Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Ankara’dan doğan Ayakkabı Dünyası, 35 mağazaya ulaştı

Editör
fatih_akbacakoglu
Abone Ol:

Yıllık ayakkabı satışı milyonlarca çifti bulan Ayakkabı Dünyası’nın toplam 35 mağazası bulunuyor.

Ayakkabıcılık Akbacakoğlu ailesinin baba mesleğimi. 1923’ten beri ayakkabı işinde olan, ayakkabıcılık yapan, ayakkabıya aşık bir ailenin 4. kuşak temsilcisi olduğunu söyleyen Ayakkabı Dünyası Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Akbacakoğlu, “Eğitim gördüğüm ve çok küçük olduğum dönemlerde bile mağazamızda birebir çalıştım. Hem de her aşamasında. Bu işi öğrenmeyi çok istiyordum. Babam bu anlamda bana hiç ayrıcalık yapmadı. Ama her kademede çalışmış olmak ve tabii ki bu deneyimlerin üzerine vizyon katmak beni bugünlere getirdi. Dedemden ve babamdan çok şey öğrendim. Onlar birçok ilki gerçekleştirdi. Çok daha fazla ilke imza atabilmek ve bundan sonrasında Ayakkabı Dünyası’nı daha iyi yerlere taşıyabilmek adına ekibimle beraber daha çok çalışıyoruz. Ayakkabı Dünyası olarak ismimizi karşılayacak şekilde sezonun tüm ayakkabı modasını, her ihtiyaca uygun ve her gruptan ayakkabıyı müşterimize sunmaya çalışıyoruz. Kendi markalarımızın özel koleksiyonlarının yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın seçkin markalarını tüketiciye kalite garantisiyle, erişilebilir ve gerçek fiyatlarla sunuyoruz. Sürekli yenilenen ve her sezon mağazalarımızda satışa sunulan 100’e yakın markanın erkek koleksiyonlarına sahibiz” dedikten sonra hedeflerini şöyle açıkladı:

“Ayakkabı Dünyası, Ankara doğumlu ulusal bir marka. Bugün Türkiye’nin pek çok ilinde mağazamız var. Büyük metrekare mağaza konseptinde olduğumuz ve aynı zamanda markamıza yakışır bir şekilde ilerlemeyi tercih ettiğimiz için ağır ama sağlam adımlarla yaygınlaşıyoruz. Mağaza açarken eskisinden çok daha fazla süzgeçten geçiriyoruz. Büyük şehirlerde yoğunlaştık ve yoğunlaşmaya devam edeceğiz. Ancak Anadolu insanı da bu markaları bekliyor. Anadolu’nun pek çok ilinde hem kendi mağazalarımızı açıyor, hem de bayilerimize yenilerini ekliyoruz. 2011 yılında yatırımlarımız artarak devam edecek.”

ayakkabi_dunyasiMüşterilerine sundukları en önemli fırsatları hiçbir yerde bulamayacakları özel ürünler dahil, çok geniş bir ürün gamını, piyasada yer alan aynı kalitedeki ürünleri daha uygun bir fiyata sunduklarını kaydeden Akbacakoğlu, “Burada altını çizmek istediğim şey kaliteden ödün vermeden daha iyi bir fiyat politikası izliyor olmamızdır. Ödeme koşulları konusunda da, sürekli taksit kampanyaları, nakit ödeme indirimleri, sezon indirimleri ve özel kampanyalarla müşterimizi destekliyoruz. Ayakkabı Dünyası müşterisi bize olan sadakatini ve duyduğu güveni sanal mağazamızı kullanarak da gösteriyor. Müşterilerimize internet alışverişlerine özel indirim, sürekli yenilenen kampanya ve özel ürün gamıyla,  evlerine ücretsiz hizmet sunuyoruz. Bazı kartlara vade farksız 10 taksit yapıyor, havalenin yanı sıra kapıda ödeme kolaylığı da sunuyoruz” dedi.

Yabancı ortak veya halka açılma planları

Bir dönem yabancı ortaklık için görüşmeleri olduğunu ve belirli aşamalara gelindiğini ancak doğru zaman olmadığını düşünerek vazgeçtiklerini ifade eden Akbacakoğlu, şu anda halka açılma ihtiyacının olmadığını vurguladı.

Yıllık ayakkabı satışı milyonlarca çifti bulan Ayakkabı Dünyası’nın  toplam 35 mağazası bulunuyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO: Nihai hedefimiz BTM’den bir Turcorn çıkarmak

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından girişimciliğin desteklenmesi amacıyla kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), beşinci yaşını verdiği iftarla kutladı. İTO ve BTM Başkanı Şekib Avdagiç ile BTM Mütevelli Heyeti’nin de katıldığı iftarda girişimciler, yatırımcılar, mentorlar başta olmak üzere tüm ekosistem yer aldı. Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde, BTM’nin beş yıl içinde kat ettiği yol kısa bir film olarak katılımcılarla paylaşıldı.

İftarda konuşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Dünyada bir ticaret odası tarafından kurulan ilk start-up merkezi olma özelliği taşıyan BTM beş yaşına girdi. BTM bu beş yıl içinde sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin startup üssü oldu ve dünyanın sayılı merkezleri arasında yer aldı. Yine bu sürede Türkiye de, küresel anlamda önemli bir girişimcilik merkezi kimliği kazanıp, global bir oyuncu çıkarmayı da başardı” dedi.

“Büyük bir memnuniyetle ifade edeyim ki, az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Kuşkusuz bu işlerin en büyüğü de Türk girişimciliğine ve yatırım kültürüne ‘bilginin ticarileştirilme fikrini’, bir daha çıkmamak üzere sokmak olmuştur” diyen Avdagiç, “BTM, yatırımcılık konusunda da ciddi farkındalıklar oluşturdu. Yatırımcı Hızlandırma Platformu programını devreye sokarak, başarılı iş insanlarımız start-uplara ve yeni nesil girişimcilere olan bakış açılarını değiştirdi. BTM olarak, 2021’de 172 yatırım eşleştirmesi gerçekleştirdik. Nihai hedefimiz ise 2022’de BTM’den bir Unicorn yani bizim tabirimizle bir Turcorn çıkmasını sağlamak” dedi.

Avdagiç şöyle devam etti: “Burada bir kez daha ifade etmek isterim ki, İTO yönetimi olarak biz BTM’nin bu hedeflerine ulaşması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. 2018’den 2022’ye kadar yaptıklarımız, bundan sonraki dönemde de yapacaklarımızın teminatıdır. Nasıl ki, 300 metrekarelik bir binada başlayan BTM hizmetlerini, hayalleriyle orantılı yeni mekanlarda sürdürmesini sağladıysak, şimdi de küresel hedefleriyle uyumlu yeni mekanlara sahip olmasını sağlayacağız. Yeni dönemde İTO binamızın yanında inşa edeceğimiz modern merkezimiz, Türkiye’nin yenilikçilik, girişimcilik ve start-up üssü haline gelecek… Böylece BTM’nin fiziki büyüklüğünü de 20 bin metrekareye taşıyacağız.”

Avdagiç, “Biz küreselleşen dünyada, fiziksel salgınların da, iktisadi hastalıkların da ülke ekonomilerini nasıl derinden etkileyip hallaç pamuğu gibi savurduğunu gördük. Yine gördük ki, salgın hastalıkların bize bulaşmaması için nasıl ‘aşı, maske ve mesafe’ gibi tedbirler alıyorsak, iktisadi hastalıklar içinde koruyucu tedbirler almalıyız. Biz inanıyoruz ki, bizi bulaşıcı iktisadi hastalıklardan koruyacak olan BTM gibi kalkanlarımızdır. BTM ve girişimci ekosistemimiz, bizim küresel ekonomik salgınlara karşı koruyucu aşılarımızdır” dedi.

BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı da yaptığı konuşmada, “Hem ulusal hem de uluslararası alanlarda ülkemizi başarıyla temsil eden BTM, bu başarısını kıtalararası platformlara taşıyarak Amerika, Mozambik ve Güney Afrika gibi birçok ülkede girişimcilik ekosistemiyle ilgili programların içinde yürütücü olarak yer aldı. Kısa bir süre önce ‘Yılın Yatırım Platformu Ödülü’nü de alan BTM, beş yıllık süreçte almış olduğu ödüllerle hem girişimcilere hem de yatırımcılara yönelik gerçekleştirdiği hizmetlerden tam not almayı başardı. Tabi bu anlamda kıymetli desteklerinden dolayı İTO’ya, değerli yöneticilerimize, bu yolda birlikte yürüdüğümüz paydaşlarımıza, iş ortaklarımıza, girişimcilerimize ve tüm BTM çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu başarıların katlanarak devam etmesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER