Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar güvenli ellerde

Editör
stanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Yıldız
Abone Ol:

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği seçimleri yapıldı.

Mevcut yönetimde Başkan Yardımcısı olarak yer alan Sübet Çiçek ve Simit Sarayı Kurucu Onursal Başkanı Haluk Okutur yarıştı.

Birlik kimliğine yakışır şekilde gerçekleştirilen seçimlerin kazananı Haluk Okutur ve yönetimi oldu.

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Yıldız seçimi değerlendirdi.

Yıldız, tarım ürünlerini işleyerek sattığımız sürece katma değerli ürün satmış oluruz. Daha güçlü bir ekonomi için Hubuat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri sektörüne çok sorumluluk düşüyor. Bildiğiniz üzere 2023 yılında 500 milyar Dolar ihracat hedefimiz var. Birliğimizin de 2023 hedefi 13,7 milyar Dolar. Seçmenimizin verdiği destekle 2022 yılına kadar görev süremiz var ve bu hedefin gerçekleşmesi için var gücümüzle çalışacağız. İhracatımız arttığı sürece sanayinin bacası tütecek, sanayide baca tüttüğü sürece evlerimizde ocaklarımız tütecek diyerek sözlerini sürdüren Yıldız; bizlere güvenerek destek olan seçmenimize teşekkür ediyoruz ancak bize oy veren veya vermeyen tüm üyelerimizin birliğiyiz dedi.

Birliklerin önemine değinen Yıldız, biz tarih boyunca birlik olarak kazanmış bir milletiz, bir olduğumuz sürece birlik olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur, tüm üyeleri bugün itibarı ile göreve gelen yönetimle bir olmaya davet ediyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

Her biri sektörün öncü isimlerinden oluşan Yönetim Kurulu yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından görevlerine başlayacaklar.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER