Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Adese’den krize ragmen “Prestige”li büyüme

Editör
Abone Ol:

Adese AVM, Prestige Marketler Topluluğu’na ait, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da faaliyet gösteren 17 bin metrekare satış alanına sahip 11 mağazayı demirbaşları ile birlikte “Varlık Devri Yöntemi” ile satın aldı.
Satın alma işlemi hakkındaki ayrıntıların kamuoyuyla paylaşıldığı bilgilendirmede Adese AVM Genel Müdürü Ramazan Keser,  “Her iki taraf için de hayırlı olmasını dilediğimiz satın alma işlemi, Prestige Marketler Topluluğu’na ait mağaza, depo, envanter ve demirbaşlarının varlık devri yöntemiyle yapılmıştır” dedi.
Bu satın alma sonrasında Adese; İstanbul’da Üsküdar, Sultanbeyli, Ümraniye, Maltepe, İçerenköy, Çekmeköy ve Başakşehir’de birer, Kocaeli’nde 3 ve Sakarya’da bir adet olmak üzere toplam 11 mağazayı daha hizmet halkasına eklemiş oldu. Böylece Adese, mağaza sayısını 131’e, hizmet verdiği şehir sayısını sekize çıkardı. Adese’nin daha önce 86 bin metrekare olan toplam satış alanı ise 103 bin metrekareye ulaştı.
Yüzde 25’lik büyüme
Adese AVM Genel Müdürü Ramazan Keser, 1994 ve 2001’de yaşanılan iki ekonomik krizden de büyüyerek ve tecrübe kazanarak çıktıklarını hatırlatarak 2009 yılında, seçilen büyüme tipiyle gerçekleştirilen atılımlardan ilkini uyguladıklarını kaydetti. Keser, “Ekonominin önemli bir ayağını oluşturan ve yabancı sermayenin her geçen gün biraz daha müdahil olduğu perakende sektöründe, ürettiği katma değeri doğduğu coğrafya ile paylaşan ve Türkiye’ye özgü küresel perakende markası geliştirme vizyonumuzla, çeşitli illerimizden gelen talepleri değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.
Satın alma sonrası oluşan yeni rakamlar hakkında da bilgi veren Keser, Marmara Bölgesi’ndeki faaliyet ağırlıklarını arttırarak, toplamda yaklaşık yüzde 25’lik bir büyüme kaydedildiğini söyledi. Keser, “2007 yıl sonunda Adese, 69 mağazası bulunan Mercek ile birleşmiş ve gerekli kurumsal dönüşüm çalışmaları kısa bir sürede ve hizmette aksama yaşanmadan tamamlanmıştı. Bu konudaki tecrübemiz, yeni mağazalarımızda yapmayı planladığımız standardizasyon ve revizyon çalışmalarında da bize yardımcı olacaktır” dedi.
2009’da Adese
Adese, ekonomik krize rağmen, geçtiğimiz günlerde iki yeni açılış gerçekleştirdi. İlk olarak Konya’da faaliyet gösteren ve 760 metrekare satış alanına sahip bir mağazayı hizmet halkasına ekleyen Adese, Konya Beyşehir’de de 540 metrekarelik bir mağazanın açılışını yapmıştı.
Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER