Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Beğendik’te “Gümbür gümbür” bir ses

Editör
Abone Ol:

Ankara’da bir basın toplantısı düzenleyen Beğendik Mağaza İşletmeleri A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Hacı Beğendik, “Değişim Başlıyor” Sloganıyla başlattığı 2020 yılının hedeflerini açıkladı ve hedeflerini bugünden koydu. Bu amaçla çalışmalarına 2010 yılından başlayan Beğendik’in 2010 yılı için hedefleri ise Paris Modeli büyüme.

2010 yılı içerisinde 4 yaşam, 15 komşu konseptli mağaza olmak üzere 19 yeni mağaza açacak olan Beğendik, Ankara’da bulunan Kocatepe mağazasını da yenileyecek. Beğendik’in 2010 planları arasında cirosunu yüzde 50 artırarak 300 milyon TL’ye ulaşmak, çalışan sayısını yüzde 46 artırarak 2000 kişiye ulaşmak ve metrekaresini yüzde 35 artırarak toplam 71.307 metrekareye ulaşmak bulunuyor. Beğendik’in büyüme planında yerel market zincirlerinin satın alımı önemli yer kaplıyor.

Beğendik, 2020 yılının hedeflerini, Beğendik İcra Kurulu Başkanı Hacı Beğendik’in de katıldığı basın toplantısıyla açıkladı. 2020 yılında Beğendik’in Türkiye’nin üç büyük ulusal zincirinden biri olacağını belirten Hacı Beğendik “Bizler 2010 yılını planlarken 10 yıl ötesine gittik ve 2020 yılında Beğendik’i nerede görmek istediğimizin resmini çizdik, planlarımızı bu hedefe göre oluşturduk. Bizim 2020 için hedefimiz her yıl yüzde 50 fazla ciro yaparak 2020’de 10 milyar TL ciroya ulaşmak, 50 bin kişiye istihdam sağlamak” dedi. Büyüme stratejilerinde yerel marketleri satın almanın önemli bir rolü olduğunu belirten Hacı Beğendik sözlerine “Büyümek ve 2020 hedeflerimize ulaşmak adına satın almalar çok önemli. 2020 yılına kadar hedeflediğimiz illerde belirlediğimiz yerel market zincirlerini alarak Beğendik hizmet kalitesini sunacağız. Hedefimiz 2020 yılında Türkiye’nin üç büyük ulusal zincirinden biri olmak. Hedefimiz ülke sınırlarıyla da kalmıyor, 2020 için diğer bir hedefimiz dünyada ilk 100 perakende zinciri içerisinde yer almak” diye devam etti.

Paris modeli ile büyüyecek

Sektör ortalamasının yüzde 6 olmasına rağmen, 2009 yılını bir önceki yıla oranla yüzde 8,3 büyüme ile kapatan Beğendik, 2020 hedeflerinin başlangıcı olan 2010 yılı için “Paris Modeli” büyüme öngörüyor. Yani merkezi olan Ankara’nın yakın illerinden başlayarak Türkiye geneline yayılma politikası güdüyor. Beğendik bu bağlamda, 2010 yılında Ankara ve Kayseri’de ikişer olmak üzere 4 yeni “Yaşam” mağazası, 9’u Ankara’da, 6’sı Kayseri’de olmak üzere 15 yeni “Komşu” mağazası açacak. Bunun yanı sıra, Ankara Kocatepe Mağazası kapanmadan tadilata girerek, perakende sektörüne yeni bir bakış açısı sunacak ve bünyesine yeni konseptler ekleyecek.Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER