Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

DiaSA, 3 yıl içinde mağaza sayısını iki katına çıkararak satışlarını yüzde 120 artırmayı planlıyor

Editör
diasa_200
Abone Ol:

DiaSA, 10’uncu yılında yatırım atağına kalkıyor. Sabancı Holding Perakende Grubu Başkanı Haluk Dinçer, Sabancı grubu olarak perakendeyi en önemli büyüme alanlarından biri olarak belirlediklerini söyledi.

Bu anlamda DiaSA olarak önümüzdeki 3 yıl için bir hedef belirlediklerini ifade eden Dinçer, “2012 yılına kadar 140 milyon lira yatırım yaparak mağaza sayımızı iki katına çıkaracağız. Bu dönemde satışlarımız ise yüzde 120 oranında artacak” dedi.
Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış toplam 22 şehirde, 680 markete ulaştıklarını, 10 senede toplam 2 bin 800 kişiye istihdam sağladıklarını belirten Dinçer, şöyle devam etti: “Kriz döneminde bile 20 milyon lira yatırım yaptık. Gelecek yıl için çok daha iyimser planlar yapıyoruz. Ülkemize, gelişen ekonomimize güvenimiz sonsuz. Gelecek yıllarda istihdamımız, yatırımlarımız katlanarak büyüyecek” 10’uncu yılda 700 mağazada 700 indirim sloganıyla yeni bir kampanya başlattıklarını söyleyen Dinçer,, “Bu kapsamda tüketicilere yüzde 35’e varan indirimler sunuyoruz” diye konuştu.

YABANCI YATIRIMCI DÖNEBİLİR
Dia Grup Üst Yöneticisi Ricardo Curras, Türkiye’nin küresel krizden çok kuvvetli bir şekilde çıkacağına inandıklarını söyleyerek, “Sizi temin ederim son yıllardaki Türkiye gerçeğini görmekte olan yabancılar bu muhteşem ülkeye tekrar gelebilirler” dedi. Türkiye’nin, yeniden en çok gelişmekte olan ülkelerden biri olacağını ifade eden Curras, şöyle devam etti: “Dia buna kayıtsız kalmak istememektedir. Sizi temin ederim ki bu gelişimden faydalanmak için biz burada olacağız”

MAĞAZA SAYISINDA HEDEF İKİNCİLİK

diasa3_200Dia Grup Üst Yöneticisi Ricardo Curras, Dia Grup olarak 8 ülkede 6 bin 252 mağaza ve 52 binin üzerinde çalışanla faaliyetlerini yürüttüklerini belirterek, 2008 yılında 10,5 milyar euro satış geliri elde ederken, 458 milyon euroluk yatırım yaptıklarını söyledi.
Dia’nın var olduğu tüm ülkeler arasında Türkiye’nin, mağaza sıralamasında üçüncü, franchise sıralamasında ikinci sırada yer aldığını vurgulayan Curras, “Önümüzdeki 3 yıl içinde Türkiye, Dia evreni içinde mağaza sayısı açısından ikinci olacaktır.
Dia Türkiye’nin faaliyetleri bizim için çok önemli ve en önemli gelişim noktalarımızdan biri olacak. Dia Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda birinci franchise ülkesi olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER