Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Alman Plus’u örnek alan Çetinkaya, PİYU ile discount mağazacılıkta iddialı.

Editör
Abone Ol:

Çetinkaya Şirketler Grubu tarafından 2007 yılında Adana’da kurulan PİYU (Pratik, İndirimli, Yakında, Uğrak) Kolayda Marketler Zinciri, Adana şehir merkezinin değişik semtlerinde başlayan büyümesine Mersin’de de devam ediyor.

Türkiye geneline yayılarak çok sayıda zincir mağaza açmayı kararlaştırdığını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Çetinkaya, PİYU’nun misyon ve vizyonunu şöyle açıkladı: ”Vizyonumuz sıklıkla ihtiyaç duyduğu temel ürünleri yüksek kalite ve düşük fiyattan, hızlı ve kolay biçimde satın almak isteyen müşterilere yakın mesafede bulunarak en iyi hizmeti sunmaktır. Türkiye’deki en büyük kolayda indirim marketler zinciri olmak ve uluslararası pazarlara açılmaktır.

Pratik, İndirimli, Yakında ve Uğrak bir marketler zinciri olan PİYU, ailesinin bir parçası olarak gördüğü müşterilerine, zengin ürün yelpazesi, yüksek kalite, düşük fiyatla hizmet veren bir kolayda indirim marketler zinciridir.”

Çetinkaya, PİYU adı ile açılan marketlerden her yıl önemli sayıda mağaza açmayı planladığını ifade ettikten sonra şunları söyledi:

“Adana’da şimdiye kadar 24 mağaza, Mersin’de ise 3 mağaza açtık ve toplamda 27 mağazaya ulaştık. Adana ve Mersin bölgesinde önemli bir büyümeye ulaştıktan sonra diğer bölgeleri gündeme alacağız. Şimdiye kadar hiç kredi kullanmadık ve bütün yatırımları öz kaynaklarla yaptık. İlk 100 mağaza için 5 milyon euroluk yatırım bütçesi oluşturduk.”

Almanya’dan Plus örneği

piyuAlmanya’daki Plus modelini örnek aldıklarını ifade eden Fehmi Çetinkaya, büyüme planları hakkındaki açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’yi 20 bölgeye ayırdık. Her bölgede ortalama 200 mağaza düşünüyoruz. Yılda ortalama 300 ile 500 arasında yeni market açılacak ve ilk aşamada 4 bin sayısına ulaşılacak. Fakat bunun için pilot uygulamanın başarısını görmemiz gerekiyor. İlk uygulamalar memnuniyet verici olduğu için devam ediyoruz. 2009 yılında da İstanbul’a gelmek istiyoruz.”

Markada yüzde 15 ucuzluk vaadi

PİYU’da mağaza büyüklüğünün ortalama 200 metrekare civarında olacağı bilgisini veren Çetinkaya, satılacak ürünlerle ilgili olarak da şunları söyledi: “Gıda ağırlıklı olacak, ancak tekstil, elektronik, kozmetik ve zücaciye gibi başka kalemler de bulunacak. Temel ürünlerin dışındakiler her zaman bulunmayabilir, yeni fırsat ürünlerle sürprizler yapılabilir. Çünkü bize ilginç teklifler geliyor. Nakitimiz ve güvenilirliğimizle böyle bir ortamı yakaladık. Kaliteli ve uygun ne geliyorsa onu alacağız. Önceden mağaza konseptimize uymadığı için bu teklifleri değerlendiremiyorduk. Biz de nakit gücümüzle uygun alarak, ucuz fiyata satacağız. PİYU, zaten uygun olan Çetinkaya’ya göre de markalı ürünlerde ortalama yüzde 15 daha ucuz olabilir.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER