Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

‘Sektör, hak ettiği desteği alabilmeli’

Editör
mehmet_nane
Abone Ol:

Şimdiye kadar teşviksiz büyüme ve istihdam yaratma başarısı göstermiş organize perakende ve AVM sektörlerinin Türk ekonomisine yarattığı katkının göz ardı edilmemesi gerektiğini aktaran Mehmet T. Nane, öncelikli hedeflerinin sektörün hak ettiği desteği alması olduğunu vurguladı.

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkam Mehmet T. Nane, kayıtlı ekonomi ve kayıtlı istihdamın gelişmesi adına sektörlerinin büyük katkı yarattığını belirtti. Şimdiye kadar teşviksiz büyüme ve istihdam yaratma başarısı göstermiş organize perakende ve AVM sektörlerinin Türk ekonomisine yarattığı katlanın göz ardı edilmemesi gerektiğini aktaran Nane, organize perakende sektöründe istihdam edilen çalışanların özlük haklan korunurken, tedarikçi KOBİ’lerin iş yapma kalite ve standartları yükseldiği ve tüketici hakları açısından bilincin arttığını kaydetti. Nane, “Böylesi olumlu etkileri olan ekonominin barometresi durumundaki perakende sektörünün hak ettiği desteği almasını sağlamak öncelikli hedefimizi oluşturuyor” dedi.
Organize perakendede cironun 2009 yılı ilk sekiz ayı ile 2008 yılının aynı dönemi karşılaştırıldığında yüzde 5 büyüdüğünü açıklayan Nane, vergi indirimlerine rağmen gıda dışı organize perakende sektöründe sınırlı bir büyüme yaşanmasının dikkate değer bir konu olduğunu kaydetti. 2009 yılının ilk 8 ayı sonunda organize perakende sektörünün metrekare bazında yüzde 7 oranında artış sağladığını belirten Nane, “Organize perakende sektörü verimlilik konusunda toplamda geçen yıla göre geride seyretse de, aylık bazda ve 2008 yılı sonuna kıyasla toparlanma yaşadı” diye konuştu.
Sektörü yakından ilgilendiren AVM projelerinin planlanan şekilde devam ettiğini söyleyen Nane, 2010 yılı sonuna kadar 38’i Anadolu’da olmak üzere toplamda 73 yeni projenin bitirileceğinin mesajını verdi. Öte yandan perakende sektörünün uzun vadeli planlama ile yatırımlarını ve istihdam çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Nane, “2009 yılındaki ciro artış oranlarının yüzde 4-5 seviyelerinde gerçekleşeceğini ve bir önceki yıla göre artışta bir gerileme olacağını tahmin ediyoruz. Ama Türkiye negatif büyürken, 2009 yılını pozitif büyüme ile kapatacağımıza dair inancımız sektörün özverili çalışmalarının büyük ve çok önemli bir göstergesidir. Sektör karından feragat ederek bu noktaya geldi” yorumunu yaptı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

A101, 2023 ürünün fiyatlarını sabitledi

Editör

Yazar:

A101, Ocak ayı boyunca 2023 üründe fiyatları sabitleyeceği müjdesini tüketicilere duyurdu. 70.000’den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi ile A101, kampanya ile hem tüketicilerin alım gücünün korunmasına, hem de ülke ekonomisine destek olmaya devam edecek.

Yıl boyunca sürdürdüğü indirim kampanyalarına hız kesmeden devam eden A101, Ocak ayı sonuna kadar temel ihtiyaç ürünlerini de kapsayan tam 2023 üründe fiyat sabitlemesine gidecek.

Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip perakende zinciri A101, 2023 yılında devam ettireceği haftalık kampanyalarla da, kaliteli ürünleri her daim en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak tüketicinin yanında olmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel Haberler

Onur Market, sabit fiyat uyguladığı ürünleri iki katına çıkarttı

Editör

Yazar:

Onur Market her ay binlerce üründe yaptığı indirimlerle müşterilerinin bütçelerini rahatlatıyor. Gıdadan kozmetiğe, taze sebze meyveden şarküteri ürünlerine kadar tüm kategorilerde yüzlerce üründe indirimli sabit fiyat uygulamalarını yıllardır kampanya prensibi olarak uyguluyor. 2023 yılına da fırsatlarla giren Onur Market indirimli sabit fiyat uyguladığı ürünleri Ocak ayında iki katına çıkarttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Yaptığımız tüm çalışmalarda, geliştirdiğimiz her projede, aldığımız tüm kararlarda her zaman alışverişçilerin lehine olacak faaliyetler içinde bulunmak gibi bir prensibimiz var. Sloganımıza da yansıttığımız Onur Sözlerimizle müşterilerimize; fiyatta, tazelikte, kalitede, lezzette ve hizmette Onur Sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Genel Haberler

Yavuz Altun: Tüm zincir marketler indirime gidiyor

Editör

Yazar:

Happy Center Marketleri CEO’su Yavuz Altun, baz etkisi nedeniyle aralık ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını yeni yılla birlikte enflasyonun hızla geriye gitmesini beklediklerini söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi olan Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini belirten Altun, “Yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdük. Et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabiliriz. Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlere bu indirimleri yansıtmak istiyoruz. Ancak şu kadar üründe şu kadar indirim yapacağız gibi popülist söylemlerden uzak durup gerçek indirimi halkımıza yansıtma kararlılığındayız” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER