Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Dünyanın en büyük moda patronları İstanbul’a gelecek

Editör
paola_zegna
Abone Ol:

İlk kez İstanbul’da aynı çatı altında buluşacak olan Ermenegildo Zegna CEO’su Paolo Zegna ile Loro Piana CEO’su Pier Luigi Loro Piana birikimlerini Türk moda endüstrisinin temsilcileriyle paylaşacaklar

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’de bir ilke imza atarak dünyanın en büyük markalarının tepe yöneticilerini 4. İstanbul Moda Hazır Giyim Konferansı’nda bir araya getiriyor.

TGSD Başkanı Cem Negrin, 5-6 Mayıs 2011 tarihleri arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak konferansa dünyanın en büyük moda marklarından Ermenegildo Zegna ile Loro Piana’nın CEO’larının konuşmacı olarak katılacağını vurguladı. Böylesine önemli isimlerin ilk kez İstanbul’da aynı çatı altında buluşacaklarına dikkat çeken Negrin, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki konferansa binin üzerinde sektör temsilcisinin katımını beklediklerini söyledi.

Burbery’nin ceo’sunu da bekliyoruz

Hazır giyim ve moda sektörü kadar, zirveye giden yolun sırlarını öğrenmek isteyen tüm kesimlerin konferansta yer alması gerektiğine işaret eden Negrin, şöyle devam etti:

5-6 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceğimiz konferansa İtalyan dünya markası Ermenegildo Zegna’nın CEO’su Paolo Zegn ile Loro Piana’nın CEO’su Pier Luigi Loro Piana ana konuşmacı olarak konferansımıza katılacaklar. Öte yandan son yıllarda büyük bir çıkış yakalayan Burbery’in CEO’su Angela Ahrendts ile de iletişim içindeyiz. Angela Ahrendts da büyük bir olasılıkla konferansımızda yer alacak. Böylesine önemli isimlerin katıldığı bir etkinlikten Türkiye’nin en çok verimi almasını arzu ediyoruz. Çünkü bu isimleri aynı zaman ve mekânda bir daha yan yana getirmek, birikim ve düşüncelerini dinlemek mümkün olmayabilir.”

loro_pianaAlım grupları ve tedarikçiler 2500 görüşme yapacak

TGSD Başkanı Cem Negrin, konferansın ikinci kısmı olan B2B görüşmelerinde yerli ve yabancı alım gruplarıyla tedarikçileri buluşturacaklarını belirterek, geçen yıl 1000 olan görüşme sayısını bu yıl 2 bin 500’e çıkarmayı amaçladıklarını vurguladı. Bu görüşmelerin üretime, istihdama ve ihracata ciddi katkı sağladığına değinen Negrin, konferansa Almanya, Amerika, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Fas, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İtalya, Mısır, Norveç, Türkmenistan, Ürdün, Venezuella gibi ülkelerden alım heyetlerinin geleceğini belirtti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER