Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Groseri, ‘diyaloga’ yatırımla büyüyor

Editör
levent_ugurses_200
Abone Ol:

Levent Uğurses, “Organize perakende Türkiye’de daha yokken bu işleri büyük beceri ile yapan bakkal amcalarımızın müşterileri ile sağladığı sıcak temas ve hizmeti, değişen dünya şartlarına göre devam ettiriyoruz” dedi.

Gıda perakendeciliği sektöründe hızla ilerleme kaydeden ve bugün Adana ile Mersin’deki zincir mağazalarıyla büyümesini sürdüren Groseri’nin rakiplerinden farkı, diyaloga yatırım yapması. Aktif büyüklüğüne karşın CRM programı ile müşterileriyle çok ciddi bir bağ kurmayı başaran Groseri, bu bağı güçlü kılabilmek için de diyaloga sürekli yatırım yapıyor. Groseri Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses, sektördeki geçmişi 1989 yıllına dayanan ve bugün kendisi ile birlikte M. Ali Önür ve Ersin Özdemir’den oluşan 3 ortaklı yapısıyla toplam 101 aktif kasa büyüklüğüne erişen Groseri’nin farkını ve gücünü, müşterileriyle süregelen diyalogdan aldığım söyledi. Uğurses, “Müşteri bağı bizde çok güçlü. Bu bağı daha da sağlamlaştırmak için çalışanlarımızın müşterilerimizle kontrollü bir şekilde diyalog sağlamasına özen gösteriyoruz” diye konuştu.
Sosyal içerikli kampanyalar düzenlediklerini, bu kapsamda gelenekselleşmiş çeşitli etkinliklerinin olduğunu belirten Uğurses, “Temel pazarlama stratejimizin dayanak noktası; organize perakende Türkiye’de daha yokken bu işleri büyük beceri ile yapan bakkal amcalarımızın müşterileri ile sağladığı sıcak temas ve hizmeti, değişen dünya şartlan ve beklentilere uygun olarak organize perakendecilik alannında devam ettirmek oldu. Teknolojik altyapıya ciddi yatırım yapıp, CRM’i kullanarak binlerce müşterimizle benzer teması sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Müşterilerinin özel günlerini paylaşıyorlar

Bugüne kadar sosyal içerikli çok sayıda etkinlik gerçekleştirdiklerini bildiren Uğurses, bu etkinleri arasında yaklaşık 10 yıldır devam eden başarılı öğrencileri ödüllendirme ve burs kampanyalarının, meslek günleri indirimlerinin, sağlık günleri konferanslarının olduğunu kaydederek, “Groseri yaz okulu projemiz, Groseri yemek kursları, Devlet Tiyatrosu bilet hediyelerimiz, kasada çalan zille gelen hediyeler, Groseri yılın annesini anneler günü seçmemiz, hastanelerde o gün tüm doğum yapanları hediyelerle ziyaretimiz, babalar günü tavla yarışmaları, sevgililer günü balomuz, iftar davetlerimiz, yılbaşında her yıl bin evi noel baba kılığında ziyaret ederek hediye verme, aşure, sıkma, sucuk ekmek günlerimiz, yaz tekne turlarımız, doğum gününde indirimler, hamile bayanlara indirimler, eşofmanla gelenlere indirimler gibi etkinliklerimiz ilk akla gelenler” dedi. Groseri’yi farklı kılan bir diğer önemli yapının taze ürünler sunmak olduğunu belirten Uğurses, “Bölge halkının nabzını yoklayarak yoğunlaştığımız sosyal içerikli kampanya dinamiğimiz ve çalışanımızın hizmet kalitesinin dışında taze ürünlerde, özellikle et, sebze-meyve, şarküteri ürünlerinde gösterdiğimiz hassasiyetimiz ve operasyonel başarımız, bizi farklı kılan bir diğer önemli unsur” dedi.

101 aktif kasa, 15 mağaza

Groseri’nin 10’u Adana, 4’ü Mersin ve 1’i Ceyhan’da olmak üzere toplam 15 mağaza sayısına ulaştığı bilgisini veren Levent Uğurses, yılı 180 milyon TL ciroyla kapatmayı planladıklarını söyledi. Yaklaşık 850 kişiye istihdam sağladıklarını da belirten Uğurses, “Şu anda 101 aktif kasa sayısı itibari ile Adana, Ceyhan ve Mersin’de en yaygın ve en büyük şirket durumundayız” diye konuştu.
Levent Uğurses, şunları kaydetti: “Merkez depo ve lojistik tesisimizin birinci etap projesi devreye girdi. Önümüzdeki yıl ikinci etap proje ile et, sebze-meyve, şarküteri hazırlama, paketleme, soğuk odalar ile fırın, sucuk üretim ve araç bakım birimlerimizi aynı çatı altında toplayacağız. Ayrıca, sebze meyve dalında faaliyet gösteren diğer şirketimiz ‘Meseri’ yem kadrosu ile resmen operasyona başladı. Bunlarla meşgul olurken, durmadık ve yeni projelerde de hız aldık. İki yeni mağaza anlaşması daha yaptık. 25 Eylül’de Mersin- Mezitli mağazamızın resmi açılışını yaptık. Daha sonrasında 2010 Ramazan ayında Adana-Türkmenbaşı mağazamızı açmak üzere inşaat çalışmalarına başladık. Bu mağazamız Adana’daki ilk apartman altı olmayan çatı tip projeli mağazamız olacak. 1999 yılında ‘2010’da yüz kasa hedefine ulaşacağız’ demiştik. Şu anda 4 ay öncesinden 101 kasa olduk. Yeni hedefimiz, 2030 yılında 250 kasaya ulaşmak.”

Hedef, gıda perakendeciliğinde Çukurova liderliği

Groseri olarak yatırımlarına hızla devam edeceklerini kaydeden Levent Uğurses, iyi bir lokasyon tespit etmeleri halinde 18 ayda bir mağaza açmaya devam edeceklerini açıkladı. Çukurova Bölgesi’nde gıda perakendeciliği alanında lider olmak istediklerine vurgu yapan Uğurses, şunları söyledi: “Adana, Mersin ve Ceyhan operasyonumuza ilave Tarsus, Hatay, İskenderun, Osmaniye, Kozan, Silifke, Erdemli gibi komşu yerleşimlere de açılmak istiyoruz. Sonrasında gelişen dinamikler bizi bölge dışına taşırsa önceliğimiz İstanbul’da olmaktır, ilerdeki en büyük hedefimiz de Paris ve Londra’da mağazalar açmaktır. İnandığım Türk lokal perakendeciler mutlaka bir gün Avrupa’da bu işi başaracaklardır. Biz olmasak da Türkiye’den mutlaka birileri becerecektir bu işi, çünkü insan kimyamız ve kültürümüzün bizlere verdiği tüm özellikler bu işi başarma şansımızı Avrupalı’dan daha yüksek hale getirmektedir.”

Kaynak: Dünya Gazetesi

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Atila Yenişen, Metro Orta Avrupa sorumlusu oldu

Editör

Yazar:

Metro Türkiye’de uzun yıllar görev aldıktan sonra yurt dışında Pakistan, İspanya ve Portekiz’de üst düzey görevlerde bulunan, Bulgaristan ve Çekya’da CEO’luk yapan Atila Yenişen, Metro Orta Avrupa sorumlusu oldu.

Yenişen, “Metro Çekya’nın CEO’su olarak hizmet etmek büyük bir onur ve ayrıcalıktı. Şirketimiz için net bir strateji ve yön belirledik. Çalışanlarımızın kendilerinin en iyisi olduğu bir bağlam ve kültür yaratmaya çalıştık. Müşterilerimizi işlerinde başarılı olmalarını sağlamak için güçlü içerik ve hizmetle durmaksızın destekledik. Her şeyden önce, Çekya toplumu için değer yaratmak üzere güvenilir bir iş ortağı olmak için çok çalıştık. Bize güvenen ve destek veren liderlerimiz, Yönetim kurulu arkadaşlarıma, Metro Çekya’nın büyük ekibine teşekkür ederim” dedi.

Orta Avrupa ülkelerinde toplam ciro yaklaşık 4.7mi ar Avro. Düsseldorf merkezli bir görev alan Yenişen, Prag’ta yaşayacak. Sorumlu olduğu ülkeler ise Metro Avusturya, Macaristan, Slovakya ile Mekro Polonya ve Çekya.

Devamını Oku

Genel Haberler

İsmar üyelerinden nostaljik buluşma

Editör

Yazar:

Türkiye perakende sektörüne 30 yıl öncesinde damgasını vuran İstanbul Marketler Birliği İSMAR’ın üyeleri geleneksel hale gelen yemekli toplantılarına bir yenisi daha ekleyerek 11 Kasım Cumartesi günü Ali Rıza Karadağ’ın ev sahipliğinde Florya Görkem Kilis Restorant’ta gerçekleşti.

Oldukça samimi ve sıcak bir ortamda geçen yemekli toplantıya ilginin de çok yoğun olduğu görüldü. İçlerinde önemli iş adamlarının da olduğu gruptan yeni bir ticari birliktelik çıkar mı bilinmez ama bu örnek dostluğun daha uzun yıllar devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Organizasyonda emeği geçen ortaklardan birinin verdiği bilgiye göre bundan sonraki toplantılarda ekonomi, sosyal ve kültürel alanlarda gerek İsmar topluluğundan gerekse misafir konuklardan oluşacak söyleşi ve sohbetlerle daha da renkleneceği ifade ediliyor.

Katılımcılar:

Ayaktakiler: Fırat Karadağ, Murat Karadağ, Hasan Yalçın, Cemal Parlak, Besim Açıkgöz, Faik Karadağ, Orhan Toka, Muhsin Aslan, Metin Şakar, Ahmet Özdemir, Ünal Nayman, Nahit Kiler, Abdurrahman Kopuz, Kenan Şişeci, Şaban Ulu, Mustafa Kağan, Alirıza Şişeci, Mustafa Aslan.

Oturanlar: Mehmet Genç, Ahmet Hamdi Kanal, Halil Göktürk, Alirıza Karadağ, Metin Toka, Hüsnü Yazıcı, Fehmi Kale

Devamını Oku

Genel Haberler

Restorantlar, Michelin Yıldızı ile ödüllendirildi

Editör

Yazar:

Michelin, Michelin Rehberi İstanbul, İzmir, Bodrum’un yeni restoran seçkisini duyurmanın mutluluğunu yaşıyor. Michelin müfettişleri, 15’i İzmir’de ve 19’u Bodrum’da olmak üzere toplamda 111 restoranı rehberin yeni seçkisine dahil etti. İzmir’den 3, Bodrum’dan 2 restoran birer Michelin Yıldızı alırken, Bodrum’dan 2, İzmir’de 6 olmak üzere toplamda 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü.

İstanbul seçkisine yeni eklenen 25 restorandan 2’si birer Michelin Yıldızı alırken, 8 restoran Bib Gourmand ödülüne layık görüldü. Böylece İstanbul’da listeye restoran listesi 77’ye yükseldi.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada seçkiye dair bilgiler paylaşan Michelin Rehberi Uluslararası Direktörü Gwendal Poullennec, “Müfettişlerimiz bu yıl bir kez daha İstanbul mutfak seçkisinin cazibesine kapıldı. Karma kültüre sahip bir dünya şehri olan İstanbul, klasik Türk meyhanelerinden, son moda veya uluslararası restoranlara, aynı zamanda tam anlamıyla bir mutfak deneyimi sunan rahat restoranlara kadar oldukça zengin bir gastronomik panoramaya sahip. İkinci seçkiye bu yıl eklenen 2 yeni Michelin Yıldızı da dahil olmak üzere şehrin dört bir yanına yayılmış 24 yeni restoranın yer aldığı 2024 Seçkisi, aynı zamanda gelenekleriyle de gurur duyan cesur şefler neslinin yönlendirdiği gastronomi standartlarındaki yükselişi de gözler önüne seriyor” dedi.

Poullennec, İzmir ve Bodrum ile ilgili olaraksa, “Michelin Rehberi ailesine kayda değer derecede etkili bir şekilde giriş yapan İzmir ve Bodrum’da ekiplerimiz, bu iki bölgeyi birbirinden ayıran farklılıklardan özellikle çok etkilendi. Yerel kökler, bölgeye olan bağlılık ve yerel üreticilerle kurulan güçlü bağların, İzmir ve çevresinde seçkiye giren restoranların çoğunun paylaştığı ortak özellikler olduğunu söyleyebiliriz. Michelin Yeşil Yıldızı’nın bölgedeki üç restorana verilmesi, bu güçlü bağlılığı kanıtlıyor. Bodrum ise gastronomik açıdan bütünleyici bir konsept sunuyor: Sahilde lüks ve uluslararası mekanlar yer alırken, Bodrum’un merkezi özellikle pitoresk, erişmesi kolay, küçük ve bağımsız restoranlara ev sahipliği yapıyor” diye konuştu.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER