Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Yılmaz Babaoğlu’na ‘Üstün Hizmet Ödülü’ verildi

Editör
Abone Ol:

Bifa’nın kurucusu Yılmaz Babaoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin her yıl verdiği onur ve üstün hizmet ödüllerinden birine layık görüldü.

Ödül Meclis’te yapılan törenle TBMM Başkanı Köksal Toptan tarafından Babaoğlu’na takdim edildi.

 “Doğup büyüdüğüm ve her türlü imkanlarından faydalandığım ülkeme karşı sorumluluklarım olduğuna inanıyorum” diyen Babaoğlu, bu sorumluluğunu yerine getirebilmek amacıyla, hayatını daha yaşanabilir bir doğa ve iyi eğitimli bir nesil yetiştirmeye adamaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

 Ekonomik ve sosyal kalkınmanın okuyan, araştıran, aydın insanlar sayesinde gerçekleşeceğine inandığını, Karaman’da bağışladıkları kitaplarla binlerce öğrencinin okuma serüvenine katkıda bulunduklarını belirten Babaoğlu, şunları söyledi:

 “Sadece eğitimli değil; aynı zamanda toplumda sorumluluk taşıyan ve bu sorumluluğun bilincinde olan bir gençlik görmeyi arzu ediyoruz. Bu sebeple 1987 yılında başlattığımız eğitim alanındaki faaliyetlerimizi sonraki yıllarda arttırarak devam ettirdik. Önce, Bifa İlköğretim Okulu’nu, sonra Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu’nu, ardından da Bifa Lisesi ve Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu’nu hizmete soktuk. Binlerce öğrenci bu okullarda eğitim gördü. Okullarımız sadece eğitimle değil ayrıca yaptıkları sosyal etkinliklerle, kültür sanat programlarıyla da çocuklarımızın yetişmesine katkıda bulundu.”

 Türkiye okuyor

 Bifa Şirketler Grubu’nun ‘Türkiye okuyor’ kampanyasına destek amacıyla, Karaman’da binlerce kitap dağıttığını da söyleyen Babaoğlu, “Her köye bir yeşil alan adıyla başlatılan yeşil alan oluşturma kampanyası, Karaman halkından gelen taleple, tüm ilçe ve köylerdeki kamu alanlarına kadar genişletilmiştir. Valiliğin tahsis ettiği 1,5 milyon metrekarelik alan ile birlikte yaklaşık 4 milyon metrekarelik alana dikilen fidan ve tohum sayısı 3 milyona ulaşmıştır. Bu sorumluluğun gereği olarak eğitimli, bilgili ve kültürlü bireylerin yetişmesine elimden geldiğince katkıda bulundum ve bulunmaya devam ediyorum. Okullarımızdan mezun olan gençlerin başarılarını gördükçe yaptıklarımın ne kadar doğru olduğuna inanıyorum” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER