Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Destek çığ gibi büyüyor

Editör
Abone Ol:

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na tedarikçilerden ve perakendecilerden çığ gibi destek yağıyor.

Kilikya, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan ‘Enflasyonla Top yekün Mücadele Programı’nı Kilikya markalı seçili ürünlerde indirim yaparak bizde varız diyor. Kilikya Şalgam, Kilikya %100 Nar Ekşisi, Kilikya Nar Ekşili Sos , Kilikya Soya Sosu, Kilikya Acı Biber Sosu, Kilikya Limon Sosu kategorilerinde seçili ürünlerde yılsonuna kadar indirim yaparak destek verilecek.

Bir destek de Adese’den geldi

Adese, yılsonuna kadar 7 şehirdeki tüm mağazalarında geçerli olacak şekilde 100 farklı üründe en az yüzde 10 indirim yapma kararı aldı.

Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na mağazalarındaki 100 farklı üründe en az yüzde 10 indirim yaparak destek vereceklerini ifade eden Adese Genel Müdürü Ahmet Özkürkçüler, “Adese olarak, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nı destekliyor, geçmişte defalarca başardığımız gibi, bu süreci de birlik ve beraberlik anlayışı içinde hareket ederek yeniden geride bırakacağımıza yürekten inanıyoruz. Bu inançtan hareketle, biz de Adese olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek 7 şehirdeki tüm mağazalarımızda başta Mercek, Restore ve Gabol gibi özgün markalarımız, meyve-sebze, et ve et ürünleri, şarküteri ve unlu mamuller gibi taze ürün grupları olmak üzere diğer tüm ürün gruplarında 100 farklı üründe yıl sonuna kadar en az yüzde 10 indirim uygulayacağımızı, bugün olduğu gibi bundan sonra da her türlü ekonomik mücadelede devletimizin atacağı adımları destekleyeceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız” dedi.

Reis Gıda’nın ‘Sabit Fiyat’ uygulaması devam ediyor

isilay reis yorgunReis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun, “Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınmasına katkı sağlamak, içinde bulunduğu duruma çözüm oluşturabilmek ve enflasyonun yükselişini engellemek amacıyla Ağustos ayında ‘Sabit Fiyat’ uygulaması başlattık. Gıda hammadde, ürün giriş, işletme ve ambalaj maliyetlerindeki artışa rağmen ‘Sabit Fiyat’ uygulamamızı devam ettirdik. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Enflasyon İle Topyekün Mücadele Programı’ kapsamında milli dayanışma için Metro, Carrefour gibi uluslararası firmaların yanında File, Happy Center, Hanif Pehlivanoğlu, Özdilek, Çetinkaya, Onur Grup gibi ulusal firmalarımıza ürünlerimizin satışında gereken indirimi yapacağımızı belirtiriz” dedi.

Üçler’den bugünden itibaren 50 üründe 3 ay en az%10 indirim

ucler size yeterÜçler Marketler Zinciri, hükümetin Enflasyonla Mücadeleye programına tam destek veriyor. Yetkililer, “Üçler Süpermarket olarak ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı günleri birlikte aşmak, artan enflasyon yükünü hafifletmek ve müşterinin alım gücünü korumak amacıyla ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ seferberliğinde çözümün bir parçası olmayı sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Rutin yaptığımız indirim aktivitelerine ilaveten 15 Ekim 2018 Pazartesi günü itibariyle belirlediğimiz 50 üründe 3 ay boyunca en az %10’luk indirimlerle sürece katkı sağlayacağız. Ekonomik ve toplumsal kalkınmayı yeniden sağlayarak bu sürecin de üstesinden geleceğimize yürekten inanıyoruz. Biz Birlikte güçlüyüz” dediler.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER