattığımız eğitim alanındaki faaliyetlerimizi sonraki yıllarda arttırarak devam ettirdik. Önce, Bifa İlköğretim Okulu’nu, sonra Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu’nu, ardından da Bifa Lisesi ve Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu’nu hizmete soktuk. Binlerce öğrenci bu okullarda eğitim gördü. Okullarımız sadece eğitimle değil ayrıca yaptıkları sosyal etkinliklerle, kültür sanat programlarıyla da çocuklarımızın yetişmesine katkıda bulundu.”

 Türkiye okuyor

 Bifa Şirketler Grubu’nun ‘Türkiye okuyor’ kampanyasına destek amacıyla, Karaman’da binlerce kitap dağıttığını da söyleyen Babaoğlu, “Her köye bir yeşil alan adıyla başlatılan yeşil alan oluşturma kampanyası, Karaman halkından gelen taleple, tüm ilçe ve köylerdeki kamu alanlarına kadar genişletilmiştir. Valiliğin tahsis ettiği 1,5 milyon metrekarelik alan ile birlikte yaklaşık 4 milyon metrekarelik alana dikilen fidan ve tohum sayısı 3 milyona ulaşmıştır. Bu sorumluluğun gereği olarak eğitimli, bilgili ve kültürlü bireylerin yetişmesine elimden geldiğince katkıda bulundum ve bulunmaya devam ediyorum. Okullarımızdan mezun olan gençlerin başarılarını gördükçe yaptıklarımın ne kadar doğru olduğuna inanıyorum” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas Technology’den yenilikçi çözümler

Editör

Yazar:

Securitas Technology, yenilikçi çözümlerini Perakende Günlerinde sektör ile buluşturdu. Securitas Technology Türkiye Genel Müdürü Pelin Yelkencioğlu, “Yapılan araştırmalar, 2024 yılında perakende dünyasını etkileyecek en önemli teknolojilerin, müşteri deneyimlerini kişiselleştirmeye, mağaza çalışanlarını güçlendirmeye, envanter görünürlüğünü artırmaya yönelik olduğunu gösteriyor. Sektörü bu amaçlara taşıyan teknolojiler arasında Elektronik Fiyat Etiketi (ESL) ve RFID başı çekiyor. Bugünkü ekonomik şartlarda doğru fiyatlama yapabilmek, reyon-kasa fiyat farklarını ortadan kaldırarak müşteri memnuniyeti sağlamak için perakendeciler, Elektronik Fiyat Etiketi’ne yatırım yapmaya yöneliyor. 2030 yılına kadar dünyada pazar büyüklüğü 23,8 milyar dolara ulaşacak RFID ise perakendeyi ileriye taşıyan bir mega trend olarak yayılıyor. Securitas Technology olarak, Elektronik Fiyat Etiketi ve RFID başta olmak üzere perakende sektöründe yaşanan devrime katkı sağlayan tüm çözümlerimizle Perakende Günlerinde yer alıyoruz. 2001 yılından bu yana desteklediğimiz bu özel etkinliğin, bu yıl da verimli ve keyifli geçmesini diliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Obase Microstrategy 2024’ten “Yılın iş ortağı” ödülü ile döndü

Editör

Yazar:

MicroStrategy’nin 29 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında Las Vegas’da gerçekleşen küresel etkinliğine sponsor olarak katılan Obase, etkinlikten “Yılın İş Ortağı” ödülüyle döndü. MicroStrategy’nin 30 yıla yaklaşan süredir küresel iş ortağı olmaktan duydukları memnuniyete değinen Obase CEO’su Bülent Dal, “Yılın İş Ortağı” ödülünün iş zekası alanındaki yoğun çalışmaların en güzel karşılığı olduğunu söyledi.

Geleceğin iş yaşamında üretken yapay zeka ön planda

MicroStrategy ile geliştirilen çözümlerin, karar alıcılarının iç görüye dayalı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını daha kolay hale getirdiğini ifade eden Bülent Dal, MicroStrategy – Obase işortaklığının önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Yeni MicroStrategy yapay zeka yetenekleri, karar vericilerinin içgörü odaklı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını kolaylaştırıyor. Obase olarak, uzun vadeli stratejik ortağımız MicroStrategy ile yakın ilişki içinde üretken yapay zeka destekli yeni kullanım alanları geliştiriyoruz. Bu işbirliği Obae’e yenilikçi, yaygın, güvenilir ve açık çözümler geliştirme gücünü sağlıyor. Geleceğin iş yaşamında, iç ve ön görüye dayalı kararlar almak kritik önem taşıyor ve bu alandaki çalışmalarımızla dünya çapında örnek uygulamalara imza atıyoruz. İşletmelerin sahip olduğu veriden daha kolay ve daha hızlı değer yaratmasına yardım ediyoruz.”

Obase çözümleri dünyanın merceğinde

Dünyanın en büyük iş zekası etkinliği olan MicroStrategy World24’e her yıl olduğu gibi sponsor olarak katılan Obase, etkinlik boyunca standında yapay zeka destekli ve içgörü odaklı karar destek çözümlerimizi tanıttı. Ayrıca CEO’su Bülent Dal etkinlikte gerçekleştirilen panelde perakende tedarik zincirindeki değişimleri, rekabet zorluklarını ve yeni teknolojileri paylaştı.

Devamını Oku

Firmalardan

Nebim, Perakende Günleri oturumunda Yves Rocher’i ağırlayacak

Editör

Yazar:

Perakende Günleri 2024’te Nebim de oturum sponsoru olarak yerini alacak. Nebim oturumunda Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı, Yves Rocher CEO’su Elif Berker’i ağırlayacak. Bu oturumda 1 Mart 2024’te hayata geçirilen Nebim V3 geçiş projesi kapsamında Yves Rocher Türkiye’nin 260 adet perakende mağazası, web, mobil uygulama ve pazar yerleri olarak tüm kanallarının sipariş, stok ve lojistik gibi kompleks operasyonel süreç yönetimlerinin bütünleşik ve teknolojik olarak nasıl çözümlendiği kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Omni-Channel stratejinin perakende sektöründe nasıl bir dönüşüm yarattığı ve Yves Rocher gibi köklü bir markanın Nebim V3 ile dijitalleşme sürecine nasıl entegre olduğu da detaylarıyla anlatılacak.

Ziyaretçiler, yenilikçi çözümleri keşfedebilecek

İki gün sürecek Perakende Günleri boyunca ziyaretçiler Nebim’in standını ziyaret ederek, mağaza çalışanlarının tüm operasyonlarını, reyonda satış ve mobil ödeme işlemlerini yapabildiği Nebim V3 Mobil Mağaza, e-ticaret siparişlerinin en uygun lokasyondan karşılanarak optimum ürün yönetimi sağlayan Nebim V3 Perakende Sipariş Karşılama Yönetimi, sevkiyat ve rota planlama ve mobil teslimatçı uygulamalarını da içeren Nebim V3 Mobilya Sektörüne Özel Çözümler, Nebim V3’ün yeni versiyon yeniliklerinden olan ve firmaların kendi e-Ticaret sitelerinden ya da pazaryeri gibi platformlardan yaptıkları mikro ihracat satışları için Nebim V3 POS ile mikro ihracat faturası kesebilmelerini sağlayan Nebim V3 Mikro İhracat Uygulaması, Nebim V3 CRM geliştirmeleri başta olmak üzere Nebim’in sunduğu sektörel çözümleri yakından inceleme fırsatı bulacak.

Aynı zamanda ziyaretçiler, Nebim’in yeni iş ortakları entegre çözümlerinden, markaların dijital cüzdanlarını, sadakat programlarını bir arada sunan bir pazaryeri uygulaması olan Macellan SuperApp entegrasyonu, Masraff akıllı masraf yönetimi entegrasyonu ve müşteri bağlılığı ve sadakatinin artırılmasını sağlayan Cloud4Feed entegrasyonu hakkında da bilgi alabilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER