Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Halil İzlemek, Ekoroma ile sektöre Adana’dan döndü

Editör
Abone Ol:

Adana’da doğup, Mersin ve Hatay’da yaygınlaşarak Türkiye’nin en kuvvetli bölgesel market zincirlerinden biri haline gelen Yonca Marketçilik’e ait 18 mağazayı Migros’a satan Halil İzlemek, Ekoroma ile sektöre döndü.

15 bin 500 metrekarelik satış alanına sahip 3 ildeki 18 Yonca Marketi 2009 yılı başında Migros’a satan Halil İzlemek, “Ortaklık yapısı ve yönetimde yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı ulusal marka olma yolunda ilerleyen Yonca’yı maalesef satmak zorunda kaldık. Ancak tüketicilerimizden gelen yoğun talep ve baskılarla beraber, yaşadığımız duygusal anların üzerimizde yarattığı etki bu sektörde yeniden yapılanarak Yonca’nın üzerinde bir çizgiyle tüketicilerimizle çok kısa zamanda buluşmamızı sağladı” diyor.

ekorama2Yeni yapılanmada hemen hemen tüm kadrosunu eski yöneticiler ve elemanlarından oluşturan İzlemek, ortaklık yapısını da kendi aile bireylerinden oluşturarak daha aktif ve daha likitide olmayı hedefliyor. Geçmiş tecrübelerin ışığında mağaza dekorunu ve konforunu daha yukarı taşıyan Ekoroma Marketleri’nin ilk halkası Adana Reşatbey’de (800 metrekare) ikinci halkası Süleyman Demirel Bulvarı’nda (bin metrekare) açıldı. 15 Eylül’de Adana Turgut Özal Bulvarı’nda (2 bin metrekare) ve Mersin Mezitli’de (bin metrekare), 15 Ekim’de de Adana Alparslan Türkeş Bulvarı’nda (900 metrekare) ki şubelerini açmayı planlayan Ekoroma marketlerinin sahibi Halil İzlemek, “Fiyat yapımızı bulunduğumuz lokasyonda en cazip hale getirdik. Şu anda tüketicilerimizin bize getirebileceği bir eleştiri olmamakla beraber en ufak ekorama_halil_izlemekbir şikayeti ve endişeyi anında izole edecek yapıyı oluşturuyoruz” diyerek sınırsız müşteri memnuniyetini hedeflediklerine dikkat çekiyor.

Sektörde 21. yılını yaşayan İzlemek’in sektörün geleceği ile ilgili düşüncesi de şöyle: “Bana göre sektörümüz hala emekleme döneminde. Gelecekte sektördeki oyuncuların çok ciddi değişikliklere uğrayacağını ifade edebilirim. Yeni oyuncular, sektörün daha uzun soluklu hakimi olacaklardır“.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER