Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Bu kadarına da pes doğrusu!

Editör
Abone Ol:

Sahtecilik, maalesef dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir sorun. İş dünyası,  yıllardır Çin’den gelen taklit ürünlerle savaşıyor. E-postamıza gelen bir haber karşısında şaşkınlığımız gizleyemedik. İstanbul’un önemli market zincirlerinden Özlem’in de benzerleri çoğalmaya başlamış. Üstelik logo ve insertler de aynı. Özlem İç ve Dış Ticaret Yönetim Kurulu Üyesi Turan Tırsi, konu hakkında şunları söylüyor:

“Sahtekarlığın kol gezdiği ülkemizde, geçen bir gün yok ki sürprizlerle karsılaşmayalım. Devlet her önüne gelene yapmak istediği her işi yaptırırsa, yapanlar da ne yaptıklarını bilmezler tabi ki. Ne eğitim, ne bilgi, ne beceri, hiç bir şey sorulmadan adamlar bir anda ‘iş adamı’ oluveriyorlar bu fırsatlar ülkesinde.”

İnsertlere bakınca şaşkınlığını gizleyemediğini ifade eden Tırsi, “Bakınca şaşırmayın, çünkü ben de şaşırdım. Kendisi ile konuşan avukatıma verdiği cevap ise çok daha komik: Özlem kızının ismiymiş. Bu inserti basan firma da en az yaptıran kadar suçludur. Yapılması gerekenler elbette yapılıyor. Sonuna kadar da takip edilecek. 3. şubesini açan bu marketçiye ne yazık ki resmi makamlardan hiç kimse ‘yanlış yapıyorsun’ diye uyarıda bulunmuyor. Her şeyi bizim şirketimize benzeyen fakat karakter ve dürüstlüğü benzemeyen bu firmanın; şirketimiz Özlem İç Ve Dış Tic. LTD ŞTİ ile hiç bir alakası yoktur. Bizi taklit eden bu şirket hakkında gerekli hukuki süreç başlatılmıştır. Söz konusu şirketin bizimle hiç bir ilgi ve alakası olmadığını bildiriyorum” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER