Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Ekonomi gazetecileri Bülent Abisini kaybetti

Editör
Abone Ol:

Ekonomi basınını duayeni, meslektaşlar arasındaki dayanışmanın sembol ismi Bülent Yardımcı’yı kaybettik.

Türkiye’nin ilk ekonomi gazetecilerinden olan ve yaşamının sonuna kadar ekonomi gazeteciliğinin yıldız isimlerinden biri olmayı sürdüren Bülent Yardımcı ekonomi basınını kalbinde yaşamaya devam edecek. Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin kuruluşuna da büyük emek veren Yardımcı, son genel kurulda Divan Başkanlığı görevini yapmıştı. Tarım ve perakende konusunda uzman gazetecilik yapan Bülent Yardımcı, ekonomi gazeteciliğinin ihtisaslaşması konusunu büyük önem vermiş ve bu konudaki çalışmaları desteklemiştir.

Güneş Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği ve müdürlüğü, Barometre Gazetesi’nde yazarlık yapan; Türkiye’nin ilk perakende sektör dergisi olan Bakkal-Market Dergisi’ni hazırlayan, uzun yıllardır Milliyet Gazetesi’nden ekonomi yazarlığı yapan Bülent Yardımcı, 8 ay önce kalp kriz geçirmişti. Yardımcı’nın ani ölümü, meslektaşlarımızı üzüntüye boğdu. Hastalığına rağmen gazetecilik yapmaya devam eden Yardımcı, Milliyet Gazetesi’ne yazılarıyla renk katıyordu. Ölümünden önce de röportaj yapmaya giden Yardımcı, burada fenalaşarak hastaneye kaldırılmıştı.

Bülent Yardımcı, sektördeki ilk günkü amatör ruhunu kaybetmeyen, genç muhabirlerden hiç geri kalmayan bir tempoda çalışır, ne zaman tarım, gıda ve perakende ile ilgili bir gelişme olsa ilk O’ndan duyardık. Kalp krizi geçirdiğinde görevinin başındaydı, sonraki süreçte, hasta yatağında, yoğun bakımdan çıktığı ilk saatlerde bile haberci heyecanını hiç kaybetmeyen bir yapıya sahipti. Genç muhabirlere sürekli haberler önerir, onların gelişmesine katkıda bulunmayı büyük önem gösterirdi.

Bülent Yardımcı meslek örgütlerine de büyük önem veren bir kişiydi. Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin kurulmasına öncülük etmiş, derneğin genel kurullarında Divan Başkanı olarak görev almıştı. Yardımcı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin faaliyetlerine her zaman destek vermişti.

1945 İzmit doğumlu olan Bülent Yardımcı, evli ve bir çocuk babasıydı. Yardımcı’nın cenazesi Eyüp Sultan Mezarlığı’na kaldırıldı. Sektörün ve meslekdaşlarımızın başı sağolsun.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER