Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Bal üreticileri marketleri RK’ya şikayet edecek

Editör
bal_uretimi_200
Abone Ol:

Kendilerinden kilosu 4-5 liraya alınan balın marketlerde 17 liraya satılması üreticilerin sabrını taşırdı. Türkiye Arıcılar Birliği (TAB), tüketicileri kandıran fahiş fiyatı Rekabet Kurulu’na götürecek.

TAB Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Yılmaz, bal fiyatında ve ihracatında büyük oyunlar döndüğünü söyledi. Yılmaz, aracılar ve tüccarların kendilerinden kilosu 4-5 liraya aldıkları balın market raflarında 17 liradan başlayan fiyatlardan satıldığını belirterek, tüketicilerin açık açık kandırıldığını kaydetti. Bu duruma daha fazla seyirci kalamayacaklarını ve marketlerde satılan bal fiyatını Rekabet Kurulu’na götüreceklerini ifade eden Yılmaz, “Başvurumuzu kısa sürede yapacağız. Tüketicinin kandırılmasına göz yummayacağız. Hem üreticimizin hem de tüketicimizin kazanması için her yasal yolu deneyeceğiz.” dedi.
Arıcılık Kayıt Sistemi’ne kayıtlı 40 bin profesyonel üretici bulunduğunu, 4 milyon kovanda yıllık 82 bin ton bal üretildiği bilgisini veren Yılmaz, Türkiye’nin, dünya çam balı üretiminde yüzde 80 paya sahip olduğunu dile getirdi. Yılmaz, bu yıl havanın yağışlı geçmesiyle birlikte çam balı üretiminin 2008 yılına göre yüzde 70 artışla 20 bin tona yaklaştığını ifade etti.

Kaynak: Milli Gazete

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER