Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

İstanbul Perakendeciler Derneği, yurtdışına açılıyor

Editör
turan_ozbahceci_200
Abone Ol:

İstanbul perakendecileri, rotayı yurtdışına çevirdi. Yurtdışında mağaza açma yönünde çalışmalara başladıklarını belirten İstanbul Perakendeciler Demeği (PERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Turan Özbahçeci, üyelerinin ulusal pazardaki paylarını artırmak için mağaza açmaya hazırlandıklarının altını çizdi. Mağaza açılacak ülkelerin henüz netlik kazanmadığını ifade eden Özbahçeci, “Yurtdışı projesinin başarılı olacağını düşünüyoruz. Pazar araştırmalarımız sürüyor. Çünkü yurtdışında mağaza açmak isteyen birçok üyemiz söz konusu. Bizde PERDER olarak bütün çalışmaları destekliyoruz. Şu anda bazı ülkelere inceleme ekibi gönderdik. Sonuç belli olur olmaz paylaşacağız” dedi. Perakende sektöründe yerel zincirlerin ulusal pazardaki paylarını artırmak ve mağaza açmak için çalışmalarını hızlandırdığını söyleyen Özbahçeci, Türkiye’de yerel gücün etkisini koruduğunu söyledi. Özbahçeci, “Türkiye’de hâlâ yerel güç var. PERDER perakendenin sigortası. Bu potansiyeli yurtdışı pazarlarda mağaza açarak destekleyeceğiz” dedi. Özbahçeci, yurtdışı projesinin perakende sektörünün çatı örgütü olan Türkiye PerakendecilerFederasyonu’nu ile birlikte organize ettiklerini söyledi. Öte yandan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun geliştirdiği ‘Fayda AŞ’ projesinin giderek büyüdüğünü söyleyen Özbahçeci, “Fayda hareketi her geçen gün büyüyor. Türkiye’de ciddi bir gücüz” dedi. Fayda AŞ’nin 31 ilde şubeleri bulunan ve bölgelerinde güçlü 70 yerel market zinciri ile 73 ortağı tarafından geçen yılın eylül ayında kurulduğunu ifade eden Özbahçeci, “Fayda hareketi, geçen yıl 3.7 milyar dolar ciro yaptı. Yerel sermayeyi Fayda’ya dönüştürdük” dedi. PERDER’in, önemli markalara gıdadan tekstile, kişisel bakımdan temizliğe kadar 104 çeşit fason üretim yaptırdığını kaydeden Başkan Özbahçeci, “Bu ürünleri Türkiye genelinde 979 mağazada satıyoruz. Temzilikte Saff, gıdada Neffis, teksilde ise Motiff markamız var. Yeni marka ürün çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Aynca Perder’in Çaykur’la temas halinde olduğunu fayda_200da belirten Özbahçeci, “Çaykur’la çay, Kızılay ile soda üretmek için görüşmelerimiz sürüyor. Marmara Birlik ve TARİŞ ile görüşmek istiyoruz” dedi. Özbahçeci, Toprak Mahsulleri Ofisi’nden de (TMO) kırmızı mercimek ve pirinç adıklarını ve Trakya Birlik’e 4 ila 8 kilogramlık Biryağ ürettirdiklerini söyledi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Ramazan Ulu vefat etti

Editör

Yazar:

Yaklaşık bir ay önce beyin kanaması geçirip Samsun Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınan Ramazan Ulu dün hayata gözlerini yumdu.

Snowy marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER’in 5. ve 6. dönem başkanlığını da yapmıştı.

Retail Türkiye olarak merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Cenaze namazı ve mezarlık için Snowy Market Ulu Kardeşler tarafından bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Genel Haberler

PLAT üyeleri “Talks” etkinliğinde buluştu

Editör

Yazar:

21 Eylül günü Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk Dortluoğlu, Ülker CEO’su Mete Buyurgan gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan Özerol, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER