Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

KOSGEB’in Yeni Kredi Destek Paketleri İçin Başvurular Başladı

Editör
bendevipalandoken_200
Abone Ol:

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelere sağlanan iki ayrı destek programı için başvuruların başladığını bildirerek esnaf ve sanatkarları bu özel imkanlardan yararlanmaya davet etti.

Destek programlarından ilkinin bölgesel bir program olduğunu belirten Palandöken; KOSGEB tarafından, GAP Eylem Planında yer alan bir faaliyet olarak başlatılan GAP Bölgesi Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programından GAP kapsamına giren, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak illerinde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerin yararlanabileceğini vurguladı. Palandöken KOSGEB desteklerinde başvuru sırasına göre kredi tahsisi yapıldığından programa başvurmak isteyen esnaf ve sanatkarları öncelikle KOSGEB veri tabanına kaydolmak için gerekli işlemleri yapmaya çağırdı.

İkinci destek programının sel felaketi başta olmak üzere ülkemizde yaşanan doğal afetler nedeniyle iş yerleri zarar gören, faaliyetleri aksayan küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik olara hazırlanan “Acil Destek Kredisi” programı olduğunu açıklayan Bendevi Palandöken, yine bu programda da kredi tahsisinin başvuru sırasına göre yapılacağını özellikle vurguladı ve KOSGEB veri tabanına halen kaydolmayan esnaf ve sanatkarları bir an önce bu kayıt işlemini yapmaya çağırdı. Bendevi Palandöken, işletme başına üst limitin azami 100.000 TL olarak belirlendiği Acil Destek Kredisi Programından, 2009 yılında Türkiye’de yaşanan sel felaketi başta olmak üzere doğal afetlerden zarar gören ve faaliyetleri aksayan, bunu da ilgili resmi makamlardan belgeleyen ve KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olan işletmelerin faydalanabileceğini belirtti. 2009 yılı içinde ülkemizin hemen her yöresinde binlerce esnafın özellikle sel baskınları nedeniyle çok sıkıntılı günler geçirdiğini söyleyen Palandöken bu destek programı ile, zarara uğrayan esnafın bir nebze de olsa yaralarının sarılmasını umduğunu açıkladı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER